Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Publikacje modderów (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=134)
-   -   Gothic Multiplayer (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=23397)

Macrentofeth 05-05-09 21:08

Gothic Multiplayer

23 stycznia 2011 roku, godzina 12:00. Jedna z ważniejszych dat dla społeczności fanów gier z serii Gothic. Zapewne każdy członek tej niemałej społeczności, chociaż raz, poczuł chęć spotkania się z innymi graczami w tym specyficznym, klimatycznym świecie, dzięki któremu seria odniosła sukces. Spotkania się w czasie rzeczywistym i wzajemnej interakcji. Od dzisiaj jest to możliwe.

Gothic Multiplayer został wydany!

To nie żart.

Pierwsze idee na temat sieciowej rozgrywki w świecie Gothic pojawiały się już po wydaniu pierwszej części. Pierwszym poważnym graczem była grupa GothicX. Przez długie lata prac stworzyli porządną podstawę do Gothic Multiplayer, jednak jej nie opublikowali. Polska grupa, Gothic Multiplayer Team dzisiaj udostępnia samodzielną modyfikację, która bazuje na tych rozwiązaniach.

Wydany dzisiaj Gothic Multiplayer to darmowa modyfikacja do Gothic II Noc Kruka, która umożliwia rozgrywkę sieciową. Przypomina tradycyjne tryby multiplayer deathmatch do znanych FPSów jednak ma jedną cechę, która daje im ogromną przewagę - rozgrywa się w świecie Gothic. Dokładnie tych samych światach, w których miliony graczy zakochały się przemierzając je w "trybie singleplayer".Dzisiaj, po prawie dwóch latach ciężkiej pracy Gothic Multiplayer Team wydaje upragniony Gothic Multiplayer. Cóż móżna powiedzieć więcej... życzymy miłej gry i niesamowitych wrażeń. Nowa era w świecie Gothic właśnie się rozpoczęła.

» Pobierz Gothic Multiplayer

Luke 06-05-09 23:33

FAQ:
Do jakiej części gry jest przeznaczona modyfikacja?
Gothic II: Noc Kruka

Kiedy wyjdzie Arena Multiplayer?
Jak przyjdą Szwedy.

Już coś takiego słyszałem...
To nie my. Jesteśmy samodzielną grupą i nie mamy z nimi nic wspólnego.

Kiedy odbędą się pierwsze betatesty?
Prawdopodobnie za kilka miesięcy. Damy znać.

Ile będzie kosztować pobranie Arena Multiplayer?
To jest mod, nie dodatek...

Ile maksymalnie graczy wejdzie na jeden serwer?
Jeśli wymyślimy, jak umożliwić to większej ich ilości - damy znać. Jeśli Ty wymyślisz, jak to zrobić - daj znać. W przeciwnym wypadku - zamilcz.

Będzie tryb kooperacji/questy?
Jak sama nazwa wskazuje, będą to walki na arenie. Na dzień dzisiejszy wiadomo, że NIE BĘDZIE TRYBU KOOPERACJI, to nas przerasta.

Jak będzie wyglądać wybieranie postaci - będą jakieś punkty nauki?
Na dzień dzisiejszy nie wiadomo, i jak tylko będziemy wiedzieli, nie omieszkamy Wam tego powiedzieć.

Czy szukacie programistów/modderów do pomocy przy projekcie?
Zajrzyj do pierwszego posta.

Macrentofeth 15-05-09 23:02

Głosowanie na temat aren do multiplayera dobiegło końca.

WYNIKI SONDY:

35 - Arena w Starym Obozie
36 - Arena w Mora Sul
16 - Arena w zamku w SO (w stylu tej z Montery)
7 - Arena w Klasztorze (w stylu tej z Montery)
9 - Arena w komnacie Xardasa (komnata byłaby zamknięta)
39 - Arena w Świątyni Adanosa (miejsce gdzie walczyliśmy z Krukiem, wejście byłoby zawalone)

W multiplayerze najprawdopodobniej pojawią się te 4 areny. Oczywiście może ulec to zmianie. W betatestach weźmie udział arena, która uzyskała najwięcej głosów - Arena w Świątyni Adanosa.

