Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   ArcaniA - gameplay z wersji X360 (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=30091)

Macrentofeth 05-05-10 13:47

ArcaniA - gameplay z wersji X360

Cytat:

Jak informuje rosyjski serwis arcania-game.ru w najnowszym numerze magazynu GamePro ukaże się zapowiedź Arcanii. W związku z tym do sieci trafił gameplay z wersji X360 przygotowany przez redakcję tego serwisu. Wideo jest dostępne w jakości HD, zapraszamy do oglądania i zostawiania swoich opinii w komentarzach!

Ponadto, parę dni temu na tym samym serwisie, arcania-game.ru opublikowano puzzle, z których można ułożyć okładkę A:G4 i jeden z artworków. Puzzle można układać w przeglądarce jak i ściągnąć na komputer.

» Puzzle @ arcania-game.ru
» Gameplay
Zapraszam do dyskusji.

Xsant 05-05-10 14:54

Mam nadzieję, że wersja na X-pudło, będzie dopracowana. Niestety mój PC nie pociągnie Arcani, więc moja ostatnia nadzieja to Xbox. Filmik pokazuje, że gierka całkiem niezła. ;]

Argetlam 05-05-10 14:58

Gameplay play pokazuje sporo nowego, piękna grafika, ładnie wyglądające czary, dobry system walki, ale... no właśnie ale, to już nie ten Gothic. Nie ma tego klimatu co Gothic lub Gothic2.

Co do Loga to mi się nawet podoba, jednak główny bohater jest taki... lalusiowaty.

zbulwersowany 05-05-10 15:15

Cytat:

Napisał Argetlam (Post 598429)
Gameplay play pokazuje sporo nowego, piękna grafika, ładnie wyglądające czary, dobry system walki, ale... no właśnie ale, to już nie ten Gothic. Nie ma tego klimatu co Gothic lub Gothic2.

Co do Loga to mi się nawet podoba, jednak główny bohater jest taki... lalusiowaty.

Bohater jest lalusiowaty bo większość facetów robi się na takich lalusiów i nie powiem na co jeszcze..

A ja na miejscu wszystkich nie oceniałbym klimatu dopóki nie zagram..

kubag02 05-05-10 17:00

Widziałem wideo, jednak nie mam X-poodła i nie zamierzam mieć, więc raczej mało powinna mnie obchodzić konwersja. Przepraszam, że nie wnoszę nic do dyskusji, ale po prostu nie mam zdania.

Vezone 05-05-10 18:46

Kupuję xbox głownie dla tej gry. Mam nadzieję, że będzie się grało przyjemnie. A co do lalusia, to oczywiście zadaniem graczy będzie wyciągnięcie naszego pasterzyka z tego:lol:.

Shine<3 05-05-10 18:54

Cytat:

Napisał Vezone (Post 598538)
Kupuję xbox głownie dla tej gry. Mam nadzieję, że będzie się grało przyjemnie. A co do lalusia, to oczywiście zadaniem graczy będzie wyciągnięcie naszego pasterzyka z tego:lol:.

Sporo kasy musisz mieć, żeby kupować X-pudło dla gry, która nie wyszła, a może być niezłym failem. Chociaż mam nadzieje, że nie będzie to fail jak w przypadku G3:ZB.

Nie podoba mi się interfejs, to rozwijanie umiejętności trochę chaotyczne. Jeszcze chwila i z Arcanii zrobi się single wow.

Macrentofeth 05-05-10 20:44

Cytat:

Napisał Shine<3 (Post 598545)
Sporo kasy musisz mieć, żeby kupować X-pudło dla gry, która nie wyszła, a może być niezłym failem. Chociaż mam nadzieje, że nie będzie to fail jak w przypadku G3:ZB.

A nie pomyślałeś, że kupowanie dobrego komputera, żeby pograć na dobrych detalach kosztuje więcej? X360 jest własnie tanszy. I pewnie dlatego nie bedzie gral na PC, bo za ~1000 pogra na detalach, na ktorych na PC musialby wydac ~2000. Wiec on na tym lepiej wyjdzie, bo i komfort bedzie mial ;]

zbulwersowany 05-05-10 21:38

Mam tylko nadzieję, że ludzie nagle nie zaczną krzyczeć: "O Matko Przenajświętsza!! Nie ma klimatu! Nic!", A inni nie uzasadnią tego: "Bo gracie na padzie..".
Chociaż moim zdaniem to też może trochę wpływać.. Ale myślę że nie aż tak bardzo.

