Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Gry fabularne (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=106)
-   -   The Tyranny of Evil I (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=40759)

Donatel 07-03-14 19:54

The Tyranny of Evil I

Witam!

Pracuję właśnie nad fabułą i światem przedstawionym w grze Tyrania Zła która jest klasycznym eRPGiem z otwartym światem. Pomysły użyte do realizacji pochodzą z najbardziej rozpoznawalnych gier tego gatunku - Gothic, TES i The Witcher oraz poniekąd z mitologii greckiej

Jest rok 995. W krainie rządzonej przez poczciwego Ildura III panuje spokój i harmonia. Do czasu, gdy Cesarstwo Południowe atakuje królewską karawanę. Skrytobójcy przejmują wóz i mordują króla. Nowym władcą zostaje Ildur IV. Jednak nie był on człowiekiem prawa jak ojciec, albowiem był to człowiek chytry i mściwy. Wysłał na samobójczą misję odwetu za śmierć ojca garstkę żołnierzy z południa przeciwko ogromnej armii cesarskiej. Nasz bohater, drwal z miasta Tirith, Cordin, został wcielony do armii Ildura. Po początkowych sukcesach przy granicy, część wojska została zniszczona przez Cesarza. Cordin nie miał wyboru i razem z trzema przyjaciółmi zdecydował się na dezercję, by nie oddawać życia za bezsensowną misję nowego króla. Wkrótce zostaje złapany przez strażników i osadzony w więzieniu. Tam rozpoczyna się akcja.

Autorzy przygotowali wielki, otwarty i różnorodny świat, wspaniałą fabułę i dużą dawkę misji pobocznych.

Wybory moralne urozmaicą żmudne przechodzenie, wszystko zgodnie z prawem skutku i przyczyny. Będzie możliwość dołączenia do jednej z gildii i awansu społecznego

Frakcje:

Główne:

Rojaliści - Stanowi ją ludność zjednoczona pod berłem króla Ildurii.
Cesarscy - Dumni wojownicy z dalekiego południa oddający cześć Wielkiemu Cesarzowi Emirowi Sulejmanowi.
Zakon - Biali magowie zamieszkujący klasztor na południowym zachodzie.
Czarni Magowie - Nosiciele mrocznej magii, wierzący w bogów ciemności których pałace wzniesiono u podnóża Trzeciego Wymiaru.

Pomniejsze:

Zbuntowani wieśniacy - Farmerzy ze wschodu buntujący się przeciwko nierządowi w Królestwie.
Elfy z Arden - Prastare istoty kryjące się w Lasach Ardeńskich. Mistrzowie łucznictwa i myślistwa.

I co wy na to?

Dassanar 09-03-14 23:42

Nie wiem jak będzie z całą resztą, ale z tego co widzę, to przynajmniej fabuła jest zlepkiem do bólu utartych schematów i klisz, więc nie jestem specjalnie zachwycony...

Donatel 11-03-14 22:59

Wrzucę dziś coś jeszcze.

No tak, ale gdzie te schematy? To wspaniała idea od zera do bohatera! O niesamowicie klimatycznych i różnorodnych środowiskach. Można rozpocząć dzień od dojenia krowy czy napełniania flaków aromatycznym mięsem ze świeżo ubitego wieprzka na farmach zbuntowanych wieśniaków, można parzyć ziółka lub prać szaty nad rzeką razem z braćmi zakonnymi, czy pogłębiać tajniki nekrofilii z Czarnymi Magami. Można też wieść bajkowy żywot wśród kryjących się w lasach szpiczastych istot lub stać się jednym z Emirów wśród znakomitych osobistości w Cesarstwie.

Taki sandboxowy eRPeG.

Dassanar 12-03-14 11:53

Ech... gdzie schematy? Niemal każde zdanie opisujące tutaj fabułę Twojej gry jest tak wyeksploatowanym motywem w grach, że aż zęby bolą (choćby śmierć dobrego króla i wejście na tron kiepskiego czy motyw wcielenia siłą do armii - jest tego na pęczki). To było w dziesiątkach gier i dla osoby, która swoje w życiu przeszła, jest to już nieco męczące. Jeżeli tego nie widzisz, to nie jest mój problem, tylko Twój. Ja nie mówię, że ta gra będzie crapem, bo nie wiem, jak np. poradzicie sobie z mechaniką. Ale jeżeli będzie dobra, to do jego naczelnych zalet na pewno nie będzie należeć sztampowa fabuła.

Cytat:

Napisał Donatel (Post 856992)
To wspaniała idea od zera do bohatera!

Raczej do bólu sztampowa...

Cytat:

Można rozpocząć dzień od dojenia krowy czy napełniania flaków aromatycznym mięsem ze świeżo ubitego wieprzka na farmach zbuntowanych wieśniaków, można parzyć ziółka lub prać szaty nad rzeką razem z braćmi zakonnymi, czy pogłębiać tajniki nekrofilii z Czarnymi Magami. Można też wieść bajkowy żywot wśród kryjących się w lasach szpiczastych istot lub stać się jednym z Emirów wśród znakomitych osobistości w Cesarstwie.
No pomysłowe to to nie jest. Przewijało się już np. w Gothicach. Jak to ukażesz, czy będzie wciągające, to inne kwestie. Ale sama idea nie robi żadnego wrażenia.

Cytat:

Taki sandboxowy eRPeG.
Hm.. kojarzysz Morrowind?
I słuchaj, prosiłeś o opinię, udzieliłem Ci krytycznej, szczerej opinii. Jeżeli nie masz ochoty choć chwilkę zastanowić się nad swoim dziełkiem i będziesz udawał, że dokonałeś czegoś oryginalnego, to trudno. Tylko nie wiem właściwie, po co wrzucasz coś takiego do obcych ludzi, którzy nie muszą głaskać Cię po głowie tak jak kumple/rodzina. Ja kiedy daję np. swoje opowiadania na inne fora, to właśnie po to, żeby dowiedzieć się, co mam poprawić i jak wiele mi jeszcze brakuje do ideału. Mówię więc, zrobisz z tym co zechcesz.
Ja, jako ktoś, kto gra od 16 lat, mówię Ci, że to, co do tej pory przedstawiłeś, przewija się w dziesiątkach gier z co najmniej ostatniej dekady. Nie wydaje się jakaś naganna, ale nie ma w tym szkicu NIC innowacyjnego albo przynajmniej przyciągającego.

Ale pokaż, co masz tam jeszcze, jak chcesz.

EDIT:
@down
Może trochę, ale przy tym wszystkim dla mnie to drugorzędny kłopot ;p

Smutas 13-03-14 09:56

Bohater, który jest dezerterem? O tempora, o mores, co za wzorce do utożsamiania się z nimi....

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:12.