Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Pomoc w ukończeniu modów (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=22)
-   -   Diccuric - pomoc (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=9428)

bodek1 02-12-04 22:24

[Diccuric] Poradnik

CZESC wszystkim fanom zaczlem grac w DICCURICA jakis czas temu doszedlem do momentu ja mnie wyslali do berengara do zamku a berengar najpierw mi isc na arene i tam walczylem z gosciem nie pamietam jak sie nazywal ale wygralem iwrÓcilem do berengara i tu mam problem nie wiem co dalej prosil bym o podpowiedz albo niech ktos dopisze na forum gdzie mozna znalezc opis do diccurika z powarzaniem bogdan :P

Anya 03-12-04 20:36

To może tutaj: [TU]
W ogóle, zajrzyj: [TU] < - Jest tam wiele informacji...

Grimbald 04-12-04 13:37

Mialem podobny problem i nawet napisalem temat na tym forum ale wcielo. :cry:
Gdy pierwszy raz spotkałem Berengara zaczoł mi nawijać o jakichś amuletach i ze chce podbiż cale Królestwo za ich pomocą.
Mówil ze narazie nie ma dla mnie zadania i żebym sie zgłośił do Grewejarna (czy cos takiego) za kilka dni to on mi da zadanie jakies
Ale czekalem i czekalem a on nic do mnie nie gada to sie wnerwilem i nie gram
Co mam robić?
HELP

Diego15 08-01-05 17:53

Skoro nikt nie chce napisać opisu no to może ja zaczne.

Napisze jak przejśc pierszą misje tą z tym rogiem dla Kamaka czy jak mu tam.

Po rozmowie z dwoma kolesiami wspinamy się na wieże pojawiają się wilki bieżemy wytrychy i róg leżący pod rozwalonym stołem otwieramy skrzynie
(3 razy w prawo) i bierzemu znajdujące się w niej przedmioty.Wybieramy z ekwipunku róg i gramy na nim pojawiają się ścierwojady i wilki odchodzą. Zchodzimy na dół idziemy w stronę miasta czyli od wieży ścieszką prosto i
w prawo (uwaga na krwiopijców) zaczepi nas strażnik gadamy z nim i wchodzimy do miasta.Zaczepi nas Alwin też z nim rozmawiamy i schodzimy schodami w dół.
Kierujemy się prosto i za straganem znajduje się chata Kamaka gadamy z nim i
dajemy mu róg dostajemy 500 doświadczenia i misja zaliczona.

PS: W niektórych wersjach nie ma rogu na więży bo nie ma się zainstalowanego
patcha w tym wypadku nie wchodzimy do miasta tylko koło wejścia idziemy w dół
później w lewo po drodze spotykamy 2 gobliny zabijamy je lub omijamy jak kto woli.Dochodzimy do mostu przechodzimy przez niego i idziemy w prawo w zdłuż rzeki na polanie będzie stał Barem gadamy z nim i daje nam róg.Cofamy się do miasta gadamy z Kamakiem dajemy róg i dostajemy 750 doświadczenia za większy wysiłek.

Ja Będę opisywał dalsze misje mam nadzieje że ktoś inny też będzie pozdrawiam nara :spox:

BOGDAN6999 09-01-05 09:07

czesc a ja opisze jak sprytnie i bez problemu zaczac korzstac z uslug kupcow....no to zaczynamy jest to bardzo prosty sposub a zaczyna sie tak .NAJPIERW TRZEBA ZDOBYC TROCHE DOSWIADCZENIA I ZDOBYC UMIEJETNOSC WALKI JEDNORECZNYM ORERZEM I ZBROJE STRARZNIKA Z 1 ,{ ZBROJA LERZY KOTO TROLA IDAC OD FARMY W LEWO DOCHODIMY DO ROZWIDLENIA GDZIE ZAZWYCZAJ STOI GOBLIN I SKRECAMY W PRAWO DOCHODZIMY DO DLUGIEJ JASKINI I IDZIEMY CALY CZAS DROGA AZ DOJDZIEMY DO TROLA OCZYWISCIE NIE BEDZIE TO DROGA LATWA ALE TO NIC} PO ZDOBYCIU I ZALORZENIU ZBROI{40 PUKT SILA} UDAJEMY SIE DO MIASTA I ZACZYNAMY O ...........FISKA.........TERAZ TRZEBA SIE POZBYC NA CHWILE STARYCH MONET BO TO SRODEK PLATNICZY I PO CZYM WALCZYMY Z FISKIEM POWALAMY GO TYLKO NA ZIEMIE I ZABIERAMY MU JEGO CENNY {MIECZ } I INNE RZECZY MIECZ ODDAJEMY MAGOWI STOJACEMU NA PRZECIWKO {FARIS}POCZYM KUPUJEMY SKURY BLOTNEGO WERZA I SKRETA A NASTEPNIE UDAJEMY SIE DO NASTEPNYCH HANDLARZY KTURZY STOJA KOO BREWIANA JEDEN Z NICH GURU ZAGADNIE CIE W TEDY I KUPUJESZ U NIEGO KSIARZKE {ARKANUM GOLUM} A WTEDY ZAGADUJE CIE MAG OGNIA A U NIEGO MORZNA KUPIC DOBRE PANCERZE ..............JUTRO CIAG DALSZY B) B)