Shine<3 05-05-10 21:48

Cytat:

Napisał Macrentofeth (Post 598616)
A nie pomyślałeś, że kupowanie dobrego komputera, żeby pograć na dobrych detalach kosztuje więcej? X360 jest własnie tanszy. I pewnie dlatego nie bedzie gral na PC, bo za ~1000 pogra na detalach, na ktorych na PC musialby wydac ~2000. Wiec on na tym lepiej wyjdzie, bo i komfort bedzie mial ;]

A pomyślał. Po prostu mówię ogólnie, że musi mieć sporo kasy na kupno X-pudła. Ja preferuje Gothica i inne erpegi na kompa. Tak jak zbulwersowany mówi - na padzie niezbyt wygodnie mi się gra.

Smok Ożywieniec 05-05-10 23:28

Pewnie ma stary komputer i tak czy siak do Arcanii musi kupić nowego sprzęta. Wybrał akurat xBoxa.

Jeśli chodzi o filmik, to fajnie, że były rosyjskie napisy. Przynajmniej co nieco się dowiedziałem nowego. Ot choćby to, że puste klikanie (tak jak w Gotic 3) nie zapewnia nam wygranej w bitwie - wręcz przeciwnie. System walki ma być podobny do tego z Fable 2 (jakikolwiek by on nie był :P). Podoba mi się też system strzelania z łuku. Precyzyjny celownik + trzęsące się ręce. Im lepszym jesteśmy łucznikiem, tym pewniej trzymamy łuk. Realistycznie.

Zdziwiła mnie natomiast ilość XP za zabijanie kretoszczurów - zaledwie 5!

zbulwersowany 05-05-10 23:35

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 598705)
Zdziwiła mnie natomiast ilość XP za zabijanie kretoszczurów - zaledwie 5!

Jeżeli to zostanie to gra będzie trudna i będzie totalna masakra :D

Ulv 05-05-10 23:43

to coś z 2:15 wygląda jak mistrz Yoda, zaś bohater w ekwipunku z trzeciej minuty przypomina mi wikinga.
poza tym robienie takich gier na konsole to syf.

Xsant 06-05-10 15:08

Cytat:

Napisał Van Diemen (Post 598715)

Zależy co uważasz za syf. A moim zdaniem to bardzo dobrze, że Arcania wyjdzie także na konsole, bo wtedy więcej graczy zacznie grać w Arcanie i Gothic'a.

Cytat:

Napisał Macrentofeth

I właśnie z tego powodu zakupiłem Xbox'a. ;]

Graveren 06-05-10 15:32

Cytat:

Napisał VD

Syf nie syf, ale kasa leci.

Smutas 06-05-10 15:55

Nowy filmik pokazał też jak będzie wyglądał panel rozwoju postaci. Dość zaciekawiająco... Zastanawiam się jak to zda egzamin w praktyce.
Jedyne co mi się nie spodobało, to zbieranie trofeów z zabitych zwierząt. Ten przeskok obrazu postaci jest trochę... denerwujący. Jakos bardziej mi się podobało to co mieliśmy w poprzednich gothicach.

Smok Ożywieniec 06-05-10 16:14

A mnie trochę martwi to okno postaci. Prawie nic tam nie ma. Już w jedynce było chyba więcej statystyk.

Pixoholik 06-05-10 21:03

Na tym filmiku Arcania wygląda na zwyczajną grę typu RPG. Nie wiem po co te wykrzykniki nad potworami. Przekonam się jak jest naprawdę, kiedy zagram. Nie mam zamiaru kupić xboxa, ale nie ukrywam, że chciałbym zagrać w Arcania na pudle :blush:.

zbulwersowany 06-05-10 21:55

Cytat:

Napisał Pixoholik (Post 599006)
Na tym filmiku Arcania wygląda na zwyczajną grę typu RPG. Nie wiem po co te wykrzykniki nad potworami. Przekonam się jak jest naprawdę, kiedy zagram. Nie mam zamiaru kupić xboxa, ale nie ukrywam, że chciałbym zagrać w Arcania na pudle :blush:.

Wykrzykniki oznaczają osoby, które mają dla nas zadania i z tego co widzę potwory związane z nimi.. Takie ułatwienie dla amerykanów. Bez komentarzy co do tego. Aha i można będzie je wyłączyć.

W sumie fajna by była opcja, która pozwalałaby ustawić HUD taki jak np w G1. Tylko pasek życia. :)

Dapis 07-05-10 12:52

Boże, tak gra wygląda jak jakiś kiepski h'n's, albo darmowy MMO.