Dziękujemy za oddane głosy, łącznie było ich 142. Modderzy już biorą się do pracy.

daxdawer 23-05-09 22:26

Fajnie, że będzie tyle aren. Powiedzcie proszę tylko, czy to będą zwykłe walki, żeby powalczyć, czy gra RPG, w której za zwycięstwo Exp, levele, złoto itp?

gothicman2 24-05-09 19:25

mam pytanie w jakim tempie bedzie panował w multiplayerze respawn potworów(czy to będzie wogóle)

GeneralLee 24-05-09 20:18

Proszę was wszystkich ( pisze juz na przyszlosc ) o zapoznanie z opisami jaki chcesz respawn potworów na arenie ? Dla mniej inteligentnych nie będzie ;]

daxdawer 26-05-09 22:03

Ja już nie potrzebuję odpowiedzi na swoje pytsnie. Skutki mojej dedukcji:
- wbijanie leveli i sklepy z itemami uprzyjemniły by grę, co daje +10% prawdopodobieństwa.
- Brak cząstki RPG dało by się przeżyć, ponieważ możemy se pograć z kolegami w gothica! nie w jakieś za przeproszeniem gówno. I kolejne +10%
- Informacje w poście FAQ zdecydowanie przyswajają sobie następne 20%
- Gothic jest fajny, to i arena MP musi być ciekawy, czyli znów +20%, co łącznie da nam 60% a to oznacza większość. Prawdopodobna szansa pomyłki wynosi 15%, czyli jak ktoś chce policzyć reputację moda z pewnością przyda mu się te -15% i 45% (45 wychodzi po odjęciu 15 od 69. to dla kompletnych ciemniaków).

sEbAsTiAnUs4 01-06-09 19:28

Pomysł mi się bardzo podoba. Zawsze chciałem powalczyć na arenie w miltiplayerze a jak to ma jeszcze być Gothic to już wogóle SUPER!
Fajne by było to że np. na początku by się walczyło na arenie ze zwierzętami a później od jakiegoś lvl z innymi graczami. I w sklepie można by było eq kupować i sprzedawać. I ranking ogólny by się przydał. ;]
Hehe... A ja sobie tak mówię a to nie takie proste taki cuś zrobić. Tak mnie wyobraźnia poniosła ;]
Ale pomysł super! Gratuluję!

Pozdrawiam
Sebek ;]

Peter [General Lee] 02-06-09 13:36

Cieszę się, że w końcu powstał multiplayer do Gothica. Nie spodziewałem się, że wyjdzie do Gothic 2 a szczególnie do Nocy Kruka. Gothic 2 z Nocą Kruka to moja ulubiona część :P . Po tym jak multiplayer do Gothic 1 (Gothic Multiplayer Project) nie wypalił, moje nadzieje znikły. Proszę was aby wszystko wypaliło, nie ważne kiedy. Pozdrawiam i czekam na jakiś serw bo chętnie bym sobie pograł :P nawet na "zbugowańcu"

Ps. Nie mogę się doczekać :F

Macrentofeth 07-06-09 14:43

Z przyjemnością mam zaszczyt ogłosić, że klient Multiplayer Arena wkroczył w fazę beta. Oznacza to, że przekroczono próg ok. 30% prac nad całą modyfikacją.

Milten11 10-06-09 19:55

dlaczego tak cicho?? nikt nic nie pisze?? jak prace nad modem ??

mam nadzieje że to nie będzie kolejny nie wypał !!!!

Macrentofeth 10-06-09 20:05

Cytat:

dlaczego tak cicho??
Widocznie zainteresowanie jest małe, a offtop wzbroniony.
Cytat:

jak prace nad modem ??
A w porządku. Wszystko idzie do przodu.

Cytat:

mam nadzieje że to nie będzie kolejny nie wypał !!!!
Nie, to nie będzie niewypał, bo to działa. Nawet teraz.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:21.