Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   ArcaniA - gameplay z wersji X360 (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=30091)

Smok Ożywieniec 10-05-10 23:18

Cytat:

Napisał Araton (Post 600128)
Po drugie w 3 lata nie da się zrobić gry na poziomie G3:ZB

WTF?!

Cytat:

Napisał Araton (Post 600128)
Poza tym w Gothicu walka nigdy nie była najważniejsza.

Ale zje... zjechany system walki ogranicza przyjemność z gry. Walka staje się po prostu musem, czymś co musimy odbębnić. A powinna być trudnym elementem gry, utrudniającym dostęp do ciekawych miejsc oraz zadania.

Araton 11-05-10 07:42

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600405)
WTF?!

To co usłyszałeś ograniczony bycie internetowy. No chyba, że zamiast tworzyć grę oglądali filmy dozwolone od lat osiemnastu.

vesemir92 11-05-10 07:46

Widzisz...dla mnie walka jest najważniejsza wiadomo co buduje klimat muza fabuła, a nawet charakter postaci, ale grając G3Zb albo samego G3 byłem strasznie rozczarowany, nie trzeba w ogóle myśleć żeby zabijać potwory, po prostu klikasz ppm i potwory same giną. Dla tego nie podoba mi się taki system walki. Odtrąca mnie. A prawda jest taka że dla fanów super grafa nikomu nie jest potrzebna do szczęścia, wolałbym mieć G3ZB w stylu G2 niż tak jak jest teraz. G3 jeszcze ujdzie lecz G3ZB to totalna porażka i nieporozumienie. No i jedyne czym można się pochwalić w G3 to właśnie grafa, krajobraz(w sensie góry lasy i pustynie) i strzelanie z łuku.

Smok Ożywieniec 11-05-10 11:51

Cytat:

Napisał Araton (Post 600432)
To co usłyszałeś ograniczony bycie internetowy. No chyba, że zamiast tworzyć grę oglądali filmy dozwolone od lat osiemnastu.

Z tego co wiem, ZB było tworzone krócej niż 3 lata. A gra nie reprezentuje sobą "poziomu". Więc co jest trudnego w dorównaniu do Zmierzchu Bogów?? Przecież tu nie ma czemu dorównywać!!
A w 3 lata można naprawdę zrobić dobrą grę.

Araton 11-05-10 13:48

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600460)
Z tego co wiem, ZB było tworzone krócej niż 3 lata. A gra nie reprezentuje sobą "poziomu". Więc co jest trudnego w dorównaniu do Zmierzchu Bogów?? Przecież tu nie ma czemu dorównywać!!
A w 3 lata można naprawdę zrobić dobrą grę.

Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że mając 3 lata na zrobienie gry nie ma możliwości zrobienia gry na poziomie ZB, a ten był bardzo bardzo niski.

zbulwersowany 11-05-10 14:29

Cytat:

Napisał Araton (Post 600476)
Czytaj ze zrozumieniem. Chodziło mi o to, że mając 3 lata na zrobienie gry nie ma możliwości zrobienia gry na poziomie ZB, a ten był bardzo bardzo niski.

Prościej mówiąc: mając 3 lata na stworzenie gry nie można jej tak spiep***ć jak G3-ZB.

Meeraw 11-05-10 19:07

Co jak co ale Arcania powinna być pozbawiona zmierzcho-bogowej ilości bugów. Przełożyli premierę prawie o rok a to jest trochę czasu. No a w przypadku bugów sami na tym stracą bo ile można znosić gry, których nie można ukończyć zaraz po kupieniu i zainstalowaniu bez kilku aktualizacji??

Smok Ożywieniec 11-05-10 19:33

Jakby JoWooD wydało trzecią z rzędu zabugowaną grę, to by chyba to był ich samobój na tym rynku.

Cytat:

Napisał zbulwersowany (Post 600488)
Prościej mówiąc: mając 3 lata na stworzenie gry nie można jej tak spiep***ć jak G3-ZB.