Całkowicie nie oddaje klimatu poprzednich części.

Araton 07-05-10 15:33

Cytat:

Napisał Van Diemen (Post 598715)

Tak i będzie jak z Wiedźminem. Ile to było? 1-2 miliony złotych zysku?
Prawdopodobnie nie znasz jeszcze wartości pieniądza, a produkcja nowych gier w koło nich się kręci. Do tego dochodzi wypromowanie marki na zupełnie nowym rynku o którym Jowood nie wie zbyt dużo, a Arcania trafi tam też po to, by go wybadać. A gra musi wypalić, bo wydawca pokłada w niej duże nadzieje, a im więcej zarobi tym lepsza może być w przyszłości. Może na przykładzie innych marek tego nie widać, ale Jodrewno dostało po łapach za naciskanie na twórców (G3/G3:ZB )

zbulwersowany 07-05-10 22:36

Cytat:

Napisał Araton (Post 599147)
Tak i będzie jak z Wiedźminem. Ile to było? 1-2 miliony złotych zysku?
Prawdopodobnie nie znasz jeszcze wartości pieniądza, a produkcja nowych gier w koło nich się kręci. Do tego dochodzi wypromowanie marki na zupełnie nowym rynku o którym Jowood nie wie zbyt dużo, a Arcania trafi tam też po to, by go wybadać. A gra musi wypalić, bo wydawca pokłada w niej duże nadzieje, a im więcej zarobi tym lepsza może być w przyszłości. Może na przykładzie innych marek tego nie widać, ale Jodrewno dostało po łapach za naciskanie na twórców (G3/G3:ZB )

Hmmm.. Myślę, że w Europie na PC gra nie sprzedałaby się tak dobrze po G3:ZB.. Dlatego rozszerzyli Arcanię na X360 i rynek za wodą. To chyba im daje jakby zabezpieczenie osiągnięcia "dolnego progu" sprzedaży po takiej klapie.

vesemir92 10-05-10 08:23

Cytat:

Napisał Dapis (Post 599103)
Boże, tak gra wygląda jak jakiś kiepski h'n's, albo darmowy MMO.

Cytat:

Napisał Dapis (Post 599103)

Całkowicie nie oddaje klimatu poprzednich części.

Zgadzam się. Mało tego to już nie jest ten sam gothic. Dla mnie kończy się G na Nk. To bardziej przypomina Risena. Spójrzcie jak on walczy jakby smarował bułkę. Wiadomo żeby powiedzieć coś o tej grze, trzeba będzie w nią zagrać. Lecz wolę się nie podniecać ohhhh wyjdzie G4 kolejne gówno zrobione na odpier***. Zrobić do tego chu***ą fabułę byle zgarnać pieniądz. Nie wiem jak wam ale mi fabuła w G3ZB kompletnie nie odpowiadała. I ta z pewnością też nie będzie. Kupując G3ZB mogę stwierdzić z czystym sumieniem że straciłem hajs. Mam nadzieję że na tej się nie zawiodę. Zobaczcie jak on bije. Atakuje tego potworka mimo że "broń" nie dosięga jaszczura, jaszczur obrywa.

Araton 10-05-10 11:30

No tak, to nie jest Gothic tylko Arcania: Gothic 4. To po pierwsze. Po drugie w 3 lata nie da się zrobić gry na poziomie G3:ZB zważając też na to, że jest to sztandarowy projekt Jowood. Co zaś tyczy się klimatu to trudno określić go na podstawie gameplay'a i screenów, poza tym nie tylko grafika go buduje, ale i fabuła na muzyce kończąc. Czekam na coś czystszego, demo czy jakiś większy fragment rozgrywki, bez komentarza dziennikarzy którzy zagłuszają wszystkie dźwięki.
Co do systemu walki, to wygląda on na łatwy, ale w rzeczywistości pokonanie przeciwnika nie jest takie łatwe. Co zresztą widać podczas walki ze ścierwojadami, te prawie go zabiły, a jak wiemy są to jedne ze słabszych bestii w bestiariuszu. Poza tym w Gothicu walka nigdy nie była najważniejsza.

Smok Ożywieniec 10-05-10 23:18

Cytat:

Napisał Araton (Post 600128)
Po drugie w 3 lata nie da się zrobić gry na poziomie G3:ZB

WTF?!

