Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Dyskusja (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=17)
-   -   Która twierdza Paladynów broniła się nadłużej. (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=24909)

Nederland 24-07-09 19:07

Która twierdza Paladynów broniła się nadłużej.

Pochwalony i aloha.
Jeżeli taki temat już był, przepraszam. Nie znalazłem takiego.

Temat przeznaczony do dyskusji na temat, tego, która twierdza Paladynów utrzymała się najdłużej, czyli która najowocniej opierała się atakom orków.

BTW: Twierdza w Silden istniała, tylko została zatopiona. Mówi nam o tym bodajże Hatlod. Owy zamek znajdował się na jeziorze nieopodal miasta.

Ja zagłosowałem na Gothę. Sam fakt, że orkowie nie potrafili jej podbić i sam Beliar zesłał potężnego demona (który w G3 już nie jest taki niezwyciężony) przemawia wg mnie na korzyść tej twierdzy. Czekam na wasze opinie.

Z góry przepraszam za kropkę zamiast pytajnika w nazwie tematu.

Laters 24-07-09 19:21

Również uważam, że to Gotha, przywódca orkowego obozu przed tą twierdzą wspomina, że orkowie nie potrafili wejść do zamku i dopiero po przywołaniu demona przez szamanów udało im się go zdobyć.

Zastanawiałem się, też nad Faring, jednak jak mówi to jeden z orków po odebraniu magii paladynom "zamek zamienił się w krwawą rzeź" (czy cos w tym stylu) a Gotha padła dopiero po interwencji samego Beliara.

Thfdman 24-07-09 19:34

Ja również zagłosowałem na Gothę.

Maathew 24-07-09 20:25

to zależy, czy chodzi ci, czy broniła się 2 miesiące ,a była zaatakowana jako pierwsza, a ta ostatnia była oblężona tylko 2 tygodnie, ale upadła jako ostatnia? ;) jeśli chodzi o to pierwsze t chyba Gotha, a o drugie to nie mam pojęcia ;)

Maathew 24-07-09 20:32

Cytat:

Napisał Laters (Post 496508)
Również uważam, że to Gotha, przywódca orkowego obozu przed tą twierdzą wspomina, że orkowie nie potrafili wejść do zamku i dopiero po przywołaniu demona przez szamanów udało im się go zdobyć.

Zastanawiałem się, też nad Faring, jednak jak mówi to jeden z orków po odebraniu magii paladynom "zamek zamienił się w krwawą rzeź" (czy cos w tym stylu) a Gotha padła dopiero po interwencji samego Beliara.

nie po interwencji Beliara, demon został PRZYZWANY przez bodajze Xardasa (lub szamanów nie pamietam dokładnie) za pomocą magii Beliara ;)

Kyle 24-07-09 23:13

Demona z Gothy przyzwała banda zwykłych orkowych szamanów (choć Śniącego też, a jednak słaby nie był ;) ).

Zamek w Silden został zatopiony wiele lat przed wojną. Została sama drewniana osada, która upadła przy pierwszej fali.
Gotha trzymała się długo, ale demon wystarczył.
Faring ustało chyba jeszcze dłużej. Podszedł pod nie sam Kan, a uczestniczył również w oblężeniu Vengardu. Xardas jakimś wymyślnym zaklęciem unieszkodliwił paladynów, ale bez magii oni wiele nie mogli zdziałać. W G3 nawet kusz nie mają.

Maathew 24-07-09 23:16

Kyle co do tego śniącego to nie wiem czy byli to ZWYKLI szamani, bo to było paru najpotężniejszych szamanów, a oni sa porównywalni do magw ognia ;)))

Krz90 27