Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Porady i triki (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=16)
-   -   Zręczność - obłuda graczy (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=41805)

Frypciak 26-01-15 12:34

Zręczność - obłuda graczy

Nie jestem do końca pewien, czy to dobry dział, więc w razie czego proszę o przeniesienie. Szczerze mówiąc, przydałoby się go przykleić :)

Dobra, sprawa wygląda tak. Ostatnio, z nudów serfowałem po forum, i natknąłem się na kilka tematów typu "Czy zręczność wpływa na obrażenia łuku/kuszy?"

Odpowiedzi były jednoznaczne, co szczerze mnie zdziwiło. WSZYSCY, absolutnie wszyscy odpowiadali, że tak, a jest to nieprawda. Lepiej - nawet w tutejszym gothicowym FAQ odsyła do takiego tematu, więc nawet FAQ kłamie, a tak być nie może :)

Ale bez dowodów ani rusz, prawda? Możecie to sprawdzić bez problemu. Minutka roboty z kodami. (Jeśli nie możesz znieść używania kodów nawet w ramach eksperymentu, możesz to zrobić tradycyjnie, bijąc level :))

1. Znajdź jakiś łuk. Jakikolwiek, nawet krótki, leży w składziku Cavalorna.

2. Znajdź potwora, który padnie na WIĘCEJ, NIŻ JEDEN STRZAŁ.

3. B -> MARVIN -> B -> F2 -> EDIT ABILITIES -> ATTRIBUTE -> 5 (zręczności) = 99999999 (dowolna ogromna liczba :))

I teraz, mając prawie nieosiągalną ilość zręczności, powtórz strzelanie tą samą bronią w tego samego potwora. I co?

Właśnie. Żadnej zmiany :)

Także wnoszę o zmianę odnośnika w FAQ zamiast do kłamliwego tematu, na ten :)

CaptainOfHeaven 26-01-15 17:56

O ile wiem to zręczność jest dodawana jako obrażenia do ciosu krytycznego.

Surmolex 27-01-15 18:00

Bronie dystansowe za każdym razem zadają krytyczne obrażenia.

leszlaw121974 09-06-15 20:21

Tak w przypadku g2 w g1 tak nie jest

Gregorius™ 09-06-15 21:16

zręczność wpływa na obrazenia broni dystansowych (łuk , kusza) czyli na kusze trzeba mniec dużo siły zeby ją udzwignąc ale tez duzą zręczność zeby zadawała wielkie obrazenia , inaczej jest mieczami na zręczność wymagają zręczności ale potrzebna jest duza siła żeby miała większe obrażnia , najlepiej ma łucznik jezeli chodzi o strzelanie , bo inwesuje tylko w zręczność i do tego moze dzwigac lepsze łuki i miec przy okazji większe obrażenia ^_^

leszlaw121974 10-06-15 00:25

Tak jest w gothic 2 . a on w temacie muwi o gothic 1 i chyba ma racje. Moze w przypadku łuków i kusz do obrazen jest dodawana sila tak jak w przypadku broni białej a zręcznosc jesttylko wymagana do uniesienia broni. jutro to sprawdze na mokro w gothicu.

StaryFanGothic 21-12-15 18:57

Coś czuje że zmiana atrybutów kodami gówno daje, widzialem kiedys filmik z 2 jak ktoś podbił sobie umiejętności walki uzywająć EDIT ABILITIES i majać te 999% dalej był zielony... lepiej takie rzeczy sprawdzać characterhelperem.

Bounty 06-11-16 05:16

Zręczność w Gothic 1 wpływa tylko na celność. Nie ma nic wspólnego z obrażeniami i szansą na trafienie krytyczne.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 19:29.