Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Ulubione miasto w G3 [Myrthana] (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=14397)

O$kar 07-07-07 09:47

Ulubione miasto w G3 [Myrthana]

A wlasciwie ulubione osiedle ludzkie (badz orkowe) w Myrtanie... To dobiero brzmi :huh: Widzialem ostatnio na forum sporo osob narzejajacych na to, ze miasta sa robione na jedno kopyto i wygladaja jak wiochy (z czym sie oczywiscie nie zgadzam). Wiec moze juz czas wybrac najlepsze z nich?

Cuz, przyznam, ze wybor jest ciezki. Mimo to osobiscie zdecyduje sie na Vengard. Jest chyba najlepiej zrobiony. Do tego dochodzi niesamowity klimat oblezonej stolicy i widok z najwyzszej wiezy w zamku Rhobara... Jako minusy z pewnoscia mozna podac pranie rozwieszone na srodku dziedzinca -_- Tragedia.

Aarin 07-07-07 13:52

Mi najbardziej przypadłą do gustu Montera ^_^ poprostu mi się podoba i już
z Nordmaru najbardziej podoba mi się jeśli to zaliczyć to wieża Xardasa spoko klimacik i te golemy :lol: i najlepszy zamiatający szkielet
Varant hmm... z pewnością Ishtar... trudno tam się dostać ale miasto zbudowane jest świetnie

O$kar 07-07-07 17:18

Heh do ankiety nie wstawilem miast z Varantu i z Nordmaru bo wszystkie by sie nie zmiescily. Na razie wybierzmy "te najlepsze" z Myrtany.
Potem bedzie mozna przeprowadzic kolejne ankiety odnoszace sie do pozostalych krain a na samym koncu mozna by wylonic the best city of Gothic 3 ^_^ (z posrod zwyciezcow poprzednich "edycji").

PS. Nika, to nie ma znaczenia od jakiego miasta zaczniesz... Najblizsze "w miare bezpieczne miejsce" to z pewnoscia Klan Wilka.

Pompidou 07-07-07 17:30

Mnie najbardziej się podoba Faring - piękna okolica, nazwa, bliskość Nordmaru oraz Kan, dowódca orkowych oddziałów. Wszystko tam jest fajne - questy, osoby, nazwa też jest ładna. Zamek wygląda bardziej majestatycznie niż ten królewski w Vengardzie. Poza tym - zamkowa arena, na którą nie wpuszczają byle żółtodziobów.

dark rider 08-07-07 14:35

Faring - piękna twierdza trudna do zdobycia, sama historia, którą opowiada nam jeden z mieszkańców jak to ją orkowie zdobyli, najlepsza arena w Myrtanie, granica między Myrtaną i Nordmarem, przełęcz i most przez nią, który zapiera dech w piersiach i wiele innych plusów.

Cytat:

Napisał O$kar (Post 317680)
Widzialem ostatnio na forum sporo osob narzejajacych na to, ze miasta sa robione na jedno kopyto i wygladaja jak wiochy (z czym sie oczywiscie nie zgadzam).

To musisz zagrać w G2, samo Khorinis jest lepiej zrobione niż kilka innych miast w Myrtanie. Myśałem, że stolica będzie jakaś większa. Wiele miast nie ma murów obronnych, czasami tylko palisady. Uważam ,że niektóre osady/miasta w G3 mogłyby być trochę większe.

nuniez' 08-07-07 20:36

dla mnie Silden, ciekawa opowiesc o twierdzy paladynow co ją woda podtopila
wokol miasta(wioszy raczej) duzo terenow do polowan, poza tym buntownicy ukrywajacy sie w lesie blisko przeleczy z nordmarem, ogolnie sprawilo na mnie dobre wrazenie
ps. tworct mogli bardziej postarac sie z Vengardem, stolica panstwa bez portu?!