Diego15 09-01-05 14:23

Hej Bogdan6999 ja poszedłem po tom zbroje i zabiłem trola założyłem ją i poszedłem do fiska wyrzuciłem monety i kiedy go zaatakowałem to wszyscy się na mnie żucili nie wiem jak ty to przeszedłeś napisz coś może robie jakiś błąd albo coś

Diego15 10-01-05 00:04

Siemka no to dam opis do misji Rohstahltransporter czy jakoś tak.Idziemy do Albrosa (znajdujemy go w mieście w kuzni) i rozmawiamy z nim zleci nam misje że mamy mu przynieść skrzynke żelaza z kopalni.Więć wyruszamy wychodząc z miasta skręcamy w prawo kiedy przejdziemy pod murem skręcamy w prawo ścieżką do góry.Po krutkiej wędrówce dojdziemy do kopalni będzie przed nią stał koleś godamy z nim daje nam żelazo no i idziemy z powrotem do miasta dajemy żelazo Albrosowi i misja zaliczona.Jak się nie myle to dastajemy 250 doświadczenia.

PS:Nieraz nie ma Albrosa w kużni bo jest w innej tam za mostem ale na początku nie mamy tam wstępu nie przejmujcie się jak go nie będzie to poczekajcie aż przyjdzie.Jutro napisze opis do innej misji nara.

BOGDAN6999 10-01-05 10:10

Cytat:

Originally posted by Diego15@Jan 10 2005, 12:04 AM
Siemka no to dam opis do misji Rohstahltransporter czy jakoś tak.Idziemy do Albrosa (znajdujemy go w mieście w kuzni) i rozmawiamy z nim zleci nam misje że mamy mu przynieść skrzynke żelaza z kopalni.Więć wyruszamy wychodząc z miasta skręcamy w prawo kiedy przejdziemy pod murem skręcamy w prawo ścieżką do góry.Po krutkiej wędrówce dojdziemy do kopalni będzie przed nią stał koleś godamy z nim daje nam żelazo no i idziemy z powrotem do miasta dajemy żelazo Albrosowi i misja zaliczona.Jak się nie myle to dastajemy 250 doświadczenia.
PS:Nieraz nie ma Albrosa w kużni bo jest w innej tam za mostem ale na początku nie mamy tam wstępu nie przejmujcie się jak go nie będzie to poczekajcie aż przyjdzie.Jutro napisze opis do innej misji nara.
136276

lepiej jak ta misje zrobimy razem z Alwinem na poczatku gry zagada nas zaraz napoczatku i bedzie chcial zebysmy z nim poszli po czym doprowadza nas nad jezioro z wyspa i mamy dla nigo znalezc w jeziorze 3 rosliny jak sie uwiniemy z tym zadaniem to idzie z nami do kopalni i ciag dalszy jak powyzej B)

Diego15 10-01-05 21:28

Następna misja jaka opisze to NARROW UND DIE WOLFE.Wychodząc z miasta kierujemy się w prawo schodami w dół kiedy przejdziemy pod murem idziemy mniej więcej na lewo.Koło lasu stoi koleś imieniem Narrow gadmy z nim zleci nam misje że mamy iśc po jego kumpli.Idziemy więc do miasta gadamy z Jaegerem czy jakoś tak (stoi koło karczmy).Po rozmowie z nim gadmy z Graveyarnem stoi obok koło ogniska daje nam amulet zakładamy go i gadamy znowu z Jaegerem po rozmowie oddajemy amulet i cofamy się do Narrowa rozmawiamy z nim powinien zrobić obchód po lesie i pozabijać wszystkie wilki.Kiedy już to zrobi powinien cie zaczepić kiedy skączycie pogawędkę zaliczyci misje.

