Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=14)
-   -   Najlepsze wspomnienia związane z grą/z gry Gothic (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=33311)

Orthos 14-11-10 15:45

Najlepsze wspomnienia związane z grą/z gry Gothic

Czytając forum wzbudziło się we mnie niesamowite uczucie nostalgii związane własnie z Gothic'iem. Nie ma to jak stare dobre czasy ze świetną grą. Aż łezka w oku się kręci. A wy jak wspominacie swoje chwile spędzone z Gothic'iem?

P.S. przed pisaniem/w czasie pisania postu w tym temacie polecam odsłuchać kilka soundtracków z Gothic'a - http://www.gothic.phx.pl/gothic/download.php?id=002 - Oraz obejrzeć kilka screenshotów ;) - http://forum.gothic.phx.pl/galeria/t...s.php?album=15 ^_^

StiX 16-11-10 23:49

No tu się z tobą zgodzę bo przeglądając GothicSite i forum miałem takie dziwne uczucie jakbym wrócił na stary plac zabaw ; pp Dziwne, że niby zwykła gra komputerowa a może wywołać takie odczucia. Dla niektórych może się to wydać dziwne ale Gothic ma w sobie to coś, że chcę się wracać. Jak dla mnie to zwłaszcza Górnicza Dolina i Gothic I. Tam wszystko było na luzie (poza ziemią orków ; pp)(a najbardziej wyluzowana to była sekta xd), nigdzie się nie spieszyłeś, odkrywałeś dolinę po kawałku bojąc się zajrzeć za róg a zarazem byłeś cholernie ciekawy co tam będzie. I nawet jeśli ktoś najpierw grał w GII to GD z pierwszej części powinna go zaszokować ; pp

Hevk 17-11-10 16:23

Ja dobrze wspominam Kolonie z I i Nowy Obóz. Wszędzie chodziłeś na luzie, w okół fajna atmosferka itd.

StiX 17-11-10 19:43

Tak wogóle to naszło mnie w końcu czego brakuje mi w GII. Bo czułem taki niedosyt co do Khorinis ale nie umiałem określić co to jest. I dzisiaj tak wspominając GI oświeciło mnie ; pp

W GII jest mniej mieszkańców i takich przeciętnych obywateli. Na przykład spacerując po NO, SO jest trochę jakby tłoczno a Khorinis miasto wydaję mi się takie puste. Może jest to tylko jakby ,,iluzja'' spowodowana tym, że dawno nie grałem w GI ale wydaje mi się, że w obozach bardziej niż w Khorinis widać życie codzienne. Chociaż dużym plusem jakiego nie ma w GI jest klasztor, klasztor, który rządzi się swoimi prawami i ma własny jakby świat. W SO magowie mają dla siebie tylko jeden budynek co nie daje jakiegoś takiego efektu. Chociaż i tak GI roxx ; pp

Kyrie 17-11-10 20:09

Cytat:

A wy jak wspominacie swoje chwile spędzone z Gothic'iem?
Nieźle.
Co do wspomnień: dobrze wspominam muzykę, która była w ekranie startowym gry.
A co do momentów w grze: odwiedzenie Xardasa, to, że byłem pierwszą osobą, której "ślepy" mag nie zabił. Zostanie Magiem Wody, szczególnie ten moment dobrze wspominam. To, że uzyskałem tak wysokie stanowisko w Nowym Obozie, i to, że najemnicy będą mnie jako, tako chronić.

Dassanar 03-01-11 02:14

Mnie najbardziej zapadł w pamięć zewnętrzny pierścień Starego Obozu, to tam stawiałem swoje pierwsze kroki w Gothicu- ach, kiedy to było...

Bezio1997 03-01-11 15:13

GI - Mnie zadziwiła Kolonia Karna (najpierw grałem w NK) i Stary Obóz. Zwłaszcza Zewnętrzny krąg.

GII NK - Tutaj spodobał mi się świat i grafika. Fajna była też fabuła.