Teraz rozumiem.

zbulwersowany 11-05-10 21:52

Cytat:

Napisał Meeraw (Post 600593)
Co jak co ale Arcania powinna być pozbawiona zmierzcho-bogowej ilości bugów. Przełożyli premierę prawie o rok a to jest trochę czasu. No a w przypadku bugów sami na tym stracą bo ile można znosić gry, których nie można ukończyć zaraz po kupieniu i zainstalowaniu bez kilku aktualizacji??

Plus aktualizacje wychodzą w odstępach czasowych i czasami tracisz save'y i trzeba grać od początku.

Cytat:

Napisał Smok Ożywieniec (Post 600601)
Jakby JoWooD wydało trzecią z rzędu zabugowaną grę, to by chyba to był ich samobój na tym rynku.

Po czymś takim musieliby niezłą bombę dać albo się wycofać.. Lub robić "jakieś" gry i powoli odzyskiwać zaufanie.

Alembik_Vina 11-05-10 23:12

Mi się wiele rzeczy niestety nie podoba <_< chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić. No i walka mieczem, dziwna. Wcale mnie nie cieszą kombosy, przeskoki i takie tam. Powiem wam, że jak oglądałem pierwsze filmiki o gothicu 3 jak będzie wyglądał i w ogóle to bardzo mi się podobały. Byłem wtedy dobrej myśli a tutaj jakoś nie mam nadziei.

Zwierzaki do tego mi się nie podobają, są dziwne, nawet owce, nie mówiąc już o ścierwojadach i kretoszczurach, czy co to było.
Prawda jest taka, że stary gothic już nie wróci :confused:
wszystko od fabuły zależy.

Smok Ożywieniec 11-05-10 23:23

Cytat:

Napisał Alembik_Vina (Post 600747)
chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić.

Wątpię, aby takie szczegóły można było ustawiać. No chyba że wyjdzie jakiś minimod.

Co do zwierzaków, to podobają mi się nowe polne bestie i krwiopijcy(widoczne na wcześniejszych screenach). Reszta jest... trochę dziwna, inna. Te ścierwojady to mnie całkiem zaskoczyły. W sumie w trójce też już nie bardzo przypominały te z G1 i G2 - nawet kolor inny.
Ale szczerze, to nie chcę oceniać gry na podstawie tak bidnych materiałów. Jak poczytam recenzje (ew. zagram w demo), wtedy będę dopiero mógł lepiej ocenić. A prawda jest taka, że tak czy inaczej w to zagram.

Skyrim 11-05-10 23:38

Cytat:

Napisał Alembik_Vina (Post 600747)
Mi się wiele rzeczy niestety nie podoba <_< chód bohatera jest jakiś dziwny, może i realistyczny, może i można się do niego przyzwyczaić. Ale na bogów! Ekran powinien się poruszać z postacią, a nie postać buja się na ekranie -_-
Mam nadzieję, że można to będzie przestawić. No i walka mieczem, dziwna. Wcale mnie nie cieszą kombosy, przeskoki i takie tam. Powiem wam, że jak oglądałem pierwsze filmiki o gothicu 3 jak będzie wyglądał i w ogóle to bardzo mi się podobały. Byłem wtedy dobrej myśli a tutaj jakoś nie mam nadziei.

Zwierzaki do tego mi się nie podobają, są dziwne, nawet owce, nie mówiąc już o ścierwojadach i kretoszczurach, czy co to było.
Prawda jest taka, że stary gothic już nie wróci :confused:
wszystko od fabuły zależy.

Człowieku nie przesadzaj, przecież nie można łudzić się, że twórcy odtworzą potwory z gry sprzed 8 lat w idealny sposób.Jak dla mnie i tak odwalili kawał dobrej roboty przy projektowaniu zwierzaków, które są łącznikiem tych z trójki jak i z poprzednich części, ponieważ mają cechy tych i tych.Taki ścierwojad na ten przykład ma budowę ciała tych z koloni, ale jego upierzenie nie jest szare tylko w odcieniu różu tak jak w G3.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 14:14.