Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 07-05-15, 04:18   #10
 GuRt
no gurt po prostu
 
GuRt awatar
 
Zarejestrowany: kwiecień 2005
Posty: 925
Domyślnie

Napój Nowicjusza

Opis
Półprzezroczysta ciecz w kolorach mieszających się ze sobą granatu i purpury. Konsystencja nieznacznie gęstsza od wody, zapach przywodzący na myśl borówki i banany. Napój jest słodki, lekko kwaskowaty i posiada przyjemny, owocowy posmak oraz wyczuwalną nutę alkoholu w tle. Pod światło można ujrzeć zawieszone w cieczy pływające ciemniejsze drobiny, mieniące się nieznacznie.

Sposób przyrządzenia
Składniki:
(lista składników utajniona, znana jedynie mistrzowi pracowni)

Przygotowanie:
(procedura utajniona)

Działanie
Spożycie mikstury może (ale nie musi) zaowocować jednym z wielu efektów. Póki co nie udało się uzyskać jakichkolwiek danych na temat sposobów, w jaki te efekty się ujawniają i czy można mieć jakikolwiek wpływ na to, jakie pojawią się po wypiciu mikstury. Co więcej, z każdym użyciem lista powiększa się, pojawienie się odnotowanego wcześniej efektu zdarzało się dotychczas rzadko. Wśród wachlarza umiejętności/korzyści nabytych drogą wypicia Napoju Nowicjusza:
 • Nadludzka szybkość połączona z niemożnością zatrzymania się w miejscu
 • Nieludzki głód na ciastka kokosowe
 • Nagły przypływ wielkiej inteligencji - zaleca się rozwiązywanie najcięższych problemów naukowych, jakie znajdą się pod ręką
 • Nagły kompletny zanik inteligencji - zaleca się nieodzywanie się na czas działania mikstury
 • Bieganie po ścianach
 • Poczucie spowolnionego biegu czasu
 • Niedowład którejś z kończyn bądź genitaliów
 • Przypływ ogromnej siły - ogólnej, lub mieszczącej się w jednej z czterech kończyn
 • Umiejętność rozmawiania ze zwierzętami
 • Umiejętność żonglowania kawałkami sera
 • Umiejętność spożywania drewnianych mebli
 • Błyskawiczna nauka wyrobu ceramiki
 • Utrata mowy
 • Lewitacja
 • Światło z oczu (różne kolory)
 • Zawał czekoladowej rozgwiazdy
 • ???
 • (miejsce na efekt, który przytrafi się tobie, nowicjuszu)
Krótko mówiąc, spodziewać można się wszystkiego. Nie należy spożywać zbyt dużej ilości tego napoju, w przeciwnym razie mogą nastąpić zawroty głowy i wymioty. Z reguły pół butelki wystarcza, aby odczuć przypływ niespodziewanych mocy. Wypicie większej ilości to już proszenie się o zawirowania i zrobienie ze swojej twarzy źródła kolorowej rzeki w pobliskiej toalecie. Co ciekawe, cokolwiek jest aktywnym składnikiem w miksturze, wchłania się niezwykle szybko, zatem nawet w przypadku zwrócenia napoju razem z poprzednim posiłkiem efekt nadal będzie działał. Odnotowano jeden przypadek, w którym delikwent uzyskał nadludzką szybkość, a w wyniku wypicia za dużej ilości (dwie butelki) doszło do negatywnej odpowiedzi ze strony żołądka. Co ciekawe, nie mógł przestać biec, w wyniku tego incydentu zabrudził zatem nie tylko podłogę w pracowni alchemicznej, ale także pół miasta, które zdążył przebiec w czasie, gdy organizm pozbywał się tego, co uznał za truciznę.

Ważna uwaga: w obecnej postaci (rozcieńczony przez mistrza pracowni) napój działa przez około kwadrans. Jest to fakt niezwykle istotny zwłaszcza dla tych, którzy mogliby po wypiciu mikstury otrzymać dar lewitacji lub chodzenia po wodzie.

Zastosowanie
Napój Nowicjusza jest jednym z efektów eksperymentowania po godzinach w pracowni przez Gurtheza. W wyniku połączenia kilku przepisów i wprowadzenia własnych zmian, uzyskał nietypową miksturę o nieprzewidywalnym działaniu. Pomimo faktu, iż otrzymał ją dość dawno temu, nadal nie zbadał w pełni natury jej funkcjonowania w organizmie, nie mogąc wychwycić żadnych zależności od okoliczności w jakich jest spożywana, ani przez kogo. W związku z tym potrzebuje cały czas nowych ochotników do testowania eliksiru, celem lepszego poznania jego właściwości i może, być może - odnalezienia dla niego jakiegoś prawdziwego, poważnego zastosowania. Mikstura posiada ogromny potencjał wpływania na umiejętności spożywającego, jednak pozostanie w dużej mierze bezużyteczna, jeśli tego potencjału nie będzie można ujarzmić, a otrzymywanych korzyści w jakiś sposób kontrolować. Gurthez niesamowicie się ucieszył na wieść, iż potrzebuje nowoprzybyłym do Archolos wyznaczyć jakieś specjalne zadanie... z uśmiechem spojrzał na skrzynię pełną granatowych butelek i czym prędzej przeszedł do dystrybucji nietypowego napoju wśród czeladników. Przy okazji przestał się martwić o nazwę dla swojego eksperymentu, od teraz noszącego miano Napoju Nowicjusza.
__________________From FOX two phantoms were born

Ostatnio edytowane przez GuRt : 26-05-15 o 13:19.
RPG
GuRt jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem