Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   ArcaniA - gameplay z wersji X360 (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=30091)

Ulv 05-05-10 23:43

to coś z 2:15 wygląda jak mistrz Yoda, zaś bohater w ekwipunku z trzeciej minuty przypomina mi wikinga.
poza tym robienie takich gier na konsole to syf.

Xsant 06-05-10 15:08

Cytat:

Napisał Van Diemen (Post 598715)

Zależy co uważasz za syf. A moim zdaniem to bardzo dobrze, że Arcania wyjdzie także na konsole, bo wtedy więcej graczy zacznie grać w Arcanie i Gothic'a.

Cytat:

Napisał Macrentofeth
A nie pomyślałeś, że kupowanie dobrego komputera, żeby pograć na dobrych detalach kosztuje więcej? X360 jest własnie tanszy. I pewnie dlatego nie bedzie gral na PC, bo za ~1000 pogra na detalach, na ktorych na PC musialby wydac ~2000. Wiec on na tym lepiej wyjdzie, bo i komfort bedzie mial ;]

I właśnie z tego powodu zakupiłem Xbox'a. ;]

Graveren 06-05-10 15:32

Cytat:

Napisał VD

Syf nie syf, ale kasa leci.

Smutas 06-05-10 15:55

Nowy filmik pokazał też jak będzie wyglądał panel rozwoju postaci. Dość zaciekawiająco... Zastanawiam się jak to zda egzamin w praktyce.
Jedyne co mi się nie spodobało, to zbieranie trofeów z zabitych zwierząt. Ten przeskok obrazu postaci jest trochę... denerwujący. Jakos bardziej mi się podobało to co mieliśmy w poprzednich gothicach.

Smok Ożywieniec 06-05-10 16:14

A mnie trochę martwi to okno postaci. Prawie nic tam nie ma. Już w jedynce było chyba więcej statystyk.

Pixoholik 06-05-10 21:03

Na tym filmiku Arcania wygląda na zwyczajną grę typu RPG. Nie wiem po co te wykrzykniki nad potworami. Przekonam się jak jest naprawdę, kiedy zagram. Nie mam zamiaru kupić xboxa, ale nie ukrywam, że chciałbym zagrać w Arcania na pudle :blush:.

zbulwersowany 06-05-10 21:55

Cytat:

Napisał Pixoholik (Post 599006)
Na tym filmiku Arcania wygląda na zwyczajną grę typu RPG. Nie wiem po co te wykrzykniki nad potworami. Przekonam się jak jest naprawdę, kiedy zagram. Nie mam zamiaru kupić xboxa, ale nie ukrywam, że chciałbym zagrać w Arcania na pudle :blush:.

Wykrzykniki oznaczają osoby, które mają dla nas zadania i z tego co widzę potwory związane z nimi.. Takie ułatwienie dla amerykanów. Bez komentarzy co do tego. Aha i można będzie je wyłączyć.

W sumie fajna by była opcja, która pozwalałaby ustawić HUD taki jak np w G1. Tylko pasek życia. :)

Dapis 07-05-10 12:52

Boże, tak gra wygląda jak jakiś kiepski h'n's, albo darmowy MMO.

Całkowicie nie oddaje klimatu poprzednich części.

Araton 07-05-10 15:33

Cytat:

Napisał Van Diemen (Post 598715)

Tak i będzie jak z Wiedźminem. Ile to było? 1-2 miliony złotych zysku?
Prawdopodobnie nie znasz jeszcze wartości pieniądza, a produkcja nowych gier w koło nich się kręci. Do tego dochodzi wypromowanie marki na zupełnie nowym rynku o którym Jowood nie wie zbyt dużo, a Arcania trafi tam też po to, by go wybadać. A gra musi wypalić, bo wydawca pokłada w niej duże nadzieje, a im więcej zarobi tym lepsza może być w przyszłości. Może na przykładzie innych marek tego nie widać, ale Jodrewno dostało po łapach za naciskanie na twórców (G3/G3:ZB )

zbulwersowany 07-05-10 22:36

Cytat:

Napisał Araton (Post 599147)
Tak i będzie jak z Wiedźminem. Ile to było? 1-2 miliony złotych zysku?
Prawdopodobnie nie znasz jeszcze wartości pieniądza, a produkcja nowych gier w koło nich się kręci. Do tego dochodzi wypromowanie marki na zupełnie nowym rynku o którym Jowood nie wie zbyt dużo, a Arcania trafi tam też po to, by go wybadać. A gra musi wypalić, bo wydawca pokłada w niej duże nadzieje, a im więcej zarobi tym lepsza może być w przyszłości. Może na przykładzie innych marek tego nie widać, ale Jodrewno dostało po łapach za naciskanie na twórców (G3/G3:ZB )

Hmmm.. Myślę, że w Europie na PC gra nie sprzedałaby się tak dobrze po G3:ZB.. Dlatego rozszerzyli Arcanię na X360 i rynek za wodą. To chyba im daje jakby zabezpieczenie osiągnięcia "dolnego progu" sprzedaży po takiej klapie.

vesemir92 10-05-10 08:23

Cytat:

Napisał Dapis (Post 599103)
Boże, tak gra wygląda jak jakiś kiepski h'n's, albo darmowy MMO.

Cytat:

Napisał Dapis (Post 599103)

Całkowicie nie oddaje klimatu poprzednich części.

Zgadzam się. Mało tego to już nie jest ten sam gothic. Dla mnie kończy się G na Nk. To bardziej przypomina Risena. Spójrzcie jak on walczy jakby smarował bułkę. Wiadomo żeby powiedzieć coś o tej grze, trzeba będzie w nią zagrać. Lecz wolę się nie podniecać ohhhh wyjdzie G4 kolejne gówno zrobione na odpier***. Zrobić do tego chu***ą fabułę byle zgarnać pieniądz. Nie wiem jak wam ale mi fabuła w G3ZB kompletnie nie odpowiadała. I ta z pewnością też nie będzie. Kupując G3ZB mogę stwierdzić z czystym sumieniem że straciłem hajs. Mam nadzieję że na tej się nie zawiodę. Zobaczcie jak on bije. Atakuje tego potworka mimo że "broń" nie dosięga jaszczura, jaszczur obrywa.

Araton 10-05-10 11:30

No tak, to nie jest Gothic tylko Arcania: Gothic 4. To po pierwsze. Po drugie w 3 lata nie da się zrobić gry na poziomie G3:ZB zważając też na to, że jest to sztandarowy projekt Jowood. Co zaś tyczy się klimatu to trudno określić go na podstawie gameplay'a i screenów, poza tym nie tylko grafika go buduje, ale i fabuła na muzyce kończąc. Czekam na coś czystszego, demo czy jakiś większy fragment rozgrywki, bez komentarza dziennikarzy którzy zagłuszają wszystkie dźwięki.
Co do systemu walki, to wygląda on na łatwy, ale w rzeczywistości pokonanie przeciwnika nie jest takie łatwe. Co zresztą widać podczas walki ze ścierwojadami, te prawie go zabiły, a jak wiemy są to jedne ze słabszych bestii w bestiariuszu. Poza tym w Gothicu walka nigdy nie była najważniejsza.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:29.