GOLD Dragon 09-07-07 16:32

geldern

Wedłóg mnie Geldern jest najlepsze poniewarz jest najbardziej magicznym miejscem w calej myrtanie oraz ma ciekawe i RÓŻNORODNE misje. A magiczne dlatego, że jest tu ogrom artefaktów, szamanów a przede wszystkim druidów z gońcami(Torn i Runak-najpotęzniejszy z druidów). Pozatym te widoki w poblizu miasta(w okolicach druida Runaka) ten rodzaj pleneru - piekny i zabójczy(kreci sie tu duzo niebezpiecznej zwiezyny a przede wszystkim cieniostwory). Czy ktos sie nie zgadza ze Geldern ma w sobie magie???

SIMON 100 10-07-07 14:37

Zagłosowałem na Faring. Jest to dumna forteca sprawiająca wrażenie nie do zdobycia. Dziwię się, że Kan chce się przenieść do Vengardu...Czuć tutaj najbardziej średniowieczny, gotYKowy klimat.
Na drugim miejscu wybrałbym Silden. Jest to właściwie bardziej wioska, ale spokojny, sielankowy nastrój tego miejsca sprawia, że najmniej odczuwa się tutaj okupację Orków.

Jeśli chodzi o Varant to Mora-Sul najbardziej przypomina typowe arabskie miasto. Targowiska w cieńkich uliczkach i ogólny bałagan to jest to, czego bym się po takim miejscu spodziewał.

W Nordmarze najbardziej podobało mi się w Klasztorze. Mroźny klimat i szum gór jeszcze bardziej potęgują mistycyzm tego miejsca.

O$kar 10-07-07 19:37

Cytat:

Napisał dark rider (Post 317973)
To musisz zagrać w G2, samo Khorinis jest lepiej zrobione niż kilka innych miast w Myrtanie. Myśałem, że stolica będzie jakaś większa. Wiele miast nie ma murów obronnych, czasami tylko palisady. Uważam ,że niektóre osady/miasta w G3 mogłyby być trochę większe.

heh galem w G2 chyba z 30 razy ^_^ I musze sie nie zgodzic. Owszem, Khorinis jest spore. Ma w sobie kilka ciekawych lokacji takich jak: Dzielnica portowa (w tym Esmeralda), dolne miasto (kaplica Adanosa, plac targowy, koszary) i gorne miasto (ratusz, plac bogatych kupcow)... Ale jesto to jedyne duze miasto w G2... Jakie "ciekawe lokacje" spotykamy na farmie Onara? No sa... Farmy... I pola no i... farmy... Ooo.. Jest jeszcze kaplica. Jako dowod na to, ze miasta w G3 sa nie tylko roznorode ale i ciekawe podam Silden. Mamy tam dzielnice rybacka, arene, "gorne miasto", mini oboz pracy, stary mlyn i zatopiona fortece paladynow. Co do tego, ze mogly by byc wieksze... No coz zeby to lepiej zobrazowac dodaje linka do mapy

http://img246.imageshack.us/img246/8...rldmapszg5.jpg

One po prostu nie mogly byc wieksze. Gdyby byly, wychodzac np z Faring byli bysmy juz tylko o rzut beretem od Gothy czy Vengardu. A klimat miast? Ludzie... Looknijcie no tu http://www.worldofgothic.de/dl/index.php?go=downloads&release_id=264 i posluchajcie z zamknietymi oczami muzyki z Ishtar czy chociazby Geldern... :blush: Cos niesamowitego

PS. Ankieta pokazuje, ze obozy buntownikownie maja zbyt duzego wziecia... Ciekawe czemu..... ^_^

dark rider 10-07-07 22:41

Cytat:

Napisał O$kar (Post 318742)
Owszem, Khorinis jest spore. Ma w sobie kilka ciekawych lokacji. Ale jesto to jedyne duze miasto w G2. Jakie "ciekawe lokacje" spotykamy na farmie Onara? No sa... Farmy... I pola no i... farmy... Ooo.. Jest jeszcze kaplica. Jako dowod na to, ze miasta w G3 sa nie tylko roznorode ale i ciekawe podam Silden. Mamy tam dzielnice rybacka, arene, "gorne miasto", mini oboz pracy, stary mlyn i zatopiona fortece paladynow.