Mam taką prośbę zaciołem się w Diccuricu :( i nie wiem co zrobić może przeszedł już ktoś te misje DER FREMDE, REPARATUR ANLIEFERUNGS RAMPE, DIE ERSTRE AUFGABE BERENGARS, LAGARIMANS AUFGABEN DER WEG ZUM MA jak tak to niech napisze tutaj do nich opis z góry dzięki :spox:

Diego15 13-01-05 18:41

Przeszedłem misje DIE ERSTRE AUFGABE BERENGARS więc napisze jak ją przejść.Gadamy z Graveyarnem mówi nam że mamy wyzwać Kola na pojedynek następnie idziemy do Berengnata ma taką zbroje jak magnaci z G1 ale zieloną.Kiedy skączymy z nim rozmawiać Kol będzie już na arenie,idziemy tam staczamy z nim walkę nie jest to trudny przeciwnik i kiedy już wygramy zaliczymy misje.

Mam takie pytanie czy ktoś w ogóle gra w diccurica bo jak tak to niech zamieszcza tu opisy do misji bo jak narazie to ja tylko z Bogdanem6999 je zamieszczamy.

DraGoner 13-01-05 20:01

GRAMY GRAMY w Diccurica ;)

Ja wykonałem pewne zadanie !! Nie pamiętam niemieckiej nazwy w każdym razie po polsku brzmi ona Przemieniony najemnik HAMOND!! ;)

A więc, znajdujemy dom najemnika imieniem Leofwin ( wraz z swoim kolega powinni patrolowac droge koło kopalni ), mieszka on w chacie położonej na prawo od Alwina( jak nie wiecie gdzie to poszukajcie ;) ) Znajdujemy chate i widzimy epizod w którym smutny najemnik siedzi a pod jego nogami pełza sobie chrzączsz. Gadamy z Leofwinem po rozmowie wyciągamy miecz wtedy Leofwin odezwie się do nas jeszcze raz i opowie nam historię. Dowiadujemy się że jego kumpel Hamond został zamieniony w chrząszcza przez Taliasana i prosi nas o pomoc. Nie tracąc czasu idziemy do Taliasana i rozmawiamy z nim ( uwaga kto nie zna niemieckiego bo można łatwo zdenerwować i odmówić zrobienia zadania).
Mag w porywie dobroci daje nam miksture ( jaką wybierzesz ) oraz liste składników na wywar odczyniający. Smoczy język ( jest w skrzyni za Badogiem czyli niedaleko początku gry, aby otworzyć skrzynie należy iść dalej za portal tam koło 2 goblinów jest klucz ), Bergmoss (zielona narośl na skały), piekielniki, skalne krzaczki ( poznacie bo w nazwie bedzie stein...), Grabmoss ( jest za farmą na nagrobku ), 3 ryżówy ( na koncentrację ;) ) oraz żądła krwiopijców !! Z tymi jest osobny problem !! Możemy pozyskać żądła idąc na farme ryżu koło bagna tam na piętrze na półce lezą lub iść w kierunku kopalni ( droga którą prowadził nas Alwin ) wchodzimy po schodach i gdy bedziemy mieli schody na prawo to na wprost na półce skalnej jest wejście do jaskini UKRYTEE !! Aby dostać sie do niego wchodzimy na ostatnie schody i skręcamy w lewo idziemy do oporu i patrzymy w lewo widzimy dróżkę po stropie skalnym. W jaskini skręcamy w korytarz w prawo i tam lezy książka jak ja przeczytamy to możemy wyrywać rządła krwiopijcą !!
Gdy uzyskamy wszystkie składniki idziemy do Taliasana i dajemy mu składnki czekamy 1 dzień. Gdy dostaniemy miksture idziemy do chaty Leofwina i używamy jej !! po odmianie gadamy z Hamondem uczy was teras otwieranie skrzyni i kradzieży. Jak dobrze zagadamy to w istocie dowiemy sie że Hamond ukradła jeden z amuletów teleportacyjnych i odda wam go abyście dali Taliasanowi.

KONIECCCCC jak nie wiecie o co chodzi to na GG piszcie 5380435 ;)

Taiffun 07-02-05 20:10

Fajnie, ale misje są chyba zbędne-chociaż skorzystają z nich ludzie ktorzy nie umieja ani angielskiego ani niemca (ja jade po angielsku i jest elegancko)
jedyny mój problem w diccuricu to szkolenie postaci :(
zrecznosc i sila moze mi podrasowac facet podobny do cor angara gdy pracuje w kuzni w obozie Alwina (galyah chyba) jak cwiczy na górze mieczem to moze podszkolic w orezu dwurecznym ale... twirdzi ze brak mi doswiadczenia gdy przychodze do niego z 40 pkt nauki :/
oprawianie zwierzet- w malym zamku najemnikow

Ale gdzie nauczyc sie obslugi kuszy, broni dwurecznej, otwierania zamkow, broni jednorecznej, lukow...

akrobatyka jest do wyboru za arcanum golum dla maga ognia-kupca, ale gdzie te powyzsze???

I jeszcze taka rzecz: jakbym byl zainteresowany sciezka magii to u kogo mam sie szkolic z maną, kregami???

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:14.