Wyświetl Pojedyńczy Post
Nieprzeczytane 15-03-15, 16:25   #2
Smutas
Berserker
 
Smutas awatar
 
Zarejestrowany: grudzień 2005
Skąd: kraina barbarzyńców
Posty: 13 268
Domyślnie

Smutas

Gothicowy Pomysłodawca
Posiadacz największego e-penisa w Archolos w 2016 roku
Najmniej kumaty obywatel Archolos w 2016 roku
[Rasa] – Człowiek. Tak przynajmniej sam twierdzi. Złośliwi natomiast mówią o nim: brakujące ogniwo ewolucji, sugerując, że ktoś o jego gabarytach nie do końca jest człowiekiem.

[Ranga] - Eeeee.... Smutas nie przywiązuje uwagi do takich pierdół. Pewnie dlatego, że jest ich tak dużo... Chyba aż tuzin. A sami przecież wiecie że to więcej niż palców u rąk, zatem jak to policzyć?.

[Pochodzenie] - Barbarzyńca z pokrytych lodem wysp na dalekiej północy (u siebie nawet Nordmarczyków nazywają południowcami).

[Charakter] – Zazwyczaj spokojny, ale doprowadzony do ostateczności potrafi wpaść w berserkerski szał (na szczęście zdarza mu się to bardzo rzadko). Ludzi lubi, ale za prawdziwych przyjaciół uważa pszczoły, z którymi łączy go niewyjaśniona więź.


Pszczoły, najwięksi przyjaciele Smutasa

Ma swój barbarzyński kodeks honorowy, którego ściśle przestrzega. Zasady tego kodeksu są bardzo proste. Po prostu Smutas powtarza sobie w myślach: "moje musi być zawsze na wierzchu" - i w myśl tej zasady stara się rozwiązywać napotkane problemy.
Trudno zdobyć jego zaufanie. Lubi przebywać w rozrywkowym towarzystwie, ale ma okresy gdy woli być w samotności – wtedy lepiej do niego się nie zbliżać.
Wokół niego zawsze coś się dzieje. Jedni uważają że berserk ma ciągłego pecha, inni że ma szczęście. Ale wszyscy się zgadzają z tym, że przy nim zawsze zdarzają się nieprawdopodobne wydarzenia i nie da się nudzić.

[Wady]:
– zamiast główkować woli załatwiać sprawy ciosem topora, co wiąże się zwykle ze wzbudzaniem zadym i awantur;
- zbyt często używa swoich pięści, chociaż nie zawsze do bicia;
- posiada specyficzne poczucie humoru - często bawi go to, co innych oburza albo zniesmacza;
- wprost uwielbia chodzić non stop wypity. Niektórzy twierdzą że ma w żyłach więcej gorzały niż krwi;
- dla dobrego bzykanka potrafi rzucić wszystko inne;
- bardziej uparty niż muł i osioł razem wzięci;
- nazbyt często przytrafiają mu się nieprawdopodobne zdarzenia (jakby wisiała nad nim klątwa), niestety najczęściej pechowe. Dlatego przebywanie z nim zwykle kończy się wpadnięciem w niezłe tarapaty;
- nie uważa brutalności za coś zdrożnego. Wroga może torturować przez cały dzień zanim z nim skończy;Smutas nie ma nic przeciwko torturowaniu swych wrogów

- często dziwnie się zachowuje (jak ostatni idiota) przez co wielu uważa go za przygłupa (zwykle słusznie);
- bywa strasznie irytujący. Rozmowa z nim potrafi do doprowadzić "białej gorączki" najbardziej spokojnego i cierpliwego rozmówcę;
- podobno prowadzi działalność przestępczą polegającą na podrzucaniu innym pomysłów. Gdy ktoś nie wie o czym wykonać opis do pracowni lub warsztatu albo szuka pomysłu na konkurs - Smutas zawsze ma gotową podpowiedź na podorędziu...
- brak szacunku dla władzy. Sam uważa że na szacunek trzeba samemu sobie zasłużyć, a nie że należy się on komukolwiek z racji posiadanej funkcji.

[Zalety] - Eeee... No więc... Yyyyy... Hmmmm... Smutas to Smutas i jaki jest każdy widzi. Za to jego nick rymuje się ze słowem "kutas".

