Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Orkowi Władcy (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=30982)

Xsant 30-06-10 16:41

Orkowi Władcy

Tak się zastanawiałem nad tym jak skończyliby orkowi Najemnicy, po wygranej wojnie.

Ja myślę, że zaczęliby żyć i robić to co lubią. Jeden założyłby sklep, drugi walczyłby na arenach, jeszcze inny pracował jako magazynier czy handlarz. Żyliby tak jak podczas wojny, ale nie musieliby walczyć z buntownikami.

A Wy jak myślicie? Jak skończą Najemnicy?

paladyn6 30-06-10 16:51

Wiesz co,trudno na to odpowiedzieć.Moim zdaniem orkowie nadal odnosili się do nich z pogardą i uniemożliwiali im żyć.Pod czas wojny orkowie ich wykorzystywali do walki z buntownikami.Jakby orkowie przejęliby władzę,to myślę,że los najemników skończyłby się marnie.Byłaby ich mniejszość więc orkowie pewnie by ich wytępili,by ci nie zrobili jakiegoś powstania.^_^

Xsant 30-06-10 17:10

Cytat:

Napisał paladyn 6 (Post 619072)
Moim zdaniem orkowie nadal odnosili się do nich z pogardą i uniemożliwiali im żyć.

A tego nie rozumiem. Jak to uniemożliwiali im żyć? Przecież, każdy z nich miał godziwe warunki do życia, orkowie nie tępili ich i korzystali z ich pomocy.

paladyn6 30-06-10 17:18

Orkowie korzystali z ich,by najemnicy im pomogli w zabiciu buntowników.Dlatego dostali warunki do życia.Jednak duża liczba orków widziała w nich swoich wrogów.Gdyby orkowie wygraliby wojnę,najemnicy nie byliby im już potrzebni(no chyba że,jako niewolnicy).Takie jest moje zdanie.

FireFlies 30-06-10 17:25

Ciekawy temat ;). Aczkolwiek jednego nie wyjaśniłeś, skończona wojna, ale kto wygrywa? :)

Jeżeli buntownicy - myślę, że choć to nie kanoniczne, Rhobar by żył i ich tępił za to co zrobili. Za to, że próbowali go "zwalić" z tronu, za to, że uniemożliwiali mu do pewnego stopnia tyranie. Myślę że ucierpieli by za to co robili, ale to tylko wtedy gdy władcą był Rhobar II. W innym przypadku każdy jak mówiłeś zajął by się tym co lubi, otworzył sklep, walczył na arenie czy palił bagienne ziele ;).
Natomiast gdyby wojnę wygrali orkowie, co też jest nie kanoniczne, najemnicy by byli raczej traktowani jako niewolnicy. W trakcie wojny by się przydali, a gdy nie istnieją już buntownicy, byli by to dla nich kolejne sługusy. Tak przynajmniej myśle.

Vezone 30-06-10 17:29

Orkowie na pewno nie pozbyli by się najemników. Powód jest prosty, bowiem istniało by zagrożenie ze strony assasynów, że pewnego dnia zaatakują i wtedy najemnicy byliby potrzebni.

paladyn6 30-06-10 17:32

Assasyni takiego zagrożenia raczej by nie stanowili.Nawet jeśli to po skończonej wojnie z assasynami,orkowie by się pozbyli najemników.

Vezone 30-06-10 17:38

Cytat:

Napisał paladyn 6 (Post 619094)
Assasyni takiego zagrożenia raczej by nie stanowili.Nawet jeśli to po skończonej wojnie z assasynami,orkowie by się pozbyli najemników.

Stanowiło by bowiem orkowie dogadywali się z assasynami tylko dlatego, że im płacili za prowadzenie wykopalisk, więc wcześniej czy pózniej orkowie by zerwali ten traktat i z czasem stosunki by się psuły. A assasyni chciali by powiększyć swoją władzę. I widać w niektórych momentach gry, że orkowie się boją assasynów. I kto powiedział, że orkowie by wygrali tą wojnę z assasynami?

Xsant 30-06-10 17:43

Cytat:

Napisał FireFlies (Post 619089)
Ciekawy temat ;). Aczkolwiek jednego nie wyjaśniłeś, skończona wojna, ale kto wygrywa? :)

Owszem podałem w pierwszym zdaniu tego tematu, patrz
Cytat:

Napisał Xsant (Post 619065)
Tak się zastanawiałem nad tym jak skończyliby orkowi Najemnicy, po wygranej wojnie.

Cytat:

Napisał Vezone (Post 619091)
Orkowie na pewno nie pozbyli by się najemników. Powód jest prosty, bowiem istniało by zagrożenie ze strony assasynów, że pewnego dnia zaatakują i wtedy najemnicy byliby potrzebni.

Tak, to jest jeszcze jedna bardzo słuszna opcja.

FireFlies 30-06-10 17:52

Ohh... wybacz nie zauważyłem. Z tym, że orkowie nie przewidzieli by wojny z assasynami, lub objeła by ich chciwość i nie zwracali by na to uwagi. W końcu wygrali już raz wojne z morrami, nie? Myśle, że najemnicy stali by się niewolnikami a przy ataku assasynów zmuszani by byli do walki. Jeszcze co do wojny, wątpie czy assasyni by wogóle wojnę wygrali, cóż obstawiałbym jakieś 55% dla orków, mają wielką armie, całą Myrtane, częściowo Nordmar, wielkich władców i wojowników. Ale kto wie. Choć może rzeczywiście zostali by na służbie z powodu strachu orków? Kto to wie, możemy się tylko domyślać.

Hadrian 30-06-10 18:25

Ciężki byłby dla nich los, albo skończyliby jako niewolnicy, albo w grobie. Orkowie ich, by nie potrzebowali, no chyba, że do kopalń i pól, jak to było z czarnoskórą ludności <_<

Xsant 03-07-10 19:11

Cytat:

Napisał Hadrian (Post 619124)
Ciężki byłby dla nich los, albo skończyliby jako niewolnicy, albo w grobie. Orkowie ich, by nie potrzebowali, no chyba, że do kopalń i pól, jak to było z czarnoskórą ludności <_<

Ale czy nikt z Was nie pomyślał już o bandytach? Albo o tym, że około 35% armii orków, to Najemnicy?

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 06:15.