Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Frakcje (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=21890)

JENCOM 31-01-09 17:20

Frakcje

Jak sądzicie z jakim frakcjami , będziemy mieli doczynienia w Gothicku 4 . W G3 byli to orkowie i assasyni z tego co pamiętam czyli mało troche tego .
Przedstawiajcie swoje pomysły , wizje róznego rodzaju na to jakby mogło to zostać rozwiązane i jakie by to mogłybyć frakcje ???????????

Guffi321 31-01-09 21:05

To proste ( przynajmniej dla mnie)
Jeżeli świat Gothica to TYLKO orkowie i ludzie.
Mam nadzieję, że SpellBound nie zepsuje tego klimatu i nie doda nowych frakcji/ras.

Jeżeli jednak ta odpowiedź Cię nie usatysfakcjonowała to możemy trochę pofantazjować.
Mogliby zrobić frakcję elfów mieszkających pod Ziemią, między korzeniami drzewa wielkiego jak pałac Kultury, a szerokiego jak koloseum, Była by też tam gildia ( jakaś) i by było fajnie.:blush:
Frakcja ludzi śniegu ( tym razem nie Yeti ), mieszkających wysoko w górach też nie byłaby głupim pomysłem. Prowadziliby wojnę z elfami , jeździli na na mamutach i walczyli przy pomocy wielkich toporów.
Orkowie walczą z ludźmi, a elfy z człowiekami śniegu i niby wszystko fajnie, ale jest małe ALE....
...to nie byłby Gothic jaki przyciągnął mnie na długie godziny do monitora...
... to po prostu NIE BYŁBY Gothic, takie rozwiązanie moim zdaniem zabiło by grę.

Skyrim 01-02-09 01:48

B)Moje domysły na temat frakcji w G4 są następujące:
1)Rycerze Argaan
2)Magowie Wody i Ognia
3)Paladyni(według mnie będą raczej wrogą frakcją)
4)Tubylcy(czyli murzyni z semickimi imionami)
5)Żołnierze Thorusa(Coś jak najemnicy z trójki)
6)Kapłani nowego bóstwa(Coś mi się wydaję, że tym nowym bóstwem będzie śniący)

Guffi321 01-02-09 16:02

Cytat:

Napisał Skyrim (Post 442187)
B)Moje domysły na temat frakcji w G4 są następujące:
2)Magowie Wody i Ognia

To są gildie.
Cytat:

3)Paladyni(według mnie będą raczej wrogą frakcją)

To też gildia, a poza tym jak paladynie mogą być źli??? To rycerze Innosa, a nie Beliara.
Cytat:

5)Żołnierze Thorusa(Coś jak najemnicy z trójki)

To też gildia.
Cytat:

6)Kapłani nowego bóstwa(Coś mi się wydaję, że tym nowym bóstwem będzie śniący)

To też by była gildia.

Czy mi się zdaje czy abyś napisał gildie???
To co napisałeś to nie są frakcje ( przynajmniej większość), chyba, że frakcja to inaczej gildia. Jeżeli tak, to taki temat już był.
A jeżeli nie to ten tekst nie pasuje do tematu, frakcje to jakby Państwa ( czyli w tym przypadku orkowie i ludzie), którzy prowadzą/ nie prowadzą, ze sobą wojny itp.
Magowie to nie frakcja, bo to ludzie, tak samo jak np. paladyni.
To wszystko w moim rozumowaniu oczywiście:blush:
Jeżeli się pomyliłem to Sry za to.

Dafka 15-02-09 11:28

Cytat:

Napisał Guffi321 (Post 442346)

To też gildia, a poza tym jak paladynie mogą być źli??? To rycerze Innosa, a nie Beliara.

.

wszystko fajnie tylko ze on nie napisal ze paladyni sa zli ale pewnie beda wrogami (od G3 chyba sami wybieramy strony czyz nie?) a nawet jesli to co paladyni nie moga byc zli? zawsze sie trafi jakis skurczybyk cwany ;]

Guffi321 15-02-09 12:01

Cytat:

Napisał Dafka (Post 446215)
wszystko fajnie tylko ze on nie napisal ze paladyni sa zli ale pewnie beda wrogami (od G3 chyba sami wybieramy strony czyz nie?) a nawet jesli to co paladyni nie moga byc zli? zawsze sie trafi jakis skurczybyk cwany ;]

Dla mnie Paladyni nie mogą być źli. Ktoś tu napisał, że źli paladyni będą służyć Beziemu- królowi. Jeżeli będą służyć Innosowi to chyba wyczują, żę król chce źle i źle rządzi. Ale racja. Zawsze się jakiś skurczybyk trafi:blush:

Skyrim 15-02-09 15:28

B)Zakony rycerskie i inkwizycja służyli trójcy świętej, ale wysłannikami pokoju raczej bym ich nie nazwał.Może z paladynami będzie tak samo jak z chrześcijanami i muzułmanami.Niby chcieli walczyć w imię Boga, a tak naprawdę chodziło im tylko o to, żeby łatwo się wzbogacić.Może król wywoła krucjatę przeciwko wyznawcą beliara, a w rzeczywistości będzie chciał podbić wszystkie państwa na wyspach południowych.

Xardas130 16-02-09 10:52

Mogli by dodać coś takiego jak budowniczy w GII NK.
Służyli by Adanosowi, i prowadzili wykopaliska(było by tam kilka gildi w tym na pewno magowie wody)

Paweł kumpel Xardasa 16-02-09 22:42

Mam 3 pomysły:

Na frakcje Adanosa: Mogli by być Rycerze Wody. Druga nazwa to Gwardia Adanosa. Coś w stylu paladynów, tylko że służyli by Adanosowi.

Na frakcje Beliara:
Mroczne Zmory. Oni nie mają drugiej nazwy. Są po prostu Mrocznymi Zmorami.

Na frakcje królewską: Legiony Królewskie. One mają służyć tylko królowi, nic więcej.

Ja bym chciał żeby były takie frakcje.

Pola 16-02-09 23:21

Pustynie były, kraina wiecznego śniegu, tereny klimatu umiarkowanego też.
To brak jeszcze dżungli, gdzie mieszkałyby jakieś ludy plemienne wyznające beliara, tylko mnie to raczej kojarzyło się by z takimi indianami.
Albo jakby się płyneło na inny kontynet i tam byliby tacy podobni do chinczyków , wywodzący się ze starożytnego ludu Chuma, wierzących w wewnętrzny spokój i opanowanie.

Smutas 17-02-09 11:31

Może nie tyle frakcje w rozumieniu organizacji, ale grup interesów. Np. jeden możnowładca chciałby tego, a inny czegoś przeciwnego. Mieliby oni swoich popleczników io tylko od nas zależałoby, do której grupy sie przyłaczymy (jeżeli w ogóle). To mógłby być jeden z wątków gry. Oczywiście nie przesądza to istnienia takich frakcji, jakie proponujecie.

bezi39 25-02-09 21:53

Fajnie by było jakby byli jeszcze Hanibale.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 11:49.