Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Upadek JoWood (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=34062)

MEGA Fan Gothic 18-01-11 00:51

Upadek JoWood

Co sadzicie o upadku jowood
Ja uwazam ze nalezalo im sie za to co zrobili z gothikiem w takiej sytuacji prawa do gry zapewne powroca do PB i wspolnie z DS zrobia i wydadza gothic 5

Master of Gorzała 18-01-11 02:37

Radziłbym jeszcze raz zobaczyć kto ma prawa do Gothica. Ma je Pluto13, nie Jowood.

Gorn221 18-01-11 08:14

Czyli? Wydawca wydawcy producenta? PB robi Risen 2 a Spellbound robi Arcania: Upadek Setariff. Czyli nikt nie robi niczego co w nazwie ma Gothic :/

Atrion 18-01-11 13:27

Ludzie... ile razy można temat 'praw do Gothica' wałkować? Poszukajcie sobie na forum o tym.

A upadek JoWood nie jest niczym zaskakującym. Utopili sporo kasy i im się nie zwróciło. Fajną serię "Sąsiedzi z Piekła Rodem" wydali, ale 3 część to porażka. Nie pomyśleli chłopaki i tyle.

GuRt 18-01-11 16:15

Cytat:

Napisał MEGA Fan Gothic (Post 690756)
Ja uwazam ze nalezalo im sie za to co zrobili z gothikiem

NOOOOOOOOO MAJO ZA SWOJE

YEED 18-01-11 16:36

Sprawa ma różne opcje rozwoju, aczkolwiek nie wiem czy wiecie, jednak Arcania pierwotnie miała o wiele więcej wspólnego z Gothicem niż w ostatecznej wersji. W połowie prac Producent postanowił zmienić koncepcję i ogrom rzeczy , które wykonano w kierunku odwzorowania wcześniejszych części zostało najzwyczajniej usuniętych z projektu gry. Ostatecznie trafił do nas Adventure Hack & Slash z widokiem TPP. Tak więc popełnili podwójny błąd. Wygenerowali dodatkowe koszty w trakcie produkcji zmieniając koncepcje i od samego początku za bardzo nastawiali się na łatwy zysk zamiast oprzeć się na silnej społeczności. Tak więc efektem pazerności padli na pysk jak przyszło do sprzedaży gry. Dodatkowo nie wypuścili wersji na X360 czy PS3. Możliwe, że liczyli na zysk z PC, który pozwoli im na wypuszczenie do końca kolejnych wersji na dodatkowe platformy. Ponad 20 mln euro długu samo z siebie nie wyszło zwłaszcza, ze w 2005 mieli już problemy finansowe. Uważam, ze JoWood znajdzie jakiegoś investora. Zdecydowanie po jego upadku w regionie pozostanie duża dziura, a lepiej podratować producenta z mocną marką, niż od nowa tworzyć firmę, która będzie musiała zdobywać rynek.

Macrentofeth 18-01-11 18:00

arcania zostala wydana na x360 tylko nie w Polsce, bo sb nie dalo rady z wersja dla cccp (tylko w niej byl zdupiony deszcz i tylko na pc dali rade z hotfixem)

MEGA Fan Gothic 18-01-11 18:59

Ciekawe co sie stanie z dodatkiem do arcani upadek setariff jezeli jowood upadlo to kto wyda dodatek mozliwe ze przez to ten dodatek nie wyjdzie chociarz jakby nie wyszedl to byloby najlepiej.

Master of Gorzała 19-01-11 12:09

Cytat:

Napisał YEED (Post 690901)
zamiast oprzeć się na silnej społeczności.

Skąd takie legendy o Gothicach się biorą? Jaka społeczność? Fanowska? Chyba tylko w europie. Moderska? Już KoTOR ma większą, choć narzędzia podobno jeszcze gorzej przystosowane do robienia nowych lokacji, niż Gothicowska.

Pytam, więc, jaka społeczność?! Hardkorowe neokidy, chwalące się na youtubie jakie kody znają to nie jest wielka, silna społeczność.

Arcania miała trafić do szerszej społeczności. Ostatecznie kupili to tak czy siak zatwardziali fani serii i troche nowych graczy, którzy grą się nie zachwycili.

YEED 19-01-11 15:10

Subiektywna opinnia z którą się nie zgadzam. Myślę, że czego bym nie napisał i tak kolega zechce mi udowodnić, iż to on ma racje. Być może w jakimś stopniu powinienem oddać rację, jednak mam takie a nie inne spojrzenie na sagę. Tak więc niestety opinia kolegi, którego nie znam, a tym bardziej nie uznaje za autorytet to wciąż za mało, bym nagle je zmienił.
Nie ma jednej słusznej drogi. Myślę, że tak samo działa to w drugą stronę.

Macrentofeth 19-01-11 15:55

gothiki, arcanie riseny to (cytuje) przygodowe gry akcji z elementami rpg

nie rpg, nie h'n's

gdyby nie to ze nie moge znalezc podalbym linka (ale pamietam to z jakiejs prezentacji risen z '09 albo '08). i mowil to hoge albo pankratz

i to jest nazwa najbardziej adekwatna, tak jak GTA ma swoj gatunek

skonczcie sie klocic bo temat jest o jowood, zalozcie sobie w myrtanie

edit: juz wam zalozylem :) http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=34083

YEED 20-01-11 13:59

No i w ramach kompromisu myślę, że Mac ma najstosowniejszy ton wypowiedzi. Tak więc skłonny jestem przyznać mu rację, iż Gothic jest produktem, który zawiera w sobie kompilację wielu elementów innych gatunków. Nie można go określić ani mianem rasowego crpg, ani tym bardziej H&S. Na tym zakończe te spory z mojej strony, bo widzę, że w drugim temacie już kolejna porcja zbulwersowanych ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 21:34.