Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=182)
-   -   Konkrety (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=15347)

mr.cent 11-07-09 13:11

Gdzie pisze na instrukcji g3zb? Tak czytam i nie moge znaleźć

Skyrim 11-07-09 13:21

:unsure:Gdzieś czytałem, że G4 ma wyjść w czerwcu 2010r.Zdaję się, że było to napisane w jakimś czasopiśmie o grach, ale nie jestem tego pewny.

GAHA212 28-07-09 10:16

Otóż kupiłem sobie nowego Playa, a tam kilka ciekawych faktów o Arcani...
1.Data Premiery to 4 kwartał 2009r.
2.Będziemy grać bezimiennym rybakiem
3.Szybko zdobędziemy najlepszy pancerz
4.Będzie bardzo dużo walki
5.W celu wykonania kolejnego ciosa combosu klikamy gdy miecz jest na niebiesko
6.Arcania nie będzie duchowych następcą Gothica
7.Arcania będzie bardziej Action Rpg...
Koniec

Smutas 28-07-09 10:37

Czyli nawalanka bez nacisku na zawiłości fabuły i oryginalność zadań. Szkoda.

Zaraz, zaraz, przeczytałem arta i nie jest tak źle... Zobaczcie sami:

"Arcania zdecydowanie nie szykuje się na duchową spadkobierczynię serii. Legionowi wiernych fanów może się to wydawać rozczarowaniem, jednak dla gry może być zbawienne. Zapowiada się całkiem sycący action rpg!
To już czwarta część sagi Gothic, ale pierwsza, nad którą nie mają pieczy twórcy całej serii ze studia Piranha Bytes. Po konflikcie o fatalną trzecią część serii jej autorzy poszli robić Risena, a posiadająca prawa do marki firma JoWooD zleciła tworzenie Gothika 4 studiu Spellbound. Ci snują nową historię. Po totalnej wojnie ludzi z orkami na wyspie Myrthana następuje krótki pokój, a po chwili rozróba przenosi się na wyspy południa.

STARY NOWY HEROS
Legendarny już Bezimienny, czyli gość o nieznanej przeszłości, któremu przeznaczenie napisało rolę obrońcy lokalnego porządku świata, idzie na zasłużoną emeryturę. I to całkiem lukratywną, bo zasiada na tronie jako król Rhobar III. Nowi autorzy wymyślili, że skoro stary heros osiągnął szczyt, przyszła pora znaleźć nowego, nikomu jeszcze nie znanego gościa. Chodzą słuchy, że ma to być jakiś rybak. W sumie to lepsze od wysłuchiwania kolejny raz historyjki, czemu superwymiatacz w przerwie między poprzednią a nową częścią znów zgubił gdzieś całą swoją moc.

Nowy kontynent to oczywiście nowe klimaty. Będzie on podzielony na siedem części, a w każdej znajdą się wioski, miasta oraz rozmaite monumentalne obiekty w rodzaju zamku czy gigantycznego drzewa zaadaptowanego przez magów na siedzibę gildii. A gildii łącznie będzie pięć, bo oprócz magów swoje organizacje mają także wojownicy, tropiciele, kupcy i alchemicy. Można przyłączyć się do każdej, porobić dodatkowe questy i odblokować nowe umiejętności.

Pośród napotykanych npc-ów będzie się przewijało sporo kobiet, którym twórcy zamierzają przypisać znaczący wpływ na los nowego Bezimiennego. Żeby nie było jednak tak całkiem obco, pojawią się także starzy znajomi, towarzysze bohatera poznani w poprzednich częściach gry.

OGNIEM I MIECZEM

Najchętniej twórcy prezentują walkę, której w świecie Arcanii ma być wyjątkowo dużo. Bohater szybko zdobędzie mocarny pancerz i broń w stylu paladyna. Nasuwanie mieczem to zręcznościowy standard, można mashować w dowolnym kierunku, zadając ciosy wszystkim wokół. Wytrawni wojownicy po wykonaniu ciosu wyłapią moment, gdy stal zaświeci się na niebiesko, i wyprowadzą kolejne uderzenie, tworząc kombosa. Gdyby jeszcze na pokazowych filmikach wrogom towarzyszyła choć szczątkowa sztuczna inteligencja, byłoby całkiem fajnie.

O halabardach i toporach nic nie wiadomo, jest za to łuk. Ale nie liczcie na szlachetną zabawę w naciąganie i mierzenie, Bezimienny pruje z niego jak Robin Hood na przyśpieszonym filmie. I tu ponownie ciekawe ułatwienia dla masherów i weteranów: można użyć funkcji namierzenia wroga i strzelać na oślep, cały czas trafiając albo podejść do sprawy profesjonalnie i samodzielnie celować. To drugie jest oczywiście trudniejsze, ale zostanie nagrodzone, a raczej wróg zostanie ukarany podwójnymi obrażeniami.

