Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Pomoc (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=12)
-   -   mag (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=3598)

borutto 04-09-04 14:31

mag

Chce zaczac gre magiem, ale troche sie boje :? W co trzeba ladowac napoczatku jaka mag, jakie runy wziac i takie rozne. Poradzcie mi cos.

gothicman 04-09-04 14:38

Żeby zostać magiem w G2 trzeba zostać najpierw nowicjuszem . A żeby zostać nowicjuszem nalerzy dać Pedro przed klasztorem ofiarę 1000 sztuk złota i jedną owcę .

borutto 04-09-04 14:40

Wiem jak zostac magiem. Pytam sie tylkow co ladowac jako mag aby nie zmarnowac niepotrzebnie punktow.

Arthoor 04-09-04 14:43

Mana i runy najwazniejsze!Najlepiej dawaj w ofensywne a nie jakieś sen,przywołanie wilka itp.Wybierz 5 najlepszych według ciebie run i tyle

VAldar 2.4 04-09-04 14:45

maggiem jest troche trudniej ale są bardzo potężni.

gothicman 04-09-04 14:55

Jako mag zacznij od nauki tworzenia run : Światło i Leczenie lekkich ran (Ognistej strzały uczysz się podczas Próby Ognia).

szczepek 04-09-04 15:00

Dopóki nie zostaniesz magiem to nie ładuj w mane - 10 pkt za 5 many. Najlepiej sobie pozbierać troche pkt, w czasie kiedy bojowe umiejętności są po normalnej cenie, dać na wojownika do broni jednoręcznej i ładować w zręczność.

Gdy sie zostaje magiem, to ładuj w mane (nie używaj eliksirów), alchemie(najpierw na odnowe many - później na zwiększenie many), runy (leczenie ciężkich ran, kula ognia, duża kula ognia, masowe znieszczenie, armia ciemności - zostanie CI jeszcze kilka pustych run, więc inne zaklęcia wg uznania). Dobij mane do 250, potym łyknij wszystkie eliksiry jakie masz (te zwiększające mane).

KICEK 04-09-04 15:37

Najlepiej zainwestować w Dużą Kulę Ognia. Ponoć nie zabiera many. Mi zabierał, ale kiedy już normalnie nie starczyło na rzucenie czaru to i tak rzucał ten czar i w dodatku jest to mocny czar.

MrBat 04-09-04 16:06

Cytat:

Najlepiej zainwestować w Dużą Kulę Ognia. Ponoć nie zabiera many. Mi zabierał, ale kiedy już normalnie nie starczyło na rzucenie czaru to i tak rzucał ten czar i w dodatku jest to mocny czar.
Duża Kula Ognia to zaklęcie inwestycyjne - im więcej many (dłużej przytrzymasz ctrl+strzałkę w górę), tym lepszy efekt (więcej obrażeń). Więc czar rzucić można mając 8 many. Ale wtedy obrażenia są mniejsze.
Ale ogólnie czar jest mocny - 300 obr za 75 many.

A tak wogóle to magiem warto jeszcze przed przystąpieniem do klasztoru podbić sobie zręczność. Ale nic nie dawać w umiejętności walki. Potem można nauczyć się tworzyć mikstury zręczności i jeszcze bardziej ją podpakować. Jak będziesz miał 40 zręczności to w pierwszym akcie weź kusze obr 55 i używaj jej jako broni podstawoej. Magii używaj na trudniejszych wrogów. A jeśli chodzi o mane to już było powiedziane - najpierw naucz się do 250 a potem miksturki + modlitwy przy kapliczkach. Z czarów to np. Kula Ognia, Duża Kula Ognia, Mała Burza Ognista, Strach. Do III rozdziału można spokojnie ich używać.

gothicman 04-09-04 16:09

Mała Burza Ognista chyba też jest zaklęciem inwestycyjnym , ale zadale więcej obrażeń .

Silnikos 04-09-04 16:30

Cytat:

Jako mag zacznij od nauki tworzenia run : Światło i Leczenie lekkich ran (Ognistej strzały uczysz się podczas Próby Ognia).
Absolutnie się nie zgadzam!!! Po co Ci te runy!? Światło jedynie przeszkadza zamiast poomagać! A runa leczenie jest mało przydatna :roll:

zGRED 04-09-04 16:31

1 krag-ognista strzala
2 krag-nic
3 krag-bryla lodu
4 krag-blyskawica
5 krag-nic
6 krag-masowe zniszczenie, armia ciemnosci, swiety pocisk, deszcz ognia
Jak chcesz to mozesz sobie jeszcze w jakies czary pakowac bo jak zrobisz wszystkie zadania dobrze to zostanie ci jeszcze okolo 7 pustych run, ale te czary ktore podalem sa najwazniejsz wedlug mnie. niektorzy twierdza ze trza uczyc sie DKO(duza kula ognia)ale ja uwazam ze jest to zbedny czar. w 4 rozdziale blyskawica absolutnie ci wystarczy. w te okolo 7 pustych run to mozesz se przemienic w co chcesz. a co do statystyk:
jak chcesz miec kusze/luk to pakuj do 30% w wybrana bron i jedno reczna 30%. ucz sie zrecznosci do stu a w mane nie pakuj. jak chcesz miec sile to nie pakuj w zrecznosc nic tylko sila do stu bron jedno lub dwu reczna. gdy bedziesz magiem juz to modl sie przy kapliczkach za 100 sztuk zlota dziennie. bedziesz dostawal +4 many. przy okolo 120 many to przestaje dzialac to wtedy idz do Darona(mag ognia w miescie)i jemu skladaj ofiary 50 sztuk zlota. bedzie +2 many ale mozesz tak kilka razy dziennie. jakies 250 many ci wystarczy na 4 rozdzial. w piatym rozdziale kapliczki beda znowu dzialac i pakuj do 400 many. dzieki temu zaoszczedzi sporo PN ktore mozesz potem dawac w alchemie. naucz sie eliksru zycia i pij je ciagle. bedziesz mial maga ktory jest silny/zreczny z kusza/lukiem lub bez z bronia jednoreczna/dwureczna ma duzo many i zycia. To bardzo trudne stworzyc taka postac ale to jest mozliwe. mi sie udalo.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:29.