Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Porady i spoilery (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=126)
-   -   pożeracz czaszek (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=20799)

Dawidos_94 07-12-08 00:47

pożeracz czaszek

otóż zwiedzając okolice, postanowiłem isć do światyni trelis (w podstawce tam gdzie byl ten szaman, co trzeba było zabic umarlaków) zobaczyłem 2 orków i zabronili mi wejscia. ale ja zaciekawiony:lol: pobieglem na hamca do konca tej świątyni ii znalazłem pożeracz czaszek - zadaje 280 dmg:blink::blink:było też pełno trupów :D..swoją drogą ciekawe czy to ma związek z fabułą...

Hans92 07-12-08 00:57

Sam budynek jest pilnowany tylko z jednej strony, gdy zajdziesz od tyłu będzie tam stał Wojownik który nawet na ciebie nie spojrzy :blink:

Dawidos_94 07-12-08 01:00

nie wiedziałem.. xD..a wiesz cos wiecej na temat tej broni? i tych truupów? co tam sie działoo :lol:

EDIT - Tobie sie pomyliło z tą swiatynią w trelis..tego miejsca nie ma w G3 a mi chodziło o tą świątynie gdzie był szaman..

Webster 07-12-08 21:11

Cytat:

Napisał Hans92 (Post 423709)
Sam budynek jest pilnowany tylko z jednej strony, gdy zajdziesz od tyłu będzie tam stał Wojownik który nawet na ciebie nie spojrzy :blink:

Z tym że mój drogi Hansie mu chodzi o świątynie pradawnych, a ta ma tylko jedno wejście (Ciekawostka: Nad świątynią jest człowiek który zagaduje nas gdy prowadzimy Inoga do Anoga, czyli "Tajemniczy Wędrowiec") Jeśli chodzi o trupy. Jak będziesz w Gocie, to w jaskini gdzie był teleport do Króla będą również trupy, z czego wynika że te trupy (W świątyni oraz w Gocie) to nic innego jak trupy z walk Gorna z Thorusem. Co tyczy się zaś broni. W jej opisie pisze że była ona prezentem dla Orków wykazujących się w walkach z ludźmi, lub coś w tym stylu, śmiem twierdzić że zginął tam jakiś ważny ork. Reasumując, to wszystko jest tylko po to by dodać smaczku tej (Marnej) grze.

Hans92 07-12-08 21:17

Cytat:

Napisał Xadamoon (Post 423953)
Z tym że mój drogi Hansie mu chodzi o świątynie pradawnych, a ta ma tylko jedno wejście (Ciekawostka: Nad świątynią jest człowiek który zagaduje nas gdy prowadzimy Inoga do Anoga, czyli "Tajemniczy Wędrowiec") Jeśli chodzi o trupy. Jak będziesz w Gocie, to w jaskini gdzie był teleport do Króla będą również trupy, z czego wynika że te trupy (W świątyni oraz w Gocie) to nic innego jak trupy z walk Gorna z Thorusem. Co tyczy się zaś broni. W jej opisie pisze że była ona prezentem dla Orków wykazujących się w walkach z ludźmi, lub coś w tym stylu, śmiem twierdzić że zginął tam jakiś ważny ork. Reasumując, to wszystko jest tylko po to by dodać smaczku tej (Marnej) grze.

Tajemniczy Wędrowiec - gdzie jest ta jaskinia z tymi elementami pancerza??

Webster 07-12-08 22:06

Tego niestety nie wiem, ale postaram się jutro poszukać i opisać drogę.

PS Chciałem powiedzieć że owy człek stoi przed pewną jaskinią, w tej jaskini znajdują się 3 pełzacze, po ich zabiciu i mozna zauważyć na stole pewną błyskotkę, jest o Amulet o ciekawej nazwie, bo nazywa się... zostawię wam to do odkrycia:) Powiem tylko że daje 50+ do obrony przed zimnem,ciepłemi kilkoma innymi rzeczami. Aha, zapomniał bym, amulet ten jest wart całe 75000 szt złota.

Babo 07-12-08 23:03

<SPOILER> To jest amulet Adanosa, ciekaw jestem skąd się to wzięło, skoro podobno według zakończenia poprawnego fabularnie ( zapomniałem słowa :D ) czyli przejścia z Xardasem do "nieznanych" regionów, zniszczyliśmy wszystkie artefakty Adanosa. </SPOILER>

Heh, zresztą przecież twórcy zostawili wszystkie questowe przedmioty z G3 jak beczki z rybami w silden, kamienne korzenie do naprawy kamienia druidzkiego Porgana itd. itd. Co najśmieszniejsze wyśwatla nam się ich nazwa, ale nie można ich podnieść :lol:

Dawidos_94 07-12-08 23:18

A coś o samej broni wiecie? ma jakiś związek z fabuła? czy tylko tak dali dla smaczku i żeby ktoś miał jakąs dobrą broń do dzierżenia? :D

EDIT : Idąc do Cap Dune spotkałem myśliwych miałem im pomóc w zabiciu orków, gdy juz to zrobilem opróżniając ich ciała znalazłem Gniew Innosa :D ciekawe co robił u nich ten mieczyk :D

SIMON 100 11-12-08 13:40

Ja mam chyba już ze cztery pożeracze czaszek.
Jak na razie jest to moja najlepsza broń z dodatku. Po naostrzeniu i pobłogosławieniu zadaje 300 obrażeń.
Ciekawostką jest jeszcze fakt, że można go używać jako broń jednoręczną z tarczą oraz w walce dwoma takimi mieczami.