Za zaangażowanie w działalność fanklubu odznaczony Medalami Zasługi II i III klasy:He, he, he... Zdobywca imponującej liczby talentów:
Spoiler 

Pierwszy user, który przebił magiczną barierę 10.000 postów na liczniku!

Wiadomo że uwielbia snuć opowieści, z których wiele zostało opublikowanych:
Spoiler 

Osiągnięcia konkursowe w Archolos:
Spoiler 

Jeżeli za zalety uznać również stan posiadania, to Smutas jest właścicielem farmy i chaty na Archolos.

[Wygląd zewnętrzny] - Jego wieku dokładnie nie da się określić, ale wzrost i wagę owszem. Jest potężnie zbudowanym i umięśnionym barczystym mężczyzną o wzroście siedmiu stóp. Jego waga to ponad 200 kilo samych mięśni. Już po krótkiej jego obserwacji można zauważyć, że mimo swojej postury ma znakomity refleks, kocie ruchy i potrafi bezszelestnie się poruszać.
Włosy ma koloru zboża sięgające ramion, a gdy ma czas, to splecione są w kilkanaście warkoczyków. Brodę i potężne wąsiska rudawe. Oczy jego potrafią zmieniać kolor. Od zielonego, gdy się zamyśli lub nad czymś duma, poprzez normalnie błękitne, aż do stalowoszarych, gdy ma zły humor.

[Ubiór codzienny] - Gdy wyrusza na wyprawy zabiera ze sobą swój topór z podwójnym ostrzem, okrągłą tarczę i nieodłączny śpiwór ze skóry cieniostwora, która jest tak wyprawiona, że nie nasiąka wodą.
Do tego bukłak z miodem, worek z mięsiwem i sakwę na trofea, w której normalnie trzyma hubkę i krzesiwo. Gdy jest to polowanie to zabiera też łuk oraz zatyka za pas kilka toporków do rzucania. W owijaczach na nogach ma zawsze ukryte dwa cienkie ostrza. Na serdecznym palcu lewej dłoni nosi charakterystyczny złoty sygnet, na którym widnieje relief pszczoły. Niektórzy uważają że ma on magiczne właściwości, dzięki którym Smutasa łączy dziwna więź z tymi pożytecznymi owadami.Złoty sygnet Smutasa z wizerunkiem pszczoły


Ubiera się zawsze tak samo. Na głowie nosi złoty hełm z nosalem ozdobiony dwoma rogami. Na nogach nosi buty z porządnej bydlęcej skóry i owijacze (pod nimi ma ukryte dwa wąskie i ostre ostrza). Do tego spodnie z grubo plecionego niefarbowanego lnu przewiązane skórzanym pasem. Na tors zakłada, w zależności od pory roku, opończę z wilczej lub niedźwiedziej skóry.
Pancerza żadnego nie nosi, gdyż zgodnie z regułami w jakich go wychowano, blizny są ozdobą wojownika. A ma on ich na sobie sporą kolekcję. Jedynie twarzy nie szpeci mu żadna z nich. Dlatego też na pierwszy rzut oka wzbudza ona zaufanie u wielu osób. Czasem jednak zdarza mu się skorzystać z jakiegoś pancerza gdy wyrusza na nadzwyczaj niebezpieczną wyprawę lub walkę.
Często w czasie wypraw łowieckich towarzyszy mu oswojony wilczor. To skąd się przy Smutasie wziął ten zwierzak, to już inna historia.

[Ciekawostki o Smutasie]:
Mamka Smutasa (czyli dlaczego jest taki duży)
Spoiler 
Topór Smutasa
Spoiler 
Smutas i pszczoły
Spoiler 
Pszczeli sygnet Smutasa
Spoiler 
Smutas i jego „pech”
Spoiler 
Smutas berserker
Spoiler 
Hobby Smutasa (czyli o jego zamiłowaniu do napoi wyskokowych)
Spoiler 
Smutas i jego kobiety
Spoiler 

[RPG] - karta RPG Smutasa
__________________
Pro Fide, Rege et Lege
Honorowy Użytkownik ForumWredny barbarzyńca
User, który ma ZAWSZE rację :-)

Ostatnio edytowane przez GPP4 : 21-01-18 o 02:50. Powód: karta RPG
RPG
Smutas jest offline  
Góra Odpisz z cytowaniem