Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ulubione miasto w G3 [Myrthana] (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=14397)

O$kar 07-07-07 09:47

Ulubione miasto w G3 [Myrthana]

A wlasciwie ulubione osiedle ludzkie (badz orkowe) w Myrtanie... To dobiero brzmi :huh: Widzialem ostatnio na forum sporo osob narzejajacych na to, ze miasta sa robione na jedno kopyto i wygladaja jak wiochy (z czym sie oczywiscie nie zgadzam). Wiec moze juz czas wybrac najlepsze z nich?

Cuz, przyznam, ze wybor jest ciezki. Mimo to osobiscie zdecyduje sie na Vengard. Jest chyba najlepiej zrobiony. Do tego dochodzi niesamowity klimat oblezonej stolicy i widok z najwyzszej wiezy w zamku Rhobara... Jako minusy z pewnoscia mozna podac pranie rozwieszone na srodku dziedzinca -_- Tragedia.

Aarin 07-07-07 13:52

Mi najbardziej przypadłą do gustu Montera ^_^ poprostu mi się podoba i już
z Nordmaru najbardziej podoba mi się jeśli to zaliczyć to wieża Xardasa spoko klimacik i te golemy :lol: i najlepszy zamiatający szkielet
Varant hmm... z pewnością Ishtar... trudno tam się dostać ale miasto zbudowane jest świetnie

O$kar 07-07-07 17:18

Heh do ankiety nie wstawilem miast z Varantu i z Nordmaru bo wszystkie by sie nie zmiescily. Na razie wybierzmy "te najlepsze" z Myrtany.
Potem bedzie mozna przeprowadzic kolejne ankiety odnoszace sie do pozostalych krain a na samym koncu mozna by wylonic the best city of Gothic 3 ^_^ (z posrod zwyciezcow poprzednich "edycji").

PS. Nika, to nie ma znaczenia od jakiego miasta zaczniesz... Najblizsze "w miare bezpieczne miejsce" to z pewnoscia Klan Wilka.

Pompidou 07-07-07 17:30

Mnie najbardziej się podoba Faring - piękna okolica, nazwa, bliskość Nordmaru oraz Kan, dowódca orkowych oddziałów. Wszystko tam jest fajne - questy, osoby, nazwa też jest ładna. Zamek wygląda bardziej majestatycznie niż ten królewski w Vengardzie. Poza tym - zamkowa arena, na którą nie wpuszczają byle żółtodziobów.

dark rider 08-07-07 14:35

Faring - piękna twierdza trudna do zdobycia, sama historia, którą opowiada nam jeden z mieszkańców jak to ją orkowie zdobyli, najlepsza arena w Myrtanie, granica między Myrtaną i Nordmarem, przełęcz i most przez nią, który zapiera dech w piersiach i wiele innych plusów.

Cytat:

Napisał O$kar (Post 317680)
Widzialem ostatnio na forum sporo osob narzejajacych na to, ze miasta sa robione na jedno kopyto i wygladaja jak wiochy (z czym sie oczywiscie nie zgadzam).

To musisz zagrać w G2, samo Khorinis jest lepiej zrobione niż kilka innych miast w Myrtanie. Myśałem, że stolica będzie jakaś większa. Wiele miast nie ma murów obronnych, czasami tylko palisady. Uważam ,że niektóre osady/miasta w G3 mogłyby być trochę większe.

nuniez' 08-07-07 20:36

dla mnie Silden, ciekawa opowiesc o twierdzy paladynow co ją woda podtopila
wokol miasta(wioszy raczej) duzo terenow do polowan, poza tym buntownicy ukrywajacy sie w lesie blisko przeleczy z nordmarem, ogolnie sprawilo na mnie dobre wrazenie
ps. tworct mogli bardziej postarac sie z Vengardem, stolica panstwa bez portu?!

GOLD Dragon 09-07-07 16:32

geldern

Wedłóg mnie Geldern jest najlepsze poniewarz jest najbardziej magicznym miejscem w calej myrtanie oraz ma ciekawe i RÓŻNORODNE misje. A magiczne dlatego, że jest tu ogrom artefaktów, szamanów a przede wszystkim druidów z gońcami(Torn i Runak-najpotęzniejszy z druidów). Pozatym te widoki w poblizu miasta(w okolicach druida Runaka) ten rodzaj pleneru - piekny i zabójczy(kreci sie tu duzo niebezpiecznej zwiezyny a przede wszystkim cieniostwory). Czy ktos sie nie zgadza ze Geldern ma w sobie magie???

SIMON 100 10-07-07 14:37

Zagłosowałem na Faring. Jest to dumna forteca sprawiająca wrażenie nie do zdobycia. Dziwię się, że Kan chce się przenieść do Vengardu...Czuć tutaj najbardziej średniowieczny, gotYKowy klimat.
Na drugim miejscu wybrałbym Silden. Jest to właściwie bardziej wioska, ale spokojny, sielankowy nastrój tego miejsca sprawia, że najmniej odczuwa się tutaj okupację Orków.

Jeśli chodzi o Varant to Mora-Sul najbardziej przypomina typowe arabskie miasto. Targowiska w cieńkich uliczkach i ogólny bałagan to jest to, czego bym się po takim miejscu spodziewał.

W Nordmarze najbardziej podobało mi się w Klasztorze. Mroźny klimat i szum gór jeszcze bardziej potęgują mistycyzm tego miejsca.