Dawidos_94 11-12-08 13:53

Simon, a wiesz może coś o Superpoteżnym mieczu innosa? idz do jaskini gdzie jest czarny trol i skrzynka oriontusa ale nie bierz od niego zadania to tam bedzie leżał własnie ten miecz ale nie będzie sie go dało wziąść :/ jak ktos wie coś o tym mieczu niech pisze :blush:

SIMON 100 11-12-08 13:57

Nie, z tym mieczem się nie spotkałem.
Która to jaskinia z trollem?

Dawidos_94 11-12-08 14:00

Simon, wiesz gdzie jest jaskinia z tą skrzynią oriontusa? czy jakoś tak. daje nam klucz własnie ten oriontus trza go do gabriela zaprowadzić. ale jak da nam klucz to już tej broni nie będzie :/, wez idz od montery troche w góry i pochodz po jaskiniach. ja własnie tą jaskinie tak znalazłem

EDIT : Xeroloth tam w jaskini pełzaczy na stole u mnie nie ma tego amuletu, albo to bug albo patch usunął :P

SIMON 100 12-12-08 10:03

Już wiem. Niestety odwiedziłem ją dopiero po otrzymaniu tego klucza. Znalazłem tam tylko skrzynię z niezłym sprzętem, między innymi był tam właśnie Pożeracz Czaszek.
Spróbuję to sprawdzić przy następnym podejściu do tego dodatku, chyba, że jakiś nowy patch pozmienia pewne rzeczy, a na pewno z takiego skorzystam.

barlogo 12-12-08 19:10

jeżeli chodzi o świątynie pradawnych i tam gdzie jest tam ten jeden ork oba są powiązane z fabułą w świątyni pradawnych jest osch a w trelis milten

kon12381 22-12-08 21:58

gdzie prócz świątyni w trelis można znaleźć pożeracz czaszek??

Lord_Nerevar 22-12-08 22:02

U czarnego trolla i w vengardzie chyba też.

Binek 23-12-08 00:17

Simon a gdzie można go pobłogosławić, bo także mam 4 pożeracze i tylko 290 dmg. ;P

Lord_Nerevar 23-12-08 01:00

Mnie się udało znaleźć jeden czar w zwoju, ale można się też nauczyć z kapliczki czaru :)

kon12381 23-12-08 09:00

a powiesz gdzie ten trol się znajduje? bo mało się oriętuje w vengardzie

Riodrian 23-12-08 10:28

ten troll znaczy czarny troll, jest w jaskini obok zniszczonego zamku w Monterze.

SEDNO 23-12-08 11:25

Pożeraczy czaszek mam też chyba 5 czy 6. Jeden ze świątyni obok trelis, dwa z vengardu obok paladynów, a reszta ze skrzyń. Gniew Innosa mam również, ale słaby jest :P Mam też jakiś co zadaje tylko o 10 mniej obrażeń od pożeracza, ale nie pamiętam nazwy :P
Swoją drogą obczyszczam wszystkie napotkane skrzynie, a szczegółnie te trudne do otwarciai tak jak w g3 im więcej ich otwieram tym lepsze bronie się trafiają. Pożeracz czaszek to już praktycznie standard, o statnio nad komnatą Rhobara trafił mi się miecz demona (666xD) a obok jego strój i niewiele dalej tarcza (oczywiście Lee nigdzie nie ma :/).

A co do skrzyni Oriontusa czy jak mu tam, to niestety tak jak inni poszedłem tam dopiero gdy zlecił mi misję i tam zdobyłem czwarty z moich pożeraczy czaszek :P :/

PabloGangsta 23-12-08 11:32

Gniew Innosa słaby? No zacznijmy od tego że dodaje umiejętność Paladyn i jest błogosławony co już daje jakieś plusy. Noi pomijak fakt że dziwnym trafem zadaje nim większe obrażenia niż pożeraczem czaszek który według podanych statystyk zadaje prawie dwukrotnie większe obrażenia. Myślę, że ktoś błędnie dodał przypisy statystyk w broniach z dodatku.

Paj Gaj 23-12-08 20:57

Oczywiście ma on takie obrażenia ja w normalnym g3 tutaj wiele broni ma złe statystyki.

rsk.qba 10-04-09 13:23

Ja drugi Pożeracz czaszek znalazłem w Vengardzie jak wchodzi się od strony Faring zaraz przy wejściu skręcamy w lewo mamy tam kilku NPC i mamy jakby szafkę na broń właśnie tam znalazłem Pożeracz Czaszek 2 x 280 dmg siekanka :D hehe pozdro

Kangos 16-06-09 10:45

1 pożeracz czaszek jest w skrzyni Oriontiusa w jaskini Czarnego Trola na drodze do Montery. ;)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:06.