Ale powiedz co można by zrobić na małej wysepce, na której głównym punktem zaczepienia (zapomniałeś o GD) jest ruda z kopalń. G3 rozgrywa się na głównym kontynencie kilkakrotnie większym od pozostałych części więc można oczekiwać czegoś lepszego.
Popatrz na samo Khorinis (nie będę tutaj porównywał pokolei Khorinis z każdym osiedlem z G3 ^_^) a na Vengard, no stolica mogłaby być lepiej zrobiona. Nie oczekuję tutaj, że każde miasto ma być 2 razy większe, ale uważam, że Khorinis jest lepiej zrobione od niektórych miast w trójce. Być może dlatego, że jest ich aż tak wiele.
Mapę świata G3 widziałem juz kilkakrotnie ^_^

O$kar 10-07-07 23:54

Humm... Ja jednak uparcie utrzymuje, ze nie da sie porownywac Khorinis z Vengardem... ok 3/4 Vengardy to ruiny (ktore faktycznie wygladaja tak samo)... Wyobraz sobie, ze to wszystko tentni zyciem. To musialo robic wrazenie! Wielkim i niewybaczalnym minusem jest brak portu. Cuz, byc moze splonol w trakcie oblezenia (co wydaje sie byc nawet dosc prawdopodobne, bo jak wiem porty sa drewniane).

Sadze, ze cala ta wymiana zdan sprowadza sie do tego, ze to po prostu Khorinis jest zarombiscie zrobione. Nawet Nordmar nie dostarczy Ci tylu wrazen ile "Czerwona Latarnia" w starym, dobrym Khorinis :szcz:. I tak jak powiedziales:

"...uważam, że Khorinis jest lepiej zrobione od niektórych miast w trójce. Być może dlatego, że jest ich aż tak wiele."

No, chyba w koncu znalezlismy "zloty srodek" :spox:

dark rider 11-07-07 01:52

Cytat:

Napisał O$kar (Post 318838)
Humm... Ja jednak uparcie utrzymuje, ze nie da sie porownywac Khorinis z Vengardem... ok 3/4 Vengardy to ruiny (ktore faktycznie wygladaja tak samo)... Wyobraz sobie, ze to wszystko tentni zyciem. To musialo robic wrazenie! Wielkim i niewybaczalnym minusem jest brak portu. Cuz, byc moze splonol w trakcie oblezenia (co wydaje sie byc nawet dosc prawdopodobne, bo jak wiem porty sa drewniane).

No tak większość Vengardu to ruiny, ale gdyby tych ruin było wiecej. Jakby to wszystko "tętniło życiem" to faktycznie miasto jest lepsze od Khorinis, ba najlepsze. No wiesz port to mało powiedziane, lepiej brzmi przystań, która nie jest drewniana, a zgliszczy nie ma (gdzieś muszą te statki budować^_^).

Pemol 12-07-07 19:01

Moje ulubione miasta to:
->Faring ten klimacik starej fortecy palladynów zajętej przez orków, i jeszcze otoczenie. Według mnie jedno z najpiękniejszych miejsc w G3.
->Silden piękna osada, dużo myśliwych w okolicy, piękne widoki. Czego chcieć więcej?
->Gotha stara forteca palladynów ma swój klimat. Szkoda ze nie da się tam sprowadzić więcej ludzi.