Tradycyjną broń biją na głowę epickie (przynajmniej wizualnie) czary. Rzucony fireball eksploduje na wrogu, wytwarzając małą płomienistą chmurę i na ułamek sekundy oświetlając wszystko dookoła. Da się też skumulować energię, a wtedy eksplozja przypomina wybuch mikroatomówki. Chmurze dymu towarzyszy fala uderzeniowa w postaci ognistego pierścienia, który rani wszystkich wrogów w promieniu kilkunastu metrów od epicentrum.

Bohater jest utalentowany w każdej dziedzinie walki, ale na szczęście nie zabraknie drzewka skilli z możliwością pakowania w jeden konkretny styl. Punkty doświadczenia da się też inwestować w naukę kowalstwa czy alchemii. Obok walki Spellbound chełpi się grafiką. Tekstury wypadają przeciętnie, ale leśne gęstwiny, cieknące krople deszczu, dynamiczne oświetlenie czy efekty pogody już bardzo fajnie. O właściwej treści fabuły milczą jak zaklęci. Strzelam, że nie jest specjalnie wybitna i zostaniemy poczęstowani tak zwanym złem do zwalczenia. Ale z drugiej strony, skoro Risen weźmie na swoje barki warstwę rpg, nie mam nic przeciwko niezłemu hack’n’slashowi w świecie
Gothika."

JENCOM 02-08-09 12:39

Czas rozgrywki

Wiecie co wam powiem to jest konkret ze stronki Gothic up site na , czas gry ma być 20-30 h , chyba ich posrało to zbyt mało jest na tak znakomitą serię

Giselher 02-08-09 13:19

20-30 h rozrywki jesli liczyć zadania główne. A dodając poboczne? Pomyśl... Ponadto przechodzenie z jednej lokacji do drugiej też trochę zajmuje.

Janus 02-08-09 14:39

Weźcie panowie pod uwagę, że przypuszczalny czas na przejście gry jest niemal zawsze zawyżony. W końcu lepiej brzmi 30 h niż te rzeczywiste np. 19. IMO 20- 30 h na sam wątek główny to czysta bujda- gra musiałaby mieć bardzo, bardzo, ale to bardzo rozwiniętą fabułę. Pewnie doliczono też side questy. Tak czy inaczej te informacje nie napawają optymizmem, trochę krótko jak na RPGa.

juserek 02-08-09 22:25

Jeśli faktycznie ma to być zaledwie 20-30 h grania to ja podziękuje za taką grę. Ale pewnie jak napisał Giselher to jest liczone bez zadań pobocznych, za to z czasem potrzebnym na przebycie drogi wchodzących w wykonywanie misji obowiązkowych. Miejmy nadzieje, że faktyczny czas na ukończenie tej gry to przynajmniej 70-80 godzin.

Whitefire 02-08-09 23:54

Była już mowa o filmiku na YT nagranym tajną kamerą podczas gry w Arcanię, ale nikt nie podał linku, więc robię to ja:
http://www.youtube.com/watch?v=OkkFHOR_2ys

Szkoda, że autor ukazał tylko walkę kuszą/łukiem (nie przypatrzyłem się dobrze), liczyłem, że ukaże (zapowiadaną przez Spellbound) extra magię lub chociaż walkę mieczem.

Arim 03-08-09 09:50

Cytat:

Napisał Magogniaiwody (Post 500226)
Była już mowa o filmiku na YT nagranym tajną kamerą podczas gry w Arcanię, ale nikt nie podał linku, więc robię to ja:
http://www.youtube.com/watch?v=OkkFHOR_2ys

Szkoda, że autor ukazał tylko walkę kuszą/łukiem (nie przypatrzyłem się dobrze), liczyłem, że ukaże (zapowiadaną przez Spellbound) extra magię lub chociaż walkę mieczem.

A to peszek magu czegos tam ten filmik chyba byl zamieszczony na forum juz z pol roku temu....

Dla mnie te 30h gry to dosyc duzo birac pod uwage, ze gram dziennie max. 2h. Przejscie gry te 2 tyg by mi zajelo, plus questy w sumie starczy tyle.

juserek 04-08-09 20:30

Polecam Super Mario dla mniej wymagających graczy:lol: Przejście wątku głownego trwa 45-60 minut. Jeśli grać po około 2 minuty dziennie gry, wystarczy na mieciąc:lol2:

Ale co ten post dodaje do tematu? /Mac

Smutas 05-08-09 10:54

Cytat:

Napisał juserek (Post 500189)
Miejmy nadzieje, że faktyczny czas na ukończenie tej gry to przynajmniej 70-80 godzin.

To bedzie zależało i od samego gracza. Przykłądowo jak było z G3? Jak chciałeś wyszukac wszystkie pożyteczne rosliny, to trzeba było zdeptać calutka mape praktycznie krok po kroku... A to było czasochłonne. Jak tego nie robiłeś, to grałes iles tam godzin krótcej.
Tak samo z odbijaniem miast. Gdy robiłeś to na początku gry, gdy byłeś jeszcze słaby, to trzeba było nieźle się nakombinować i stracić na to dużo czasu. Gdy odbijałes miasta na końcu, gdy byłes wypasiony, to zajmowało ci to kilka minut.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:33.