Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Porady i triki (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=16)
-   -   kim lepiej grać? (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=38168)

AntyWrzod 02-09-12 22:12

kim lepiej grać?

witam,mówię od razu że użyłem opcji szukaj napisałem w niej to co w temacie więc jeśli temat był to proszę go usunąć i podać mi nazwę tematu który był.
do rzeczy kupiłem sobie gothic'a(ale to nie pierwszy raz) i nie wiem kim mam zostać opiszcie mi swoje propozycję - wady i zalety danej gildi

MiO 02-09-12 22:46

Wydaje mi się że nie ma sensu ci tu opisywać wady i zalety danej gildii.Na wortalu powinieneś mieć opis wszystkich dostępnych dla gracza gildii i sposób dołączenia do nich wystarczy trochę się rozejrzeć po stronie.

BacariV 02-09-12 23:14

Najlepszym sposobem jest przejść Gothica kilka razy (tutaj będzie 4 jeżeli za każdym razem wybierzesz inną gildię [zamiast strażnikiem możesz zostać magiem ognia, wody, nekromantą]), oczywiście nie w kilka dni czy coś bo ci się znudzi i nie będziesz grał.

Razero18 04-09-12 19:35

W praktyce nie ma najmniejszego znaczenia dla gry to do którego obozu się przyłączysz. Jedynie dołączając do sekty pozbawiasz się możliwości nauki 5 i 6 kręgu magii i tyle. Jeśli chodzi o rozwój postaci to różnica pomiędzy magiem i wojownikiem jest tylko taka, że wojownikiem wymiatasz wszystko już od początku gry a magiem dopiero po wyuczeniu 4 kręgu i zdobyciu ognistej burzy. Chociaż przed wstąpieniem w szeregi magów i tak trzeba podszkolić broń jednoręczną i siłę do około 50pkt(w sam raz na topór Laresa ;])...

Tizgar 04-09-12 19:46

^^ True

Aczkolwiek są pewne wyjątki dla przykładu jako cień możesz opierdzielic cały SO czyli jest ustawiony finansowe do końca gry (ofc jako szkodnik czy nowicjusz tez tyle ze jest z tym trochę trudniej )

Jak członek NO masz znowu szanse na best armor na 1 rozdział gdyż lee przyjmie cie do najemników już w 1 rozdziale o ile wbijesz 10 lvl za co dostaniesz zbroje której odpowiednik w pozostałych gildiach dostaje się na koniec 2 rozdziału ty dostajesz takową już w 1 :P

O sekciarzach nie pisze bo u nich nie występują takowe zalety, nauka kręgu to nie zaleta bo blokuje się potem 5 i 6 krąg a w powyższych przypadkach to zjawisko nie występuje

KlimekPL 04-09-12 19:51

Mag jest trudną postacią w Gothic 1, a to z tego powodu, że większość potężniejszych czarów długo się ładuje, a sekwencję rzucania zaklęcia może przerwać atak ze strony przeciwnika co może uniemożliwić rzucenie czaru - tak więc żeby grać magiem, to trzeba "dojrzeć" i nauczyć się grać w tą grę.

Na pierwszy raz polecam zostać Szkodnikiem/Cieniem, aby potem zostać Najemnikiem/Strażnikiem. Uczymy się walki bronią 1h do mistrza, pakujemy do oporu w siłę. Jeśli chcesz, to możesz przy okazji rozwijać łuki lub kusze oraz zręczność, chociaż spokojnie można przejść grę bez tych umiejętności. W 4 lub 5 rozdziale zacznij uczyć się broni dwuręcznej - wcześniej nie ma sensu uczyć się tej umiejętności, gdyż broń jednoręczna w zupełności sprosta wszelakim przeciwnikom.

Lokos 04-09-12 19:51

Najlepiej dla rozwoju wydarzeń i fabuły polecam grać od początku dla Starego Obozu. Oczywiście, każda frakcja ma swoje wady i zalety, ale SO czy NO wydają się jak najbardziej normalne. Poszczególnych rzeczy, co gdzie i jak czego się uczysz, sam poznasz podczas gry.

27kubas 12-09-12 21:17

Ja tam bym odradzał dołączać do sekty. Możesz się rozwijać tylko do 4 kręgu a w Gothic 1 nie ważne jak będziesz grał nie sądzę abyś go ukończył bez 6. kręgu (potrzebny do Fali Uriziela) ja tam zawsze gram magiem w gothic 1 ale tylko w g1 to tak to nie lubię magii ;p

erykpawel1 13-09-12 18:34

Ja tam wygrałem grę dołączając do sekty.
Nieważne jest do którego obozu dołączysz.
Na koniec gry i tak wymiatasz urizielem.
Ale najlepiej dołączyć do Starego obozu.
To tylko zależy od ciebie.
Ja tam bym nie pytał się do którego obozu dołączyć tylko grał.
Ps. Udaj się do nowego obozu i wolnej kopalni i poszukaj kopacza (nie pamiętam jak się nazywa) to on da ci za free zbroje.

Stalowy 14-09-12 21:46

@up
Wcale nie jest takie mało istotne do jakiego obozu dołączysz patrząc przez pryzmat wymiatania Urizielem. Bowiem dla maga w obozie bractwa może okazać się bezużyteczny ze względu na ograniczenie kręgów magii. Jak dołączysz do Starego lub Nowego obozu i grasz magiem, to możesz wymaksować kręgi magii, ze świrami z sekty już niekoniecznie.

Krycha001 21-02-13 03:33

Jak dołączysz do starego obozu to i tak pod koniec gry jesteś członkiem nowego obozu ..

Jeżeli jesteś strażnikiem to po odszukaniu kamieni ogniskujących stajesz się najemnikiem a jeżeli magiem ognia to i tak zostajesz magiem wody

Milten3398 28-02-13 14:31

Zgadzam się z BakariVem , najlepiej grając po raz pierwszy dołącz do SO następnym razem do NO , za trzecim razem do OS.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 04:12.