Sansara 23-08-07 15:54

oczywiście że Faring jest najlepsze......te widoki i wogóle, Ci którzy sie ze mną zgadzają wiedzą o co chodzi. A po za tym to Gotha też jest fajna. Nie podoba mi sie to, że nie ma żadnego większego miasta w całym g3 ....Po za Faring i Gothą to w Myrtanie nie widziałam innych miast, które szczególnie by mi sie spodobały. A najlepsze miasta tak wogóle to uważam, że są nie gdzie indziej, jak w Varancie. Zakochałam sie w tej pustyni i ..... hehe w.....asasynach.:wub:

Maslo 19-09-07 08:38

Ja sięw pełnej roźciągłości zgadzam z tym, co napisał Smutas - Faring jest poprostu piękne... w czasach niewojennych pewnie wyglądało by i tak lepiej niźli Vengard... może dlatego, że jest na zboczu? ;)
Piękny widok, warownia paladynów Innosa stojąca na straży przejścia przez przełęcz xD Pikne, za to Gotha ma przyjemny mroczny klimat... Aczkolwiek we wszystkich miastach wkurza to, że zawartość domów jest niemalże identyczna - łóżko, skrzynia, szafka, czasem stolik... Ale co tam, przęłknąć się da ;)

Smutas 19-09-07 10:23

W sumie, mimo wielu plusó to jednak miasta, które odwiedzamy w G3 trochę mnie rozczarowały. Jeśli porównać je do Khorinis, które podobno było zapyziałą prowincją na zapomnianej wysepce, to nawet zrujnowana stolica wyglada na niewiele większą od Khorinis.
Przystępując do gry oczekiwałem zabudowanych miast (choć jednego czy dwóch) kilka co najmniej razy większych od Khorinis i bardziej zabudowanych. Oczekiwałem budowli pełnych labiryntów, zadań związanych z poruszaniem się po mieście. Niestety sama gra pod tym względem mnie rozczarowała. Napotkanie osady był często mniejsze od Khorinis, nawet nie dostarczały tylu wrażeń.
Aż szkoda, że twórcy gdy nie stworzyli choć jednego sporego miasta. Mogłaby być to np. sama stolica. Wcale nie musiała by być tam zniszczona.

Lokos 19-09-07 15:27

No Smutas w pewnym sensie masz rację, bo miasta rzeczywiście nie zachwycają rozmiarem. Jednak mimo tego sama architektura wygląda na dość porządną i miasta są ładnie zrobione. Owszem, nie są tak zabudowane jak Khorinis i nie mają, np. kanałów to jednak mnie się podobają :) A co mojego ulubionego to zagłosowałem na Silden. Moim zdaniem ma ono najlepszy klimat, mimo że potężną metropolią nie jest. Fajne są zadania i te młyny, myśliwi. Dalej Faring, potężna twierdza Orków, razem z ich przywódcą - Kanem. Dodatkowo ma ono wiele zalet. m.in ufortyfikowanie, przełęcz do Nordmaru. Ogółem te dwa miasta(Silden i Faring) podobają mi się najbardziej.

Webster 19-09-07 17:29

W Myrthanie najbardziej podoba mi się Montera gdyż, bardzo fajna jest okolica miasta ( jak zna się drogę to do Trelis można dojść w 5 minut, nie przechodząc obok Geldren ) fajnie są zrobione chaty ( inaczej niż w Geldren na przykład, ciekawiej :P ) A w Nordmarze najbardziej podoba mi się Klan Młota, z tego samego powodu co Montera. No a w Varanicie to rzecz jasna Mora Sul, to miasto podoba mi się najbardziej w całej grze, nigdzie indziej nie było takiego klimatu jak właśnie tam :)

Yzerman 12-10-07 11:49

De ja vu

Faring , bo to duża silna twierdza. Podoba mi się to , że zamek jest tak wysoko położony. W dolnej części taka mała wioska , z karczmą . Dwie bramy do przejścia. Po stronie orków nie grałem , dlatego wszedłem do Khana na siłe.
Dwie areny do walki. ładne budynki , świetna osada. Kręta droga do zamku i zakręt prowadzący na przełęcz. Dobrze się biega po tych zakrętach.

