Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Upadek Setarrif (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=146)
-   -   Adanos kobietą ?? (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=36728)

Grenth 24-11-11 13:26

Adanos kobietą ??

Otóż czytałem na gothicpedii oraz GothicSite (Sam w Arcanię FoS nie grałem) iż boginią tak naprawdę jest Adanos... Jakie są wasze odczucia co do tego, bo dla mnie jest to jak ,,Moda na Sukces`` wersja średniowieczna.

Dassanar 24-11-11 14:48

Ja także o tym słyszałem. Cóż powiedzieć...? Jeśli aprobować te zmiany w ŚP, to przynajmniej Adanos istnieje, a że jako kobieta to jeszcze pół biedy (w Kapitule po prostu damy kobietę :D), bo o ile się nie mylę, to pozostałej dwójce w ogóle odmówiono racji bytu :lol:

Gorn221 24-11-11 19:57

Adanos aka Bogini jest kobietą a Innos I Beliar to jej dobry i zły humor. Czyli tak jak typowa kobieta od zachcianek której zależą(załeżały bo została wygnana przez Bezia) losy świata

Dassanar 24-11-11 20:09

Jasne, Ty mi nie musisz tłumaczyć o co tutaj chodzi, bo to wcale takie trudne nie jest do wydedukowania. Pytanie tylko, komu się aż tak nudziło, żeby takie bzdury powymyślać...?:unsure:

xilk 24-11-11 21:01

Cytat:

Napisał Dassanar (Post 762189)
Pytanie tylko, komu się aż tak nudziło, żeby takie bzdury powymyślać...?:unsure:

Jak to komu? Autorowi scenariusza do Arcanii. W trylogii Gothic było to chociaż sensownie przedstawione, czyli najpierw był jeden bóg, od którego oddzieli się dwaj pozostali i tak powstała trójka braci: Innos, Adanos i Beliar. A pomysł z połączeniem ponownym tego w jedną boginię, jest po prostu chory...

Dassanar 24-11-11 21:40

Cytat:

Napisał xilk (Post 762204)
Jak to komu? Autorowi scenariusza do Arcanii.

Tak, tak, to wtrącenie miało dodać trochę efektowności ;p

Tak mi teraz do głowy przyszło: a może twórcy Arcanii naoglądali się Seksmisji i postanowili sparafrazować pewien cytat: "Nieprawda! Adanos była kobietą!" ? :D

xilk 24-11-11 21:46

Cytat:

Napisał Dassanar (Post 762209)
a może twórcy Arcanii naoglądali się Seksmisji i postanowili sparafrazować pewien cytat:

Raczej wątpię. Już prędzej, że po prostu chcieli się odciąć od koncepcji prezentowanych przez PB w poprzednich częściach gry. Zamysł może był dobry, ale wykonanie w takim wypadku fatalne. Ja bym zrozumiał, że dodali nową boginię (może bogini ziemi?), którą czci jakaś grupa osób, ale nie, że z trzech bogów robi się jedną boginię i jej humory...

neronixon 25-11-11 23:27

Popieprzone to. Kiedy czytam te bzdury, jeszcze bardziej utwierdzam się w przekonaniu że historia Gothika skończyła się w Gothic 3. Może jeszcze wymyślą że Wrzód był mężem tej bogini? Arcania to zwykłe pedalstwo...

Młody Bromor 27-11-11 11:09

Ja pie*dolę. Tak spie*dolili, że nic tylko pie*dolnąć Arcanią o ścianę. Byłem na tyle głupi, żeby kupić jeszcze Arcanię i jako gra akcji z elementami rpg jest niezła, ale to co odpie*dolili w fall of setarrif to przegięcie. Wynikałoby z tego, że droga Adanosa w gothic 3 jest drogą wymierzoną właśnie w Adanosową, bo jest jedyną boginią, a jej moc (dobrego i złego humoru) zostaje wygnana. Czyli oni wymyślili, że bogini to adanoska, o dwóch obliczach, tylko skoro adanosowa jest jedynym bóstwem, to skąd Xesha. Przecież w drodze Adanosa nasz bohater wypędza boską moc (oprócz śladowych ilości w starych artefaktach itp.), więc poteżny demon nie ma racji bytu, nie ma tyle mocy. Z kolei grając w gothicu 3 drogą Innosa albo Beliara, służymy tylko jej dobremu lub złemu nastrojowi. Jestem człowiekiem w miarę kulturalnym, ale doszedłem po prostu do wniosku, że różne odmiany słowa "pie*dolić" najlepiej oddadzą moje emocje.

neronixon 27-11-11 11:50

A pomyśleć że w Gothic1 fabuła prawie wcale nie opierała się na bogach... Stare dobre czasy... Powinni bardziej rozwinąć wątki związane z postaciami. Lepiej bym zniósł to że z Diega i Lestera zrobiliby homoseksualną parę, niż boginię Adanosową.

Master of Gorzała 27-11-11 11:57

Od siebie dodam, że teraz słowa Megalomaniaca mają sens. Otóż nie wiem czy ktoś jeszcze pamięta, ale PRowiec Jowoodu zapytany o to, czy będzie nowy bóg, odpowiedział, że nie. Grając w Arcanie jednak widzimy, że jest bogini, więc o co chodzi? No, teraz już wiemy.

TKozakow 01-12-11 18:28

Ja rozumiem, że oni już by chcieli, żeby nikt ich nie kojarzył z PB, więc wszystko zrobią na swój sposób, ale bez pewnych przegięć... Chcieli sprzedać arcanię, i zarobić kupę kasy, dali więc w nazwie "gothic", co moim zdaniem było dosłownym bluźnierstwem. Tytuł był im potrzebny do dobrej promocji, reszty chcą się wyprzeć... Wg. mnie ten niezapomniany klimat 1 i wspaniałą, nieliniową fabułę, oraz tę niezwykłość zawdzięczamy właśnie PB. Bez nich dalsze części gothica nie mają racji bytu. Takie moje zdanie.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 05:16.