Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Pomoc w ukończeniu modów (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Battle of the Kings PL (G2NK) (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=26072)

0judge0 29-09-09 14:21

Battle of the Kings PL (G2NK)

* Nazwa: Battle of the Kings
* Nazwa polska: Bitwa królów
* Gatunek: action mod, totalna konwersja
* Twórca: Milgo

* Produkcja: niemiecka
* Wersja polska: jest
* Tłumaczył: 0judge0
* Dubbing: brak

* Platforma: Gothic II: NK
* Długość: krótki
* Trudność: średni
* Premiera: kwiecień 2008

Battle of the Kings jest mieszanką gry fabularnej, strategii czasu rzeczywistego oraz gry menadżerskiej. Dwa obozy paladyni i łowcy smoków a dokładnie ich królowie walczą między sobą za pośrednictwem swoich żołnierzy, a cel gry sprowadza się do pewnego znanego hasła: "Niech wygra silniejszy".

Wcielamy się w rolę członka obozu paladynów ale nie bierzemy bezpośredniego udziału w walce. Zajmujemy się dyspozycją nagromadzonych podczas walki funduszy. Możemy inwestować w kopalnie, kuźnie lub gildię magów, możliwości jest dość sporo.

Trzeba też nadmienić, iż modyfikacja wykonana jest bardzo prosto, znajduje się w niej minimalna liczba elementów. Nie znaczy to jednak, że nie potrafi przykuć na kilka ładnych chwil do monitora :) Myślę, że stanowi ona świetną bazę dla jakiegoś większego projektu.

Zapraszam do zapoznania się...

Instalacja:
1-Wersja niemiecka: Pobierz
2-Polska łatka: Pobierz

Czekam na komentarze :D

Edit: Gdyby były problemy z pobraniem lub zainstalowaniem łatki(co niektórzy mieli ;)) to tu jest inny serwer i inna instalka.

CreWs 29-09-09 15:31

Kiedyś o tym modzie czytałem, ale nie wiedziałem skąd go ściągnąć. A tu proszę - taka niespodzianka ;) Jak ściągnę to skomentuję ;)

Taka mała literówka w tytule topica - "ot" a powinno być chyba of ;)

GeneralLee 29-09-09 19:20

Mod ciekawy ma niewykorzystany potencjał jakby ktoś go rozwinął to byłby to hit.

Cor_Bar 29-09-09 19:50

No to zobaczymy czy dobry myśle ze tak a aktualnie ściąga mi się.

0judge0 29-09-09 22:57

Cytat:

Taka mała literówka w tytule topica - "ot" a powinno być chyba of ;)
Faktycznie dzięki za info :D

Cytat:

Mod ciekawy ma niewykorzystany potencjał jakby ktoś go rozwinął to byłby to hit.
Z tego co wiem to na niemieckim WOG-u jest już dostępna 3 część tego moda ale czy kontynuacje są bardziej rozwinięte od 1 to nie wiem bo nie grałem. Może je kiedyś zlokalizuje :D

Cytat:

No to zobaczymy czy dobry myśle ze tak a aktualnie ściąga mi się.
Powiem tak: mod jest po prostu zaje...

gothicman2 30-09-09 07:47

Cytat:

Napisał 0judge0 (Post 519042)
Faktycznie dzięki za info :D

Z tego co wiem to na niemieckim WOG-u jest już dostępna 3 część tego moda ale czy kontynuacje są bardziej rozwinięte od 1 to nie wiem bo nie grałem. Może je kiedyś zlokalizuje :D

Powiem tak: mod jest po prostu zaje...

tak 3 częśc juz jest i podobno jest już robiona 4 modzik jest swietny a utor mnie pozytywnie zaskoczył tym ze zrobił polska łatkę przydałoby się żeby ktoś jeszcze zrobił spolszczenie do Dunkle Magie

Cor_Bar 30-09-09 15:34

Dobra ściągnełem i zainstalowałem pograłem i nic niewiem o co chodzi... czegoś takiego jeszcze nie widziałem, pomurzcie bo niewiem WOGULE co mam robić... z nikim nawet pogadać nie można, żadnych zadań ani nic. Strasznie to dziwne/

GeneralLee 30-09-09 19:53

Cor_Bar to jest RTS masz budować żołnierzy, magów, kopalnie ci żołnierze których wybudujesz idą na przeciwnego króla celem gry jest jego zabicie przy pomocy wojsk ty sam tylko zarządzasz nie bierzesz udziału w walce i nie masz questów.

Cor_Bar 30-09-09 22:01

No dobrze rozumiem ale z kąd np. pieniądze zdobydz i jak rzołnierzami zarządzać.

0judge0 30-09-09 23:21

No więc tak, w głównym menu jest opcja wprowadzenie i tam są filmiki wyjaśniające całą rozgrywkę, niestety są po niemiecku, no ale co nieco można zrozumieć, np. ja dowiedziałem się dzięki nim, że po naciśnięciu 'm' boh biega sprintem.

Co do zdobywania złota to jest kilka sposobów:
- po mapce biegają dwaj "Śmieciarze" zbierają oni broń poległych żołnierzy(ty sam nie musisz nic robić)
- możesz też otworzyć kopalnie złota i zatrudnić górników.
- po wybudowaniu kuźni możesz kazać kowalowi by wybijał monety
- po wybudowaniu domu magów możesz kazać Uczonemu opracować "technologię" dzięki której automatycznie będziesz zbierał złoto z poległych żołnierzy (tylko z twoich)
- jest chyba jeszcze opcja jednorazowego zebrania złota z poległych żołnierzy (wroga)

Zarządzanie żołnierzami jest banalnie proste.
co ileś sek. w głównym budynku pojawia się żołnierz i on sam automatycznie biegnie do wrogiego króla ty nic nie musisz robić. Oczywiście masz możliwość rekrutowania nowych żołnierzy ale to cię już kosztuje kase, ci z rekrutowani tak samo jak normalni automatycznie biegną do wrogiego króla.

Mam nadzieję że pomogłem, jak by co to pytaj :D

Xaris 01-10-09 15:12

Mógłby ktoś wrzucić spolszczenie jeszcze raz na inny serwer?
Po (Wielokrotnym) ściągnięciu nie mogę wypakować archiwum.

GeneralLee 01-10-09 15:15

Skopiuj to archiwum do folderu z G2NK i wtedy wypakuj ;]

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 12:12.