Karrok 16-10-07 14:13

Witam

Najlepsze miasto to... Lago :wub:. Chyba nikt nie zaprzeczy...
Prawdziwy Raj, Oaza Ukojenia, Bezpieczna Przystań, Perełka Varantu...
Cud Świata !!!

No ale niestety sonda dotyczy tylko miast Myrtany -_-<_<

EDIT 5!: Piszę to piąty raz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :(
(I jeśli mi znowu nie zedytuje to ostatni)

Wybrałem więc Geldern. A za to, że:

1. Są tam najlepsi najemnicy w Myrtanie. Sam Samuel ma 20 level, Lares również, no i Ivan dodaje klimatu.
Wszyscy najemnicy mają też swojego prywatnego kucharza :D co również dodaje im plusa.

2. Na tamtejszej arenie walczą i Orkowie i Ludzie. A to jest moje ulubione rozwiązanie.

3. Miasto jest cholernie bogate. Nic dziwnego, że Lares się tam zatrzymał na tak długo. Wystarczy spojrzeć na siedziby szamanów i składziki obsypane złotem i artefaktami.
W samym Geldern jest kopalnia w której wydobywa się wyżej wymieniony kruszec i przedmioty. W okolicy jest jeszcze kilka innych kopalń, które możemy pootwierać.
Do tego w mieście kwitnie handel i przemyt. Dzięki czemu jest takim... myrtańskim Mora Sul.

4. Alchemicy :D

5. Okolica... ciemna puszcza, wysokie góry...
Żyje tam wiele rozmaitych potworów, zwierząt, gońców i druidów, w pewnych ruinach znajdzie się też smok...
(innymi słowy - jest na co polować :D)

Pozdrawiam

klakierek 16-10-07 16:15

Myrtana: Ardea to miasto najbardziej przypadło mi do gustu, poniewarz zaczynamy tu swoją przygode, a pierwsze wrażenie jest najważniejsze.
Nordmar: Ma bardzo swoisty klimat i muzyka jest ciekawa. Klan Ognia
Varant: Bakaresh.

Sturmovik 02-12-07 23:59

Mnie najbardziej do gustu przypadło Cape Dun. Jest to mała osada, czas wydaje się tam stać w miejscu, sąsiedztwo morza to też ogromny plus. No i ta latarnia, z której rozciąga się piękny widok, drugie takie miejsce to latarnia Jacka, ale z tej w Cape Dun widok jest o niebo lepszy-_-...

Ulv 03-12-07 17:43

Ardea, Cape Dun Reddock. Iście sielankowe położenie. Naprawdę zachwycające są pierwsze godziny spędzone w grze.
Ardea, za spokój. Latarenka, chramik. Sielanka. Cape Dun ma swoisty klimat mimo braku porzadnej knajpy jak to mówi ork odźwierny.
A poza tym to Faring. Widoki z samej góry są naprawdę rewelacyjne, a przejście do Nordmaru klimatyczne. Kondygnacyjna budowa również jest godna uwagi. I wejście do zamku. Super sprawa.

Trelis to obok Geldern moje najmniej ulubione miasto. Trelis jeszcze ratuje magiczne położenie, blisko granicy z Varantem.
Z wielkich miast jako takich to chyba Faring. Wspaniała kondygnacyjna twierdza. I również magiczna granica - Nordmar.
A biorąc pod uwagę położenie to Silden i Cape Dun z Ardeą. Strasznie tam cicho ;) No i latarnia na wybrzezu, pierwsza godzina gry jest na potęge klimatyczna.