GIII - Spodobał mi się świat Myrtany Varantu i Nordmaru. Szkoda tylko że kiedy idziemy do Reddock Diego Milten Lester i Gorn niespodziewanie znikają.

magziemi 03-01-11 15:51

gothic według mnie to najlepsza gra wszech czasów posiadająca w sobie to coś.
Przy gothicu odpływam ta gra wciąga mnie w niesamowity świat magii,stworów,oręża,roślinności itp.W gothicu moim miejscem jest obóz na bagnie ma on w sobie klimat który nie ma żaden z innych obozów.Posiada bardzo interesującą kulturę oraz bardzo ciekawe nauki związane ze śniącym.Cały obóz jest wypełniony kolorem zielonym(moim ulubionym) w sekcie ludzie poświęcili naprawde dużo jak się okazało na próżno ale myślę że jest to niewielki minus sądze że w gothicu 2 powinny być wszystkie obozy z jedynki ale np lekko zmienione obóz sekty powinien wyznawać Adanosa ,Stary obóz powinnien zostać odnowiony jedyne co jest wkurzające w dołączeniu do sekty to to że każdy wyznawca bractwa jest łysy i ma malunki na ciele a nasz bohater nie ma ani tego ani tego więc niewyglądamy nawet ze zbroją praktycznie wogule jak wyznawca śniącego.Saga gothic zrobiła jeszcze jeden wielki błąd w każdej części powinno być co najmniej z 10 ludów do których można się przyłączyć dało by to wiele nowych możliwości rozgrywka była by dłuższa i ciekawsza oraz wytwórni piranhya bytes nie sądze by zajeło to dużo czasu a zpewnością przyniosło by zyski.Każdej osobie która grała w gothica polecam zagranie jeszcze raz a każdemu kto niezagrał polecam jak najszybsze ubranie butów i pędzenie do sklepu po gothica

Agrado 03-01-11 18:00

Mnie najbardziej spodobała się karczma w nowym obozie. Zawsze gdy do niej wchodzę przypomina mi się jak kradłem ryżówkę i przepijałem wszystkie bryłki :lol:. Lecz najbardziej wryła mi sie w głowę opowieść o wszechpotężnym chromaninie, zapomnianym magu którego moc i życie niestety już przeminęły...

lop16 07-01-11 21:28

Ja najlepiej wspominam stary obóz. Pamiętam że jak instalowałem sobie mroczne tajemnice to zawsze słuchałem muzyków którzy tam grali :)

pietajasia 26-01-11 18:43

Wspaniały klimat. Zewsząd wylewający się mrok. Zastosowanie ciemnych barw naprawdę dodaje tej grze charakteru. Szkoda, że w drugiej części z tego zrezygnowano.
Kiedy pierwszy raz grałem, czułem się jak zwykły śmieć, bałem się do kogokolwiek podejść, nie mówiąc o walce z kimś. Pamiętam ile trudu sprawił mi młody ścierwojad, którego spotykamy na początku gry, cholernie bałem się tych stworzeń, odgłosy jakie z siebie wydawały...xD Długo zeszło zanim zdołałem zarobić na moje pierwsze Spodnie Kopacza. Potem przekonałem się, że jednak żaden z nich przeciwnik.
W lesie, między SO, a OB, niemal dostałem zawału, kiedy rzuciło się na mnie stado wilków. Spotkanie z pierwszym orkiem też nie należało do najprzyjemniejszych, nagle usłyszałem głośny ryk, a potem spotkanie ze śmiercią. Wielkie bydle zaatakowało mnie od tyłu, ja natomiast prawie spadłbym z krzesła. Serce waliło mi jak oszalałe. Wciąż się głowię jak mogłem go nie zauważyć.

Bardzo ubolewam nad tym, iż niemal wszystkie te uczucia towarzyszą nam tylko wtedy, gdy gramy pierwszy raz w tą niesamowitą grę. Dlatego nie śpieszcie się z przechodzeniem Gothica, delektujcie się każdą chwilą z nim spędzoną. Drugi raz czegoś takiego nie przeżyjecie, choć nadal będziecie czerpać przyjemność z przechodzenia gry.

emond 26-01-11 20:01

Najlepiej wsponiam gothic 2 i gothic 2 NK Te gry to Dla mnie jedyne Takie ktore maja naprawde niepowtarzalny klimat

PS: A co do łezki w oku to mam ja na poczatku i koncu oby dwóch gier . :)

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:51.