Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Ogólna dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=149)
-   -   Risen 2 - wymagany steam (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=37450)

Sewedir 16-04-12 15:22

Risen 2 - wymagany steam

Hej,

Właśnie parę minut temu dowiedziałem się ,że risen 2 będzie wymagało steam'a do uruchomienia.
Osobiście jestem przeciw czemuś takiemu, powody:

- trzeba instalować steam'a

- jak ci steam zamknie konto to tracisz wszystkie gry jakie miałeś na tym koncie

- nie moge zainstalować gry bez dostępu do internetu mimo ,że jest to gra single player.

- teoretycznie nawet jeżeli posiadasz pudełko to i tak nie posiadasz gry bo może ona być uruchomiona przez steam tylko.

Ogólnie ja już wole drm'y niż taki steam, przynajmniej jak kupujesz gre z takim drm'em to i tak możesz grać w nią niezależnie gdzie cię zbanują.

Chciałbym zapytać jakie wy macie opinie na ten temat ?

Smutas 16-04-12 18:28

Opinie? Ja grę kupuję, ale i tak cracka sobie ściągnę i tyle.

Sewedir 16-04-12 21:58

Cytat:

Napisał Smutas (Post 781164)
Opinie? Ja grę kupuję, ale i tak cracka sobie ściągnę i tyle.

Chyba też tak zrobie

Smutas 17-04-12 09:32

Trochę niepokoją mnie te zapowiedzi DLC. Ja wolałbym jeden duży dodatek, coś w stylu NK do G2. Ale pociesza mnie, że udostępniono narzędzie do robienia modów do G3, więc za jakiś czas mogą sie ciekawe mody pojawić.
Może zrobią podobnie z Risen i Risen 2?

Sewedir 17-04-12 11:06

Cytat:

Napisał Smutas (Post 781226)
Trochę niepokoją mnie te zapowiedzi DLC. Ja wolałbym jeden duży dodatek, coś w stylu NK do G2. Ale pociesza mnie, że udostępniono narzędzie do robienia modów do G3, więc za jakiś czas mogą sie ciekawe mody pojawić.
Może zrobią podobnie z Risen i Risen 2?

Mnie wkurza ,że robią to tak, tzn wycinają część gry przed i sprzedają to jako dlc. Jak dla mnie wszystko przed wypuszczeniem gry na rynek powinno być jej częścią. DLC to są mikropłatności tzn lepszy sposób aby orżnąć klientów.

Smutas 17-04-12 14:12

Czy orżną, to nie wiadomo. Przykładowo DLC do Dragon Age 2. Przeszedłem tę grę, a potem grać drugi raz całość, aby zajrzeć do nowej jednej czy drugiej lokacji, to nawet mi sie nie chciało. Natomiast w jakąś kontynuację to bym zagrał. Podobnie będzie zapewne z Risen 2. Jeżeli te nowe DLC to bedą duperele w stylu stroju pirata, to ja mam je gdzieś. Ale jak ma być to9 wyspa, która dodaje minimum 5-10 godzin gry, to gotów jestem takie DLC kupić.

Sewedir 17-04-12 17:26

Cytat:

Napisał Smutas (Post 781243)
Czy orżną, to nie wiadomo. Przykładowo DLC do Dragon Age 2. Przeszedłem tę grę, a potem grać drugi raz całość, aby zajrzeć do nowej jednej czy drugiej lokacji, to nawet mi sie nie chciało. Natomiast w jakąś kontynuację to bym zagrał. Podobnie będzie zapewne z Risen 2. Jeżeli te nowe DLC to bedą duperele w stylu stroju pirata, to ja mam je gdzieś. Ale jak ma być to9 wyspa, która dodaje minimum 5-10 godzin gry, to gotów jestem takie DLC kupić.

jak zamówisz gre przed premierą to będziesz miał ten dlc gratis.

Sewedir 17-04-12 17:32

Cytat:

Napisał Smutas (Post 781243)

Orżnięcie to jest na przykład ,że nie wydali jeszcze gry ale już sprzedają dlc do niej. Jeżeli zamówisz grę przed premierą i ci daja bonus w postaci tzw dlc to bardziej jest zachęta niż orżnięcie. Jeżeli natomiast jeszcze przed wypuszczenie gry mówią ,że jest do niej przygotowany płatny dlc to są to praktyki biznesowe które nie popieram, bo tak naprawdę to wycinają kawałek gry a potem sprzedają jej kawałek jako dlc. Ale w tym wypadku tak nie jest to jest tylko zachęta aby zamówić grę wcześniej więc za tym jestem za. Jak kupujesz później to masz różnego rodzaju bonusy, upust ceny itp. Więc traktuje to jako taki bonus jak kupisz wcześniej.

Macrentofeth 17-04-12 17:51

1. steam jest juz wszedzie
2. narzedzia do g3 zrobili fani i nordic games/jwd sie zgodzilo je wydac (tak jak patche zrobili fani)
3. dwa dlc sa przedpremierowe, popremierowy ma byc jeden jak na razie i o eldricu

tak w ogole "dlc gratis do preordera" sa przeciez zwykla zacheta do jego zlozenia, bo gra jest udana finansowo jak sie szybko zwraca - a preodery sa najszybszym zrodlem

Sewedir 17-04-12 18:45

Cytat:

Napisał Macrentofeth (Post 781262)
1. steam jest juz wszedzie
2. narzedzia do g3 zrobili fani i nordic games/jwd sie zgodzilo je wydac (tak jak patche zrobili fani)
3. dwa dlc sa przedpremierowe, popremierowy ma byc jeden jak na razie i o eldricu

tak w ogole "dlc gratis do preordera" sa przeciez zwykla zacheta do jego zlozenia, bo gra jest udana finansowo jak sie szybko zwraca - a preodery sa najszybszym zrodlem

Co nie znaczy ,że jest dobry i że muszę się z nim zgadzać. Nie mam nic przeciwko aby można było ściągać gry z netu jak się je legalnie zakupiło, jestem przeciwko temu aby wymagany był jakiś inny software to ich odpalania.

Smutas 17-04-12 19:41

Cytat:

Napisał Sewedir (Post 781274)
był jakiś inny software to ich odpalania.

Heh, ja miełem konto na steamie, i ni cholery hasła nie pamiętam... :lol:

Sewedir 17-04-12 19:44

Cytat:

Napisał Smutas (Post 781281)
Heh, ja miełem konto na steamie, i ni cholery hasła nie pamiętam... :lol:

jak pamiętasz login czy email to da radę odzyskać hasło czyli je zmienić.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 20:36.