Twisted 18-01-08 00:25

A ja zagłosuję odmiennie. Reddock. W ogóle podobają mi się najbardziej pierwsze trzy miasta, Reddock, Ardea, Cape Dun. Zawsze mocno na mnie oddziaływało pierwsze wrażenie. W grze najbardziej podoba mi się ścieżka Buntownika; więc również wszystko z nimi związane. Okara też świetna, wszystkie miasta są świetne; nawet Braga :).

mat77 09-03-08 10:57

Mi najbardziej podoba się Faring. Ponieważ :
- Jest tam wspaniały górski klimat
- Miasto podzielone jest na kilka poziomów
- Niewielu ma dostęp do przejścia
- Mieszka tam król orków
- Jest tam arena z najbardziej wymagającymi przeciwnikami

xboxypl 22-03-08 13:16

według mnie najlepsza jest montera ten klimat wielkość i wogule.
jest tam bar jest kilku bogatych ludzi są biedacy jest górne miasto i ta arena mi się podobała czego chcieć więcej.
mora sul jest żle zrobione niby niczego nie brakuje ale arena... niby najlepsza a biedna tak że niewiem no poprostu totalny kicz 3 ludków pobiłem i koniec misztrzem jestem.Gdyby mieli chociaż jakiś trudny poziom ma dwa ciosy ostatniego pokonałem i on podobno był misztrzem.

xXKhadgarXx 17-04-08 23:19

Cytat:

Napisał Aarin (Post 318250)
Najlepsza jest ''Orkowa zbroja'' dostaje sie ją od kana po wykonaniu zadania ''zniszcz opor mor'' lub cos w tym stylu. jest ona lepsza chyba o 10 we wszystkim (moge sie mylic) i wyglada ona tak samo jak zbroja paladyna tyle ,ze jest pomaranczowa

coś ty dał to nie wiem...

A co do miasta to bardzo podoba mi się Montera. Pierwsze miasto z prawdziwego zdarzenia jakie sie spotyka w grze, niełatwo je wyzwolić, noo i Assasyn Sobota ma tam wygodną kwaterkę (mam dziwną słabość do tych assasyńskich pryczek;) ). Oprócz tego niedaleko są różne farmy, dużo terenów łowieckich itp:)

mbk 27-04-08 23:23

Po dłuższym pobycie w kilku miastach mogę stwierdzić, że najbardziej do gustu przypadło mi Faring. Bardzo przyjemna wioska zamieszkana przez sympatycznych myśliwych i życzliwych ludzi. Dodatkowo na mój wybór wpłynęło strategiczne położenie zamku, ładne widoki, arena dla najlepszych oraz ogólnie "stolica" orkowego państwa jako "mieszanka" naczelnego dowódcy, najlepszego kowala i alchemika.

Kruk7 02-05-08 21:13

Mi najbardziej podoba się Bakaresh (chociaż tej opcji ankiety nie ma). Przytulne miasto otoczone zewsząd pustynią i ruinami nadaje jej klimat. Świątynia Beliara i tańczące niewolnice też o czymś świadczą ^_^
Jeśli chodzi o miasta dostępne w akiecie to Ardea i Cape Dun. Ardea - całkiem duże miasteczko, otoczone zewsząd łąkami, piękny widok na morze (niestety poza miastem) mała wieżyczka, bębnienie kowala i te rozmowy 'Uwolnionych Niewolników'. Istna sielanka.
Cape Dun - małe miasteczko, bardzo przytulne, wspaniałe wieża i piękny widok na morze, arena, zielarz, niewolnicy i asasyni. Bardzo przyjemne miejsce, warto wyrobic sobie tam reputację ;)

Zdesperowny 11-05-08 02:14

Bez zadnego zastanowienia wybralem Silden poniewaz bardzo mi sie podoba Krajobraz tej okolicy te jeziorka.... acchhhhhhh mioodzio. Szczegolnie ci rybacy i mysliwi kolo silden. Ten gosciu co lodke buduje. Ogolnie super miasto jakos mnie zawsze do niego przyciaga zeby sie teleportowac na 10 minutek :). A tak ogolnie mowiac to naprawde wszystkie miasta sa baardzo fajne. Jednego miejsca nie rozumiem chociarz misje sa fajne :) jest to Ben Sala. Naprawde ma fajne misje podoba mi sie jak wypedzam ozywiencow z okolic calego miasta i swiatyni. Lecz nie rozumiem po co zdobywac dla tego miasta punkty Reputacji. Nic tam nie ma ciekawego i przedewszystkim wszedzie wejdziesz bez reputacji :) ale jak powiedzialem kazde miejsce jest fajne -ph34r-

