Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Forum (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=9)
-   -   Rangi w tytułach (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=20178)

Advocate 16-10-08 20:29

Rangi w tytułach

Aktualizacja 19.X.2008
Obowiązujące rangi:
  • Minimalna ilość postów - ranga
  1. 0 - Chrząszcz
  2. 21 - Krwiopijca
  3. 61 - Polna Bestia
  4. 121 - Czarny Goblin
  5. 201 - Jaszczur
  6. 301 - Kąsacz
  7. 401 - Zębacz
  8. 501 - Cieniostwór
  9. 601 - Pan Cienia
  10. 701 - Demon
  11. 851 - Golem
  12. 1000 - Własny tytuł
Osoby, które osiągną próg 1000 postów mogą zgłosić się do mnie z prośbą o przyznanie unikalnego tytułu. Tytuł ten należy zaproponować w prywatnej wiadomości.

Cytat:

Od dziś zmieniają się zasady dotyczące tytułów użytkowników. Nie istnieje już możliwość samodzielnego przypisywania sobie dowolnego tytułu. Na rzecz tego feature'a wchodzi system automatycznych rang, którego rozpiskę sporządził Ertix na podstawie dawnych rang z poprzedniej wersji forum.

Cytat:

1-10 postów - Chrząszcz
11-20 postów - Kretoszczur
21-35 postów - Ścierwojad
36-50 postów - Polna Bestia
51-70 postów - Wilk
71-90 postów - Błędny Ognik
91-120 postów - Dzik
121-150 postów - Jaszczur
151-190 postów - Topielec
191-230 postów - Bagienny Truteń
231-280 postów - Preriowy Ścierwojad
281-330 postów - Kąsacz
331-400 postów - Pełzacz
401-500 postów - Polny Pełzacz
501-600 postów - Warg
601-750 postów - Zombie
751-900 postów - Kamienny Strażnik
901-1050 postów - Brzytwa
1051-1200 postów - Ogar
1201-1350 postów - Zębacz
1351-1500 postów - Szkielet Wojownik
1501-1750 postów - Cieniostwór
1751-2000 postów - Jaszczuroczłek
2001-2200 postów - Wąż Błotny
2201-2400 postów - Pan Cienia
2401-2600 postów - Demon
2601-2800 postów - Golem
2801-3000 postów - Troll
powyżej 3000 postów - Smok / unikalny tytuł
Rangi są aktualnie podatne na modyfikacje, co znaczy, że postaramy się dostosować je jak najlepiej do warunków na forum. Temat jest otwarty na propozycje zmian kolejności, nazewnictwa i ilości postów na liście. Osteteczne jest jedynie to, że opcja ustawienia własnego tytułu będzie włączana za pewne osiągnięcia, z których najbardziej określona jest górna granica w hierarchii rang.

Feo 16-10-08 21:45

Argh... jest możliwość żeby to przynajmniej wyłączyć się dało? ;/ Nie mogę patrzeć na te rangi. Jeśli już nie mogę mieć swojego podpisu to przynajmniej opcja wyłączenia tego... by się przydała.

Yzerman 16-10-08 22:10

Cytat:

Temat jest otwarty na propozycje zmian kolejności, nazewnictwa i ilości postów na liście.
Proponuję stary system z IPB:

30 - Krwiopijca
80 - Polna Bestia
120 - Czarny Goblin
200 - Jaszczur
260 - Warg
330 - Zębacz
410 - Golem
500 - Cieniostwór
600 - Ork
700 - Pan Cienia
850 - Demon
1000 - Specjalna

Dobrze mi się kojarzy.

Jeśli nie chcecie to popieram Luke'a :p Wąż Błotny - żart...

Luke 16-10-08 22:11

Cytat:

Napisał Feo (Post 412722)
Argh... jest możliwość żeby to przynajmniej wyłączyć się dało? ;/ Nie mogę patrzeć na te rangi. Jeśli już nie mogę mieć swojego podpisu to przynajmniej opcja wyłączenia tego... by się przydała.

W 100% popieram. Niech już się Ertix podnieca swoim "a ja jestem Nosferatu a wy nie buahaha", ale ja mocno i stanowczo nie chcę być Zombie.

Wszyscy członkowie administracji i redaktorzy forum mają zachowany przywilej posiadania własnego tytułu ;) - dop. Ertix

No przecież widzę :D

Damiano_gt 16-10-08 22:23

O, a ten topic otwarty? Jak ostatnio na niego lookałem, to był zamknięty, dlatego napisałem nowy na temat licznika postów ;p Nieważne.

Własne rangi były dużo lepsze.

Ten nowy usunąłem ;p A te rangi były lepsze ze względu na przyzwyczajenie, w dodatku są i tacy którzy nie mieli w ogóle pojęcia o istnieniu czegoś co zostało właśnie wprowadzone - dop. Ertix

SerSon 16-10-08 22:37

Szczerze to już chyba wole być "Skazaniec" niż "Pełzacz".

Po kiego waca to? Żeby Erciu mógł się dowartościować?

Blech...

Nie, żeby przywrócić to co było kiedyś na Gothic Site. Nie oczekuje że osoba która zajerestrowała się w 2007 roku będzie miała jakiekolwiek pojęcie o czasach tego forum z 2004 roku xD - dop. Ertix

Mr. C 16-10-08 22:41

Zgadzam się z Damianem. Fajnie było mieć własną rangę, a miną wieki, zanim nabiję tutaj 3k postów. Jestem za ponownym zniesieniem automatycznych rang albo w ostateczności powrót do starego systemu z IPB, bo tysiąc to już bardziej realna liczba.

W pierwotnej wersji było 3500 postów by mieć ostatnią rangę w tytule, ale zaniżyć do 1000 postów możemy - dop. Ertix

Get out of my post, GET OUT OF MY POST!!!
:F

Advocate 16-10-08 22:49

Cytat:

Napisał Feo (Post 412722)

jedyną możliwością byłoby utworzenie dodatkowej grupy z nadpisanym pustym tytułem, ale nie będzie takiej opcji ze względu na ilość użytkowników.

Cytat:

Napisał SerSon (Post 412734)
Szczerze to już chyba wole być "Skazaniec" niż "Pełzacz".

prosiłbym o bardziej konkretną listę rang. takie posty lepiej sobie oszczędzić.

Cytat:

Po kiego waca to? Żeby Erciu mógł się dowartościować?
rangi nie są wymysłem Ertixa, pomógł on nam jedynie w spisaniu możliwych tytułów. rangi były od początku istnienia forum i znikły w trzeciej wersji. w tytułach niestety zapanował zbyt duży rozgardiasz, który trudno jest kontrolować.
rangi wzorowane na bestiach ze świata G były już na poprzednim forum, ale to zostało przytoczone w poprzednich wiadomościach.
raz jeszcze przypominam, że wątek ten służy wyłącznie do opracowania odpowiedniego systemu.

Kaseven 16-10-08 22:54

Czyli fajnie było, ale się skończyło xP
Wniosek z powyższej listy jest taki, że pod żadnym pozorem nie powinnam dobijać do 751 postów, bo dostanę iście 'cudną' rangę 'Kamienny Strażnik'. Takie 'Zombie' jeszcze w miarę brzmi, a do 'Pana Cienia' stukać postów zwyczajnie mi się nie chce. Ale to jeszcze nic w porównaniu do osób, które na etapie 2801-3000 postów otrzymają miano 'Troll' pod nickiem, mwahaha.

Rozumiem, że te rangi to poniekąd taka marchewka na kiju: 'pisz więcej postów, a będziesz się od innych wyróżniać podpisem pod nickiem'. Najchętniej powyłabym sobie o powrocie do własnych rang (po raz kolejny moja wiara w to forum padła), ale znając postawę administracji i wątpiąc w wysłuchanie tych wspomnianych zawodzeń - powyję o zmianę nazw rang na w miarę bardziej klimatyczne i z obniżonym licznikiem.

Damiano_gt 16-10-08 22:55

O łał. Kasuje się nawet posty dyskutantów. Świetnie.

Wracając do tematu - istniałaby możliwość włączenia licznika postów w zakonach lub chociażby Hyde Parku?

Mr. C 16-10-08 23:06

Cytat:

Napisał Ertix (Post 412735)
W pierwotnej wersji było 3500 postów by mieć ostatnią rangę w tytule, ale zaniżyć do 1000 postów możemy

W takim razie, jeżeli rangi automatyczne mają zostać, byłbym za tym rozwiązaniem. Tysiąc to już nie jest taka astronomiczna liczba. Wymaga udzielania się, ale jest osiągalna w rozsądnym odstępie czasu.

Ertix 16-10-08 23:09

Samo zaniżanie zaniżaniem, ale nawet jakby to miało być zaniżone do 1000 postów to moglibyście wreszcie zacząć podawać swoje propozycje rang w tym przedziale, na razie zrobił to jedynie Yzerman.

SerSon 16-10-08 23:09

Cytat:

Napisał Advocate
prosiłbym o bardziej konkretną listę rang. takie posty lepiej sobie oszczędzić.

Chodzi mi to, że wolałbym już mieć "ograniczony dostęp do forum" poprzez nadmierną ilość aktywnych ostrzeżeń i rangę skazaniec niż być "pełzaczem", bo to jest po prostu żałosne, przynajmniej według mnie.

Cytat:

rangi nie są wymysłem Ertixa, pomógł on nam jedynie w spisaniu możliwych tytułów.
Nie zmienia to jednak faktu, że on może mieć dowolną rangę, co razem z resztą uprzywilejowanych osób, wywyższa go ponad innych użytkowników. Nie wystarczy sam fakt, że należy do moderacji i ma zielony nick?

Cytat:

w tytułach niestety zapanował zbyt duży rozgardiasz, który trudno jest kontrolować
No, powiedzmy, że kilkanaście osób ma niestosowne rangi (ale szczerze to nie mam pojęcia kto). Ma na tym cierpieć całe forum? Moderacja jest od strzeżenia porządku, dlatego więc to ona powinna się zajmować pilnowaniem tego, by każdy dopisek spełniał normy. Wychodzi na to, że są oni uprzywilejowani, tylko dlatego, że od czasu zamkną sobie jakiś temat, rzucą ostem, czasem skazańcem lub banem, ale gdy już dochodzi do czegoś trudniejszego, to całe forum na tym cierpi, tylko nie oni.

Cytat:

raz jeszcze przypominam, że wątek ten służy wyłącznie do opracowania odpowiedniego systemu.
A jeśli nie zgadzamy się z tym systemem? Jeśli nie odpowiada on nam?

Cytat:

Napisał Ertix
Nie, żeby przywrócić to co było kiedyś na Gothic Site

Myślę, że tylko powrót ludzi, którzy wtedy użytkowali z tego forum może przywrócić to co było kiedyś na GS, a nie żadne rangi.

Wnioskuje, że chcecie zachęcić ludzi do większego spamu, żeby mogli pozbyć się tych rang. Na pewno na rękę nikomu one nie są, oprócz naszej szanownej moderacji.

Advocate 16-10-08 23:09

Cytat:

Napisał Damiano_gt (Post 412743)
Wracając do tematu - istniałaby możliwość włączenia licznika postów w zakonach lub chociażby Hyde Parku?

gdyby teoretycznie zablokować tematy typu 'Góra Grosza' (również w ŚP) - pewnie tak. naliczanie postów włączone jest we wszystkich "innych" działach i to powinno w zupełności wystarczyć.

jeżeli chodzi rangi dla członków ŚP, to tytułu nie mieliby wszyscy w Zakonach lub musieliby mieć jedną wspólną rangę.

istnieje też możliwość całkowitego przemianowania rang, swego czasu nie opierały się na bestiach, lecz klasach. (Paladyn, Łowca, Lord etc...)

Mjoker 16-10-08 23:38

Cytat:

Napisał Advocate (Post 412699)
[...]
2201-2400 postów - Pan Cienia
2401-2600 postów - Demon
2601-2800 postów - Golem
2801-3000 postów - Troll[...]

Ja bym zamieniła miejscami Trolla np. z Panem Cienia albo Demonem. Bo:
[1] Niby Troll ma wyższe statystyki niż Pan Cienia i więcej się za niego dostaje expa, ale jakoś Pan Cienia bardziej pasuje na wyższą rangę.
[2] Demon [Albo Książe Demonów] ma wyższe statystyki, więcej expa daje, a i jako ranga prezentuje się IMHO lepiej.

Inna rzecz, że poza światem Gothica Demon czy Pan Cienia mogą się wydawać dość tandetne, więc... jeśli już Troll, to może chociaż Czarny Troll, hm?

A w ogóle, to gdzie do diaska jest w rangach Zębacz Smoczy, ha? Jakżesz można było go pominąć! Podobnie Szkielet-Mag.
Albo "Golem". W serii Gothic nie ma "Golemów" ot tak, po prostu. A skoro już mamy na przykład kilka typów Pełzaczy, to i Golem powinien być IMHO konkretny?

A propos licznika postów... czy w dziale "Inne" liczą się posty w innych poddziałach niż Hyde Park?

Feo 16-10-08 23:39

Cytat:

Napisał Advocate
gdyby teoretycznie zablokować tematy typu 'Góra Grosza' (również w ŚP) - pewnie tak. naliczanie postów włączone jest we wszystkich "innych" działach i to powinno w zupełności wystarczyć.

Ale trzeba napisać odpowiednią ilość znaków... i do tego połowa pisanych postów jest "nieregulaminowa".

Przykładem takiego chętnego do dużej liczby postów jest Smutas... który skazańca zaliczał już chyba 10 razy.

Cytat:

istnieje też możliwość całkowitego przemianowania rang, swego czasu nie opierały się na bestiach, lecz klasach. (Paladyn, Łowca, Lord etc...)
Paladyn, akolita podziemia ^^.

Imo to jest bez sensu, własna ranga była o wiele lepsza. Gdyby chociaż dało się to wyłączyć ;/... nie mogę patrzeć na to moje "Polny pełzacz", a niektórzy mają jakieś Zombie... To jest ocenianie ludzi po liczbie postów... np. taki darkreven wniósł wiele do ŚP i jest bardzo wartościowym userem, ale teraz jest gorszy niż jakiś spamer na forum który uzbierał 100 postów. Nie, to mi się nie podoba.

Damiano_gt 16-10-08 23:43

Cytat:

Napisał Mjoker (Post 412749)
czy w dziale "Inne" liczą się posty w innych poddziałach niż Hyde Park?

Tia.

Feo, ja na szczęście trafiłem na warga ;p Gorzej, jakby była zamiast tego nazwa "orkowy pies".

Advocate 16-10-08 23:50

Cytat:

Napisał Mjoker (Post 412749)
Inna rzecz, że poza światem Gothica Demon czy Pan Cienia mogą się wydawać dość tandetne, więc... jeśli już Troll, to może chociaż Czarny Troll, hm?

A w ogóle, to gdzie do diaska jest w rangach Zębacz Smoczy, ha? Jakżesz można było go pominąć! Podobnie Szkielet-Mag.
Albo "Golem". W serii Gothic nie ma "Golemów" ot tak, po prostu. A skoro już mamy na przykład kilka typów Pełzaczy, to i Golem powinien być IMHO konkretny?

rzeczywiście brakuje jeszcze części bestiariusza, ale jeśli pozostaniemy przy potworkach, to te bardziej obciachowe znikną, na pewno z wyższych rang.

---
aktualne rangi należy rozpatrywać jako odzwierciedlenie siły na tle innych bestii. jeśli posiadasz rangę Warg, znaczy to, że byłbyś zdolny go pokonać, czy też znajduje się on jako kolejna zdobycz w Twoim dorobku łowieckim.

Mjoker 16-10-08 23:53

Cytat:

Napisał Advocate (Post 412752)
rzeczywiście brakuje jeszcze części bestiariusza, ale jeśli pozostaniemy przy potworkach, to te bardziej obciachowe znikną, na pewno z wyższych rang.

Jak tylko potwory, to w porządku, bo eliminuje np. rangi Orków; swoją drogą dobrze, że zestaw trzyma się konsekwentnie Gothica II NK. Ale Smoczy Zębacz jest must-have. Ot co.

Xaris 17-10-08 00:35

Chciałbym coś zaproponować. By wszyscy ŚPowcy mieli takie rangi jakie mają w swoich zakonach. Po awansie należało by sobie zmienić rangę w np. Okresie 2 dni od udzielenia awansu. A kto miałby inną ten dostaje np. osta i musi sobie zmienić.

A co do zwykłych forumowiczy.
1-30 - Nowy
31-75 - Uciekinier
76-100 - Robotnik
101-150 - Pracownik
151-200 - Czeladnik
201-300 - Obywatel
301-500 - Kupiec
501-750 - Ochroniarz
751-1000 - Bogaty Obywatel
1001-3000 - Wojownik
3001-wyżej - Właściciel Ziemski

To przynajmniej lepsze niż jakieś pełzacze, chrząszcze i inne "zwierzaczki"

Smutas 17-10-08 11:00

Sama idea z tymi rangami, aby wrócić do czegoś takiego co było na starym forum nie jest zła. Może tylko przydałby się na głównej stronie jakiś link do wykazu z tymi rangami, aby każdy mógł szybko to znaleźć.

Ach i jeszcze jedna sprawa.
Ja rozumiem że modzi i redaktorzy forum zostawili sobie specjalne przywileje, jak napisał to Ertix.
Ale dlaczego mi wywalono moją stara i z trudem zdobytą (jeszcze na starym forum) specjalną rangę "Berserker"?
Tego "smoka" to sobie możecie zabrać. Nawet teraz łapię się na te specjalne rangi.
Nelezy wyraźnie napisać gdzie, do kogo i jak, nalezy się zwracam aby tę specjalną rangę otrzymać.

No i jeszcze jedno. Jestem przeciwny odbieraniu komukolwiek tego co już kiedyś zdobył. NA starym forum było kilka osób, które się dopracowały specjalnej rangi za 1000 postów. Dziś nie doszły do 3000 i je tracą.
Uważam, że grzecznocią naszą by było pozostawić im te stare specjalne rangi, które wtedy sobie zdobyli.

Damiano_gt 17-10-08 11:05

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412790)
dlaczego mi wywalono moją stara i z trudem zdobytą (jeszcze na starym forum) specjalną rangę "Berserker"?

Ponieważ jesteś zwykłym userem i tak jak innym, skasowało Ci rangę wpisaną ręcznie.

Smutas 17-10-08 11:09

Zwykłym userem? Gó..o prawda!!!!!!!

Nawet według obecnych wymogów łapię się na możliwość specjalnej rangi. W końcu mam ponad te wymagane 3000 postów.
I dlatego żądam aby mi wpisano to co było.

Mam nadzieję, że w moim przypadku (w końcu jest tylko dwóch userów z licznikiem powyżej 3000) było to tylko niedopatrzenie, a nie złośliwość).

Ech, i tak mi wpadł w ostatniej chwili pomysł do głowy.
Czy dałoby się rangi specjalne zapisywać inną trzcionką niż te pozostałe? Albo z boldem lub jakimś kolorem? Wtedy ładnie by się wyróżniały na tle innych i podnosiły prestiż ich posiadacza.

Eeee... i jeszcze jeden pomysł. Skoro dostaje się spacjalną rangę za samo adminostrowanie, to również na miejscu Advo rozważyłbym możliwośc zezwalania na ich posiadanie również za specjalne zasługi dla forum (według jego uznania oczywiście).

Acha, i jeszcze jedno. Kiedyś można tu było kliknąć na link "statystyka" i zobaczyć listę najaktywniejszych forumowiczów. Często z niej korzystałem chcąc do kogoś wysłać PW, bo nie musiałem szukać jego posta w innych tematach. Czy ten temat zniknął czy też został gdzieś przeniesiony?

Advocate 17-10-08 11:29

Cytat:

Napisał Xaris (Post 412764)
Chciałbym coś zaproponować. By wszyscy ŚPowcy mieli takie rangi jakie mają w swoich zakonach. Po awansie należało by sobie zmienić rangę w np. Okresie 2 dni od udzielenia awansu. A kto miałby inną ten dostaje np. osta i musi sobie zmienić.

z technicznego punktu widzenia nie jest to możliwe/łatwe do implementacji, ponieważ jedyne warunki, od których zależą rangi, to ilość postów. A nie będziemy tworzyć kilkudziesięciu różnych grup dla każdego stopnia osobno, by później je ręcznie przydzielać.

Cytat:

A co do zwykłych forumowiczy.
1-30 - Nowy
31-75 - Uciekinier
76-100 - Robotnik
101-150 - Pracownik
151-200 - Czeladnik
201-300 - Obywatel
301-500 - Kupiec
501-750 - Ochroniarz
751-1000 - Bogaty Obywatel
1001-3000 - Wojownik
3001-wyżej - Właściciel Ziemski

To przynajmniej lepsze niż jakieś pełzacze, chrząszcze i inne "zwierzaczki"
nie wiem czy tylko ja spotykam taką listę na co 3 forum powiązanym z fantastyką...

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412790)
Nelezy wyraźnie napisać gdzie, do kogo i jak, nalezy się zwracam aby tę specjalną rangę otrzymać.

No i jeszcze jedno. Jestem przeciwny odbieraniu komukolwiek tego co już kiedyś zdobył. NA starym forum było kilka osób, które się dopracowały specjalnej rangi za 1000 postów. Dziś nie doszły do 3000 i je tracą.
Uważam, że grzecznocią naszą by było pozostawić im te stare specjalne rangi, które wtedy sobie zdobyli.

wszyscy, którzy na poprzednim forum załapali się na ostatnią rangę lub otrzymali unikalny tytuł w wyjątkowych okolicznościach, mogą zwrócić się do mnie na PM.

---
Jeżeli pozostaniemy przy bestiach, to vide wyjaśnień z poprzedniego posta, przed rangą można automatycznie umieścić frazę "Zdobycz: " lub podobną. Co o tym sądzicie?

Damiano_gt 17-10-08 11:32

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412792)
Zwykłym userem? Gó..o prawda!!!!!!!

Chill. Jesteś zwykłym userem, bez żadnych uprawnień. To, że należysz go redakcji Głosu Khorinis, to tylko przynależność do grupy, tak samo, jak bycie członkiem fanklubu.

Cytat:

Mam nadzieję, że w moim przypadku (w końcu jest tylko dwóch userów z licznikiem powyżej 3000) było to tylko niedopatrzenie, a nie złośliwość).

Pomyśl, choć trochę logicznie. Rab jest moderatorem, ma rangę specjalną i jego zmiana nie dotyczyła. System ten wprowadzono dopiero wczoraj i zamiast dopominać się tego, kto Ci "skasował" rangę (skasował ją system), to po prostu napisz do Advo PeeM, w którym podasz mu taką rangę, jaką będziesz chciał.

Cytat:

Czy dałoby się rangi specjalne zapisywać inną trzcionką niż te pozostałe? Albo z boldem lub jakimś kolorem? Wtedy ładnie by się wyróżniały na tle innych i podnosiły prestiż ich posiadacza.

Jejku, człowieku, przerażasz mnie :| Powiedz, co Ci daje takie wyróżnianie się na każdym kroku? I to tym bardziej w internecie?

Cytat:

Czy ten temat zniknął czy też został gdzieś przeniesiony?

O to chodzi? Na skinie ciemnym jest na górze strony, na skinie jasnym, na dole.

Smutas 17-10-08 11:44

Dzięki Damiano za info, bo zmienił mi sie skin z ciemnego na jasny i nie zauważyłem że to co było wyżej, jest teraz niżej.

Dzięki tez Advocate za szybką interwencję i wpisanie mi starej rangi.

A wracając do propozycji dodatkowego wyróżnienie specjalnej rangi innym krojem liter, kolorem lub boldem.
To nie moje wybujałe ego, ale to, aby jako rangi specjalne dodatkowo się jeszcze wyrózniały. Gdy będą aż tak odmienne od innych wielu userów bedzie się bardziej starać aby też je otrzymać. Jeśli nie za ilośc postów, to może za inną pracę.
Nie widzę w tym nic złego aby szukac wszelkich metod do dopingowania ludzi aby byli tu jak najbardziej aktywni.

A co do propozycji, to rengę przedostatnią (bo tego smoka to na pewno nikt nie będzie chciał mieć - każdy wybierze sobie coś wyjątkowego) zamieniłbym z trolla (który mi akurat się kojarzy z głupotą) na "Pogromcę Smoków" (czyli wyrzuciłbym tego Smoka z ostatniej).
Moim zdaniem "Pogromca Smoków" lepiej brzmi od zwykłego smoka. A już na pewno lepiej od Trolla...

I jeszcze jedno. Ilości potrzebnych postów do zdobycia następnej rangi powinna się zwiększać wraz z wysokością rangi. A tu zauważyłem, że z rangi Cieniostwora na Jaszczuroczłowieka trzeba napisać 250 postów, a kolejny awans na Węża Błotnego wymaga już napisania tylko 200 postów. A powinno być chyba odwrotnie...

Advocate 17-10-08 11:59

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412799)
A wracając do propozycji dodatkowego wyróżnienie specjalnej rangi innym krojem liter, kolorem lub boldem.

na samej randze tekstowej pozostaniemy, nie będziemy wprowadzać do nich dodatkowego HTML-a, to jest zarezerwowane dla administracji forum.

Cytat:

I jeszcze jedno. Ilości potrzebnych postów do zdobycia następnej rangi powinna się zwiększać wraz z wysokością rangi. A tu zauważyłem, że z rangi Cieniostwora na Jaszczuroczłowieka trzeba napisać 250 postów, a kolejny awans na Węża Błotnego wymaga już napisania tylko 200 postów. A powinno być chyba odwrotnie...
prawdopodobnie górna granica zostanie obniżona nawet do 1000 postów, a co za tym idzie odpadłoby wiele rang. w tej chwili jednak musimy skupić się bardziej za nazewnictwie i tym, co te rangi by oznaczały.

Donovan 17-10-08 12:02

Cytat:

Napisał Advocate (Post 412800)
na samej randze tekstowej pozostaniemy, nie będziemy wprowadzać do nich dodatkowego HTML-a, to jest zarezerwowane dla administracji forum.

Nie rozumiem tego stwierdzenia. O co chodzi z tym dodatkowym htmlem dla administracji?

edited:
perierowy ścierwojad (!) O lol. :twisted:

Smutas 17-10-08 12:13

Faktycznie. Ile jest tych osób w administracji? :-)

Ale mam zatem kolejną propozycję związaną z uatrakcyjnianiem zdobywania kolejnych rang. Oczywiście to luźny pomysł, chodzi o samą ideę.

Na przykład na samym początku nie moglibyśmy zamieszczać żadnych awatarów ani podpisów. Dopiero któraś z kolejnych rang dawała możliwośc wklejenia awka.
Poziom wymagany aby złożyć podanie do ŚP - możliwość zamieszczania podpisów (na początku bez dostępu do kolorów - to od kolejnego awansu)
A dopiero od którejś z wyższych rang - wklejanie grafik w podpis.
Wtedy chęć dodatkowego wyróżniania się dopingowała by (moim zdaniem) userów do aktywności.

Damiano_gt 17-10-08 12:17

Cytat:

prawdopodobnie górna granica zostanie obniżona nawet do 1000 postów

Bardzo dobry pomysł. Trzy tysiące, to naprawdę kosmiczna liczba w tym przypadku.

Cytat:

w tej chwili jednak musimy skupić się bardziej za nazewnictwie i tym, co te rangi by oznaczały.

Może należy ograniczyć się tylko do zwierząt, pomijając ożywieńców, harpie, etc.? Pod wieczór zarzucę moją propozycją nazewnictwa.

Donovan 17-10-08 12:19

W skład administracji forum wchodzą moderatorzy, mowa tu oczywiscie o tych wlasciwych, nie zas o, np. liderach grup sp.

Smutas 17-10-08 12:25

Ech, worek z pomysłami mi się rozwiązał...:lol:

Kolejny pomysł, może nie tyle związany z rangami (chociaż tu też można by z niego skorzystać) co raczej ze Świętym Przymierzem.

Od kiedy Advocate wprowadził osobom ze składu redakcji Głosu Khorinis ten znaczek przy nicku sporo userów pisało do mnie z pytaniem jak można coś takiego zdobyć, ewentualnie jak ja go sobie do nicka dokleiłem. CZyli widać po tym, że daje to pewien prestiż.
Proponowałbym zatem, aby umożliwić wklejanie znaczków członkom ŚP. Na pewno zdopingowałoby to niektórych userów do przyłaczenie się do niego.
Dla każdego zakonu można opracować inny znaczek (nawet niezły konkurs na ich projekty możnaby zrobić na TN).

Czy ta propozycja jest taka zła?

Advocate 17-10-08 12:49

Cytat:

Napisał Donovan (Post 412802)
Nie rozumiem tego stwierdzenia. O co chodzi z tym dodatkowym htmlem dla administracji?

pogrubienie, pochylenie, wychylenie... ;)

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412807)
Na przykład na samym początku nie moglibyśmy zamieszczać żadnych awatarów ani podpisów. Dopiero któraś z kolejnych rang dawała możliwośc wklejenia awka.
Poziom wymagany aby złożyć podanie do ŚP - możliwość zamieszczania podpisów (na początku bez dostępu do kolorów - to od kolejnego awansu)
A dopiero od którejś z wyższych rang - wklejanie grafik w podpis.
Wtedy chęć dodatkowego wyróżniania się dopingowała by (moim zdaniem) userów do aktywności.

plusy i wymagania członkostwa w fanklubie są już określone, nie będziemy ich zmieniać.
to samo tyczy się uploadowania avatarów lub dodawania opisów - są to cechy każdego forum i nie chcielibyśmy ich odbierać na wstępie nowoprzybyłym.

Cytat:

Napisał Damiano_gt (Post 412810)
Może należy ograniczyć się tylko do zwierząt, pomijając ożywieńców, harpie, etc.? Pod wieczór zarzucę moją propozycją nazewnictwa.

we'll see.

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412814)
Proponowałbym zatem, aby umożliwić wklejanie znaczków członkom ŚP. Na pewno zdopingowałoby to niektórych userów do przyłaczenie się do niego.
Dla każdego zakonu można opracować inny znaczek (nawet niezły konkurs na ich projekty możnaby zrobić na TN).

byłoby to możliwe.

Damiano_gt 17-10-08 13:59

Cytat:

Napisał Smutas (Post 412807)

Miałem nie raz okazję korzystać z forum, gdzie nie było avków i uwierz mi - czytanie postów było tragedią. Przeglądając dany temat, automatycznie ogarniasz wzrokiem avatar. Nie musisz znać nicka, ale wiesz, że osoba posiadająca dany avatar napisała dany tekst. Brak avatarów nieco utrudnia czytanie, bo trzeba oderwać wzrok, spojrzeć na nick i zapamiętać go. Z grafikami jest łatwiej.

Cytat:

Proponowałbym zatem, aby umożliwić wklejanie znaczków członkom ŚP.

O, właśnie! Skoro już wracamy do systemu rang, to może powrócimy do wyróżniania członków fanklubu na tle innych userów? ;p Osobiście wolałbym inny kolor nicka, niż znaczek przy nim.

Cytat:

Na pewno zdopingowałoby to niektórych userów do przyłaczenie się do niego.

I dołączaliby dla samego znaczka?

Cytat:

Napisał Advocate (Post 412817)
we'll see.

Już się z tym uporałem.
  • 0 - Chrząszcz (czyli ranga dla zarejestrowanych, którzy nie napisali żadnego posta)
  • 1 - Kretoszczur
  • 30 - Olbrzymi szczur
  • 60 - Krwiopijca (znaczenie symboliczne - po napisaniu sześćdziesięciu postów, otwiera się droga do fanklubu i kończą się "słabe rangi")
  • 120 - Polna Bestia
  • 190 - Wilk
  • 260 - Dzik
  • 340 - Jaszczur
  • 420 - Pełzacz
  • 510 - Warg
  • 600 - Brzytwiak
  • 720 - Smoczy Zębacz
  • 850 - Cieniostwór
  • 1000 - Specjalna

Ewentualnie, można po prostu co sto postów zmieniać rangę. W takim przypadku zmieniłem odrobinkę nazewnictwo.
  • 0 - Chrząszcz
  • 1 - Ścierwojad
  • 60 - Krwiopijca
  • 100 - Wilk
  • 200 - Dzik
  • 300 - Kąsacz
  • 400 - Jaszczur
  • 500 - Pełzacz
  • 600 - Warg
  • 700 - Brzytwiak
  • 800 - Smoczy Zębacz
  • 900 - Cieniostwór
  • 1000 - Specjalna

Nom, to tak mniej więcej wyglądają moje propozycje.

