Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Porady i triki (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=51)
-   -   Najemnik - co i jak (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=21522)

ReyKonPL 11-01-09 18:40

Najemnik - co i jak

Witam,
Mam zamiar napisać poradnik jak stworzyć dobrego najemnika i dalej łowcę smoków.

1.Statystyki
Najlepiej najemnikiem nie marnować PN (punkty nauki) na manę.
Co level(poziom) dostajemy 10 PN możemy je przeznaczyć na siłę i zręczność na wyższych levelach statystyki powinny wyglądać tak

Siła 120-140
zręczność 90-100
między siłą a zręcznością powinien być ostęp 20-30 Punktów
najlepiej mieć o 25 siły więcej od zręczności

2.Umiejętności
Radzę nie rozwijać najemnika jak i innych klas po równo lepiej się zdecydować miedzy 1h a 2h
Ja stosuję 1h ale można również stosować 2h
I tak samo łuk czy kuszę ja polecam łuk
gdy osiągniemy w 1h 70% można wtedy dać do 2h do 30-40% lub gdy mamy 70% w 2h to w 1h 30-40%
łuki tak samo
3.Umiejętności specjalne
polecam zbieranie trofeów bo jest bardziej opłacalne niż siedzenie w kuźni i zbieranie ziółek
polecam także wyuczyć się otwierania zamków a w późniejszym etapie gry kradzieży kieszonkowej
4.Taktyka walki
opisana w temacie
http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=8195 pozdro dla Morkena
5.Ekwipunek
w początkowym etapie gry polecam wilczy kieł i myśliwski łuk później mamy szponik i ognisty łuk i zaś wedłuk uznania polecam zrobić też zbroje z pełzaczy radzę nie sprzedawać gildijnych ubiorów

Koniec mam nadzieję że się wam spodobał

Gothicu2 11-01-09 18:51

noo nawet dobre rady sprawdze je bo jestem najemnikiem ;d hoooo musze isc do onara po wyplate ;) od tąd gdy jestem najemnikiem to ani razu nie bylem u onara po zaplacenie z 2000 bedą

Adric 11-01-09 18:56

Poradnik może być, ale kusza by była lepszy rozwiązaniem niż łuk, ponieważ wtedy moglibyśmy wydać więcej punktów w Siłę, a tak poza tym, to każdy wie jak ma swoją postać rozbudować, więc nie wiem po co ten poradnik.

=*TwisteR*= 12-01-09 18:24

tia,ale jest nastawiona dla 1 reczniakow,bo ci co wola 2h,potrzebuja 160,170 sily minimum,a miec przy tym 150 zrecznosci to nielatwe zadanie no i jeszcze nauka walki bronia,ponadto kazdy ma swoj styl, w ktorym mu wygodnie,moim zdaniem bez sensu jest taki poradnik bo nic nie wnosi,a pomyslec graczowi w czym mu najwygodniej to chyba lepszy pomysl.pozdroB)

Ada$ 12-01-09 19:00

Mam 2 zastrzeżenia łuk wymienił bym na kuszę i nie zbieranie trofeów tylko kowalstwo (najwięcej kasy)

Elem 13-01-09 19:27

W NK trzeba się zdecydowac na rozwijanie siły lub zręczności,jeśli siła to 2h i kusze a zręcznośc to kradzież,łuk i dobre miecze 1h wymagające zręczności

Thorus301 14-01-09 21:26

Mam mieszane uczucie co do tego poradnika:mellow:.Krótki i nic nie wnoszący.Może się przydać ale tym, którzy pierwszy raz grają w G2 i nie wiedzą jak rozdzielić PN.

marcusdavidus 17-01-09 22:17

nie wiem jaki lvl musial bymmiec zeby miec takei staty w nocy kruka ale cos kolo 60 poprostu nie ma tylu pkt zeby podbic i zrecznosc i sile i kusze i weapon mastery do takich lvli wliczajac bonusy of course.

Mariusz1990 23-01-09 11:20

Hmm według mnie poradnik nieco chaotyczny i ta czcionka :P
Oto kilka pytań w twoim kierunku:
1. Dlaczego uważasz, że między siłą, a zręcznością powinnien być odstęp 20 -30 pkt?
2. Dlaczego namawiasz do łuku, a kuszę zostawiłeś w spokoju?. Uzasadnij swoją odpowiedź!
3.
Cytat:

po równo lepiej się zdecydować miedzy 1h a 2h
Ja stosuję 1h ale można również stosować 2h
Cytat:

gdy osiągniemy w 1h 70% można wtedy dać do 2h do 30-40% lub gdy mamy 70% w 2h to w 1h 30-40%
Dla mnie nie zrozumiałe. Przecież ucząc się jednego stylu uczysz się drugiego, więc po co nabijać inny styl broni?. Sam sobie przeczysz...

4.
Cytat:

polecam zbieranie trofeów bo jest bardziej opłacalne niż siedzenie w kuźni i zbieranie ziółek
Może uzasadniłbyś dlaczego jest bardziej opłacalne?. Mogłeś ująć tutaj, że szkoda Ci pktów nauki na uczenie kowalstwa :P

5.
Trochę za mało tych broni i ogólnie o ekwipunku

Podsumowanie:
Ogólnie można stwierdzić, że poradnik dla osoby zaczynającej swoją przygodę z GIINK będzie nie jasny z powodu kilku aspektów które zawarłem w swoim poście. Napewno plusem jest to, że chciało Ci się coś takiego robić, ale bądźmy szczerzy... najbardziej wybrednej osobie napisanie takiego poradnika zajmie bagatela 20 minut...
Ogólnie daje 2/6 pkt
Pozdrawiam

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 00:09.