Odium 04-06-08 17:11

Najlepsze wrażenie zrobiło na mnie Cape Dun. Świetny klimat, miasto znacznie różniące się od pozostałych, które- bądźmy szczerzy- są w pewnym stopniu do siebie podobne. Duża różnorodność obiektów (sklepy, sala tronowa, magazyn, latarnia, arena). Najlepszy widok na krajobraz kontynentu w całej grze ujrzymy, kiedy zdobędziemy szczyt tamtejszej latarni. Cudowny obraz plaży i lasów rozpościerających się po całej Myrthanie. Zdecydowanie glosuję na Cape Dun.

Maniaks 04-06-08 21:13

Zdecydowanie Faring... pamiętam dokładnie swoje pierwsze podejście do Gothica i to, jakie wrażenie wywarło na mnie to miasto. Samo umiejscowienie (jak już ktoś wspominał wcześniej) na granicy Nordmaru z Myrtaną to ogromny plus, jako że to pierwsze to najlepsza dla mnie kraina... Świetny most, którym przechodzimy do krainy śniegu i lodu. Można powiedzieć, że jest to stolica orków, gdyż tam przebywa ich król (to też już ktoś wymienił). No i arena, niby to nic, a jednak żeby na niej walczyć najpierw trzeba odwiedzić pustynię...
Czynniki te sprawiają, że można wracać do Faring kilka razy i nie być znudzonym.
Na koniec dodam, że faring ciut przypomina mi Minas Tirith ze Śródziemia, też takie miasto na skale mniej więcej... ;)

elvisiak 20-06-08 11:21

No to tak:
Myrtana - no Faring oczywiście. Tłumaczyć nie trzeba. Jak gracie na wysokich detalach to popatrzcie na widoki. Pozatym KLIMAT! Bezapelacyjny zwyciężca.
Varrant - Ben Sala. Bez gadania. Male oblężone przez truposze miasteczko daje ten klimat który można było w G1 poczuć. I tam permanentna burza piaskowa (wiem, czasem przechodzi ale nie na długo:))
Nordmar - nie miasto ale domki myśliwskie rozsiane po całej krainie.

Domin_ik 20-06-08 18:36

Hello!!
Ja osobiscie uważam ze :
w Myrtanie:
najlepszym miastem jest,,Dziura zabita dechami" - Cape Dun.Jakoś urzekło mnie to miasto
W Varrancie najlepszym jest:
Mora Sul- za niepowtarzalny klimat przy swiątyniach i w ruinach.
w Nordmarze:
Klasztor...Chyba tłumaczyć nie musze hę??

Do^^^^Kesil'a
Zdecyduj z Varrantem bo az mi sie smiac zachciało(bez urazy oczywiscie)podałeś jedną częsc nazwy jednego miasta a drugą częsć nazwy jeszcze innego.Czyli co lubisz: Mora Sul czy moze Ben Sala??

Gamal 21-06-08 19:08

Najbardziej spodobała mi się Montera.
Powód - to miasto ma klimat. Tętni życiem , niewolnicy pracują , najemnicy ich pilnują , farmy (one mi się właśnie najbardziej podobają) no i arena. Och , w każdym mieście ją uwielbiam.
W Varrancie - Bakaresh - och , za samą arenę , uwielbiam je , jak już mówiłem
No i w Nordmarze - Klan Wilka. Za piec , gdzie są orkowie , za tego golema Xardasa i za Grima.

SoMany 21-06-08 23:14

Myrthana - W tej krainie moim ulubionym miastem jest Ardea. Może dlatego że to była moja pierwsza styczność z Gothickiem 3. Do tego jeszcze doszedł widok z wieży młyna i ufortyfikowania z których strzelałem bez trosko do ścierwojadów.