H@rdstyleman 17-10-08 14:16

Cytat:

Napisał Damiano_gt (Post 412831)

O, właśnie! Skoro już wracamy do systemu rang, to może powrócimy do wyróżniania członków fanklubu na tle innych userów? ;p Osobiście wolałbym inny kolor nicka, niż znaczek przy nim.

Czyli np niebieski kolor nicka dla Klasztorników, czerwony dla Królestwa i fioletowy lub czarny dla Podziemia?
Jestem za. Gdyby jednak lepszym pomysłem okazały się znaczki, to musiałyby wyglądać podobnie do tych, które mają członkowie redakcji, tyle że różniące się kolorami i napisem wewnątrz znaczka (Czerwony znaczek z literami SK dla Królewiczów, niebieski z WK dla Klasztoru i fioletowy z literą P dla Beliarowców)

Według mnie to również lekka przesada z tymi 3000 tysiącami postów na specjalną rangę. Zmniejszyłbym ją do 2000 lub 1500 postów. Wszystko ode mnie

Advocate 17-10-08 14:25

kolorków na pewno nie będzie. jeśli zapodacie znaczkami dla Zakonów, to postarajcie się, aby wyglądały wyraźnie na każdym skinie i nie były wyższe od czcionki w nickach.

Damiano_gt 17-10-08 15:03

Cytat:

Napisał H@rdstyleman (Post 412834)
Czyli np niebieski kolor nicka dla Klasztorników, czerwony dla Królestwa i fioletowy lub czarny dla Podziemia?

Tak, to moim zdaniem, byłoby za bardzo pstrokato. Po drugie - kwestia dopasowania do każdego ze skinów - raz kolor czcionki byłby rażący, a raz łagodny.

Z tymi kolorami, to chodziło mi o coś podobnego, do kolorów nicków z IPB, czyli userzy, jako "szaraki" i fanklubowicze z białymi nickami.

xeroloth 17-10-08 18:42

Noo, jak już ma być takie coś, to obstaje rękami, nogami i czym tam jeszcze chcecie za podziałem jaki zaproponował Damiano. Również zmniejszenie liczby do 1000 postów do rangi specjalnej jest dobrym pomysłem, przynajmniej jest jakaś szansa na dobicie do tego (piszę to patrząc na fakt, że 3000 postów na forum osiągnęły tylko 2 osoby i zbliża się do nich Ert, ale on już ma wszystkie możliwe przywileje :P)

Do tego nie wiem, czy mam się śmiać, czy płakać, kamienny strażnik jestem, rotfl xD Zmieńcie to bo sie potne xD

No i co to tekstu Smutasa, tego pogrubionego: żal mi ciebie człowieku. Co, myślisz, że jak jesteś top1 postujący to jesteś lepszy ode mnie lub od innych? Nie uważam się gorszy od ciebie, a ty próbujesz się wywyższyć nad innych na każdym kroku, przemyśl to dobrze, a potem się wypowiadaj. Poza tym, co masz do rangi "troll" ? Do ciebie bardzo dobrze pasuje :p

Ertix 17-10-08 19:25

Xero: Nie przeginaj ;p

W razie gdyby rangi ze stworzeniami z gry się nie podobały, jak już napisał Advo, możemy wprowadzić rangi w postacii Gildii z gry... zarzucę przykładowo.

1-10 Kret
21-35 Kopacz
36-60 Nowicjusz [no nie będziemy dopisywać że Obozu Bractwa... ]
61-100 Cień
101-150 Szkodnik
151-200 Strażnik
201-250 Najemnik
251-400 Guru
401-550 Mag Ognia
551-700 Mag Wody
701-850 Nekromanta
851-1000 Magnat
Powyżej 1000 możliwość posiadania rangi specjalnej

Powinno to być lepsze aniżeli stworzenia, ale i tak decyzja zależy od ogółu. Przedewszystkim mówcie która opcja wam się podoba, a jeśli takiej nie ma to sami zróbcie rozpiske według własnego widzi mi się w zakresie 1-1000 postów.

Damiano_gt 17-10-08 19:33

Ert, a dlaczego stawiasz Magów Wody nad Magami Ognia? Czy to, że to Ty stworzyłeś taki podział, miało wpływ na to, że Nekromanta jest tak wysoko? Dlaczego Strażnik jest niżej niż Najemnik?

Te, oraz inne narzekania mogą prędzej, czy później się pojawić.

Moim zdaniem posłużenie się bestiariuszem będzie bardziej neutralne.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:05.