Cytat:

Napisał Araton (Post 600128)
Poza tym w Gothicu walka nigdy nie była najważniejsza.

Ale zje... zjechany system walki ogranicza przyjemność z gry. Walka staje się po prostu musem, czymś co musimy odbębnić. A powinna być trudnym elementem gry, utrudniającym dostęp do ciekawych miejsc oraz zadania.

Araton 11-05-10 07:42

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600405)
WTF?!

To co usłyszałeś ograniczony bycie internetowy. No chyba, że zamiast tworzyć grę oglądali filmy dozwolone od lat osiemnastu.

vesemir92 11-05-10 07:46

Widzisz...dla mnie walka jest najważniejsza wiadomo co buduje klimat muza fabuła, a nawet charakter postaci, ale grając G3Zb albo samego G3 byłem strasznie rozczarowany, nie trzeba w ogóle myśleć żeby zabijać potwory, po prostu klikasz ppm i potwory same giną. Dla tego nie podoba mi się taki system walki. Odtrąca mnie. A prawda jest taka że dla fanów super grafa nikomu nie jest potrzebna do szczęścia, wolałbym mieć G3ZB w stylu G2 niż tak jak jest teraz. G3 jeszcze ujdzie lecz G3ZB to totalna porażka i nieporozumienie. No i jedyne czym można się pochwalić w G3 to właśnie grafa, krajobraz(w sensie góry lasy i pustynie) i strzelanie z łuku.

Smok Ożywieniec 11-05-10 11:51

Cytat:

Napisał Araton (Post 600432)
To co usłyszałeś ograniczony bycie internetowy. No chyba, że zamiast tworzyć grę oglądali filmy dozwolone od lat osiemnastu.

Z tego co wiem, ZB było tworzone krócej niż 3 lata. A gra nie reprezentuje sobą "poziomu". Więc co jest trudnego w dorównaniu do Zmierzchu Bogów?? Przecież tu nie ma czemu dorównywać!!
A w 3 lata można naprawdę zrobić dobrą grę.

Araton 11-05-10 13:48

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600460)
Z tego co wiem, ZB było tworzone krócej niż 3 lata. A gra nie reprezentuje sobą "poziomu". Więc co jest trudnego w dorównaniu do Zmierzchu Bogów?? Przecież tu nie ma czemu dorównywać!!
A w 3 lata można naprawdę zrobić dobrą grę.

Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że mając 3 lata na zrobienie gry nie ma możliwości zrobienia gry na poziomie ZB, a ten był bardzo bardzo niski.

zbulwersowany 11-05-10 14:29

Cytat:

Napisał Araton (Post 600476)
Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że mając 3 lata na zrobienie gry nie ma możliwości zrobienia gry na poziomie ZB, a ten był bardzo bardzo niski.

Prościej mówiąc: mając 3 lata na stworzenie gry nie można jej tak spiep***ć jak G3-ZB.

Meeraw 11-05-10 19:07

Co jak co ale Arcania powinna być pozbawiona zmierzcho-bogowej ilości bugów. Przełożyli premierę prawie o rok a to jest trochę czasu. No a w przypadku bugów sami na tym stracą bo ile można znosić gry, których nie można ukończyć zaraz po kupieniu i zainstalowaniu bez kilku aktualizacji??

Smok Ożywieniec 11-05-10 19:33

Jakby JoWooD wydało trzecią z rzędu zabugowaną grę, to by chyba to był ich samobój na tym rynku.

Cytat:

Napisał zbulwersowany (Post 600488)
Prościej mówiąc: mając 3 lata na stworzenie gry nie można jej tak spiep***ć jak G3-ZB.

Teraz rozumiem.

zbulwersowany 11-05-10 21:52

Cytat:

Napisał Meeraw (Post 600593)
Co jak co ale Arcania powinna być pozbawiona zmierzcho-bogowej ilości bugów. Przełożyli premierę prawie o rok a to jest trochę czasu. No a w przypadku bugów sami na tym stracą bo ile można znosić gry, których nie można ukończyć zaraz po kupieniu i zainstalowaniu bez kilku aktualizacji??

Plus aktualizacje wychodzą w odstępach czasowych i czasami tracisz save'y i trzeba grać od początku.

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600601)
Jakby JoWooD wydało trzecią z rzędu zabugowaną grę, to by chyba to był ich samobój na tym rynku.

Po czymś takim musieliby niezłą bombę dać albo się wycofać.. Lub robić "jakieś" gry i powoli odzyskiwać zaufanie.

Alembik_Vina 11-05-10 23:12

Mi się wiele rzeczy niestety nie podoba <_< chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić. No i walka mieczem, dziwna. Wcale mnie nie cieszą kombosy, przeskoki i takie tam. Powiem wam, że jak oglądałem pierwsze filmiki o gothicu 3 jak będzie wyglądał i w ogóle to bardzo mi się podobały. Byłem wtedy dobrej myśli a tutaj jakoś nie mam nadziei.

Zwierzaki do tego mi się nie podobają, są dziwne, nawet owce, nie mówiąc już o ścierwojadach i kretoszczurach, czy co to było.
Prawda jest taka, że stary gothic już nie wróci :confused:
wszystko od fabuły zależy.

Smok Ożywieniec 11-05-10 23:23

Cytat:

Napisał Alembik_Vina (Post 600747)
chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić.

Wątpię, aby takie szczegóły można było ustawiać. No chyba że wyjdzie jakiś minimod.

Co do zwierzaków, to podobają mi się nowe polne bestie i krwiopijcy(widoczne na wcześniejszych screenach). Reszta jest... trochę dziwna, inna. Te ścierwojady to mnie całkiem zaskoczyły. W sumie w trójce też już nie bardzo przypominały te z G1 i G2 - nawet kolor inny.
Ale szczerze, to nie chcę oceniać gry na podstawie tak bidnych materiałów. Jak poczytam recenzje (ew. zagram w demo), wtedy będę dopiero mógł lepiej ocenić. A prawda jest taka, że tak czy inaczej w to zagram.

Skyrim 11-05-10 23:38

Cytat:

Napisał Alembik_Vina (Post 600747)
Mi się wiele rzeczy niestety nie podoba <_< chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić. No i walka mieczem, dziwna. Wcale mnie nie cieszą kombosy, przeskoki i takie tam. Powiem wam, że jak oglądałem pierwsze filmiki o gothicu 3 jak będzie wyglądał i w ogóle to bardzo mi się podobały. Byłem wtedy dobrej myśli a tutaj jakoś nie mam nadziei.

Zwierzaki do tego mi się nie podobają, są dziwne, nawet owce, nie mówiąc już o ścierwojadach i kretoszczurach, czy co to było.
Prawda jest taka, że stary gothic już nie wróci :confused:
wszystko od fabuły zależy.

Człowieku nie przesadzaj, przecież nie można łudzić się, że twórcy odtworzą potwory z gry sprzed 8 lat w idealny sposób.Jak dla mnie i tak odwalili kawał dobrej roboty przy projektowaniu zwierzaków, które są łącznikiem tych z trójki jak i z poprzednich części, ponieważ mają cechy tych i tych.Taki ścierwojad na ten przykład ma budowę ciała tych z koloni, ale jego upierzenie nie jest szare tylko w odcieniu różu tak jak w G3.

Alembik_Vina 12-05-10 01:03

Cytat:

Człowieku nie przesadzaj, przecież nie można łudzić się, że twórcy odtworzą potwory z gry sprzed 8 lat w idealny sposób.Jak dla mnie i tak odwalili kawał dobrej roboty przy projektowaniu zwierzaków, które są łącznikiem tych z trójki jak i z poprzednich części, ponieważ mają cechy tych i tych.Taki ścierwojad na ten przykład ma budowę ciała tych z koloni, ale jego upierzenie nie jest szare tylko w odcieniu różu tak jak w G3.
Ja nie przesadzam, porostu wyrażam swoje zdanie. Poza tym, to mam nadzieję, że jednak wersja dla europejczyków będzie lepsza niż ta konsolowa. Co do ścierwojada to jest to...
To nie może być stary doby ścierwojad z dwójki i jedynki :wacko:
Wygląda jak połączenie kaczki z polną bestią i czołgiem. Na koncepcie wyglądał ścierwojad o wiele lepiej niż na filmiku.

Poza tym coś mnie denerwuje i sorry za taki offtop. Wyspy południowe a nie będzie nurkowania. Ja się powieszę, a później zastrzelę ;c

zbulwersowany 12-05-10 09:10

Skąd takie detale masz? Zresztą mniejsza.. A nie ma być tak, że Europa dostaje wersję na X360 i PC, a USA dostaje inną też na obie platformy?

Mieszko123 12-05-10 14:05

No bardzo fajnie że będzie na konsole, lecz boję się o klimat. Wspaniała seria Gothica nie może upaść.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:20.