Nordmar- Klan Młota ; jakoś mi się tak po prostu spodobał.
Varant- Barakesh tak ot.

Pozdrawiam
SoMany

Marcuos 27-06-08 08:55

Według mnie to będzie tak:
Myrtana - Nemora (Dużo buntowników i dobrych wojowników)
Nordmar - Klan Ognia - Klasztor (Bo można sie wiele nauczyć)
Varant - Mora Sul (Mimo że nie przepadam za Asasynami, to Mora Sul najbardziej mi sie podoba, bo mają tam wielkie imperium handlowe i arene)

Rokkefeller 30-06-08 10:48

Wahałem się pomiędzy Faring, a Vengardem. Niewątpliwie, zawsze rajcowały mnie warownie na wzgórzach górskich, miasta, które nie są płaskie jak patelnia, a są "poziomowe" (i tu nie mam na myśli podziału na dzielnica dolna i górna). Lecz z drugiej strony Vengard, wielkie miasto królów. Prawdopodobnie gdyby nie było ono zmasakrowane przez orków, byłoby piękniejsze nawet od Mora Sul na Varancie, lecz niestety ostał się tylko dziedziniec przed siedzibą Rhobara i sam budynek, który zrobił na mnie wrażenie, jednak to nie ratuje piękna miasta.

Stormrage 11-07-08 16:57

Myrtana - Geldern. Vengard jest największy, ale tutaj twórcy poszli na łatwiznę i zamiast zaludnić stolicę jakimiś ciekawymi ludźmi, obsadzili ją bezmyślnymi hordami orków. Nawet nie można się z nimi sprzymierzyć, zupełnie bezsensowny pomysł. O ile pozostali orkowie są, jak to było przez twórców zaplanowane, jedną ze stron konfliktu, tak ci tutaj są podobnie jak w G1 i G2 potworami, które należy wyrżnąć.

Za to Geldern ma np.:
- kopalnię w mieście. Czy jakiekolwiek inne miasto może się tym szczycić? ^_^
- hełm pierwszego paladyna i całe mnóstwo skarbów, którymi interesuje się nawet mistrz Lares.
- alchemików, w tym jakże zabawnego Renwika.
- Mirzo i jego anty-nepotyczną politykę wydobywczą :lol:
- Chyba najbardziej pasującego do roli przywódcy (poza Kanem) orka. Grok prezentuje sobą szczyt władzy teokratycznej.
- Samuela, jego prawą i lewą rękę :lol:

W Varancie zdecydowanie Mora Sul. Ishtar to jedynie pałac władcy Asasynów, zaś w Bakareshu są tylko snujący się korytarzami sataniści (czyt. kapłani Beliara xD). Mora Sul to stolica handlu i, dołączając do niej pola koło świątyni, miejsce akcji najciekawszych questów w grze.

W Nordmarze będzie to Klasztor Magów Ognia. Sam nieźle się zdziwiłem, widząc w bibliotecznej piwnicy pojawiającego się nagle ogromnego demona. Skrywa wiele tajemnic i szacunku magów dla Bezimiennego.

Wasz, oszczędny w słowach, Stormrage. :lol2:

radziwidzideusz 11-07-08 20:47

W Myrtanie najbardziej cenię Faring - to jedyne miasto, w którym panuje względny porządek, tzn. nie ma żadnych orków/buntowników zagrażających bezpieczeństwu osady. Podoba mi się też kontrast wsi przypominającej Cape Dun z potężnym zamkiem. No i widoki niczego sobie.

W Nordmarze dużego wyboru nie ma, klasztor jest mały a klany bardzo podobne do siebie. Jeśli już miałbym wybierać, to stawiam na Klan Ognia.

W Varancie każde miasto ma swój kilmat. Mi osobiście najbardziej podoba się Ishtar - głównie za przepych i towarzyszącą nam muzykę.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 18:39.