O$kar 10-07-07 19:37

Cytat:

Napisał dark rider (Post 317973)
To musisz zagrać w G2, samo Khorinis jest lepiej zrobione niż kilka innych miast w Myrtanie. Myśałem, że stolica będzie jakaś większa. Wiele miast nie ma murów obronnych, czasami tylko palisady. Uważam ,że niektóre osady/miasta w G3 mogłyby być trochę większe.

heh galem w G2 chyba z 30 razy ^_^ I musze sie nie zgodzic. Owszem, Khorinis jest spore. Ma w sobie kilka ciekawych lokacji takich jak: Dzielnica portowa (w tym Esmeralda), dolne miasto (kaplica Adanosa, plac targowy, koszary) i gorne miasto (ratusz, plac bogatych kupcow)... Ale jesto to jedyne duze miasto w G2... Jakie "ciekawe lokacje" spotykamy na farmie Onara? No sa... Farmy... I pola no i... farmy... Ooo.. Jest jeszcze kaplica. Jako dowod na to, ze miasta w G3 sa nie tylko roznorode ale i ciekawe podam Silden. Mamy tam dzielnice rybacka, arene, "gorne miasto", mini oboz pracy, stary mlyn i zatopiona fortece paladynow. Co do tego, ze mogly by byc wieksze... No coz zeby to lepiej zobrazowac dodaje linka do mapy

http://img246.imageshack.us/img246/8...rldmapszg5.jpg

One po prostu nie mogly byc wieksze. Gdyby byly, wychodzac np z Faring byli bysmy juz tylko o rzut beretem od Gothy czy Vengardu. A klimat miast? Ludzie... Looknijcie no tu http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&release_id=264 i posluchajcie z zamknietymi oczami muzyki z Ishtar czy chociazby Geldern... :blush: Cos niesamowitego

PS. Ankieta pokazuje, ze obozy buntownikownie maja zbyt duzego wziecia... Ciekawe czemu..... ^_^

dark rider 10-07-07 22:41

Cytat:

Napisał O$kar (Post 318742)
Owszem, Khorinis jest spore. Ma w sobie kilka ciekawych lokacji. Ale jesto to jedyne duze miasto w G2. Jakie "ciekawe lokacje" spotykamy na farmie Onara? No sa... Farmy... I pola no i... farmy... Ooo.. Jest jeszcze kaplica. Jako dowod na to, ze miasta w G3 sa nie tylko roznorode ale i ciekawe podam Silden. Mamy tam dzielnice rybacka, arene, "gorne miasto", mini oboz pracy, stary mlyn i zatopiona fortece paladynow.

Ale powiedz co można by zrobić na małej wysepce, na której głównym punktem zaczepienia (zapomniałeś o GD) jest ruda z kopalń. G3 rozgrywa się na głównym kontynencie kilkakrotnie większym od pozostałych części więc można oczekiwać czegoś lepszego.
Popatrz na samo Khorinis (nie będę tutaj porównywał pokolei Khorinis z każdym osiedlem z G3 ^_^) a na Vengard, no stolica mogłaby być lepiej zrobiona. Nie oczekuję tutaj, że każde miasto ma być 2 razy większe, ale uważam, że Khorinis jest lepiej zrobione od niektórych miast w trójce. Być może dlatego, że jest ich aż tak wiele.
Mapę świata G3 widziałem juz kilkakrotnie ^_^

O$kar 10-07-07 23:54

Humm... Ja jednak uparcie utrzymuje, ze nie da sie porownywac Khorinis z Vengardem... ok 3/4 Vengardy to ruiny (ktore faktycznie wygladaja tak samo)... Wyobraz sobie, ze to wszystko tentni zyciem. To musialo robic wrazenie! Wielkim i niewybaczalnym minusem jest brak portu. Cuz, byc moze splonol w trakcie oblezenia (co wydaje sie byc nawet dosc prawdopodobne, bo jak wiem porty sa drewniane).

Sadze, ze cala ta wymiana zdan sprowadza sie do tego, ze to po prostu Khorinis jest zarombiscie zrobione. Nawet Nordmar nie dostarczy Ci tylu wrazen ile "Czerwona Latarnia" w starym, dobrym Khorinis :szcz:. I tak jak powiedziales:

"...uważam, że Khorinis jest lepiej zrobione od niektórych miast w trójce. Być może dlatego, że jest ich aż tak wiele."

No, chyba w koncu znalezlismy "zloty srodek" :spox:

dark rider 11-07-07 01:52

Cytat:

Napisał O$kar (Post 318838)
Humm... Ja jednak uparcie utrzymuje, ze nie da sie porownywac Khorinis z Vengardem... ok 3/4 Vengardy to ruiny (ktore faktycznie wygladaja tak samo)... Wyobraz sobie, ze to wszystko tentni zyciem. To musialo robic wrazenie! Wielkim i niewybaczalnym minusem jest brak portu. Cuz, byc moze splonol w trakcie oblezenia (co wydaje sie byc nawet dosc prawdopodobne, bo jak wiem porty sa drewniane).

No tak większość Vengardu to ruiny, ale gdyby tych ruin było wiecej. Jakby to wszystko "tętniło życiem" to faktycznie miasto jest lepsze od Khorinis, ba najlepsze. No wiesz port to mało powiedziane, lepiej brzmi przystań, która nie jest drewniana, a zgliszczy nie ma (gdzieś muszą te statki budować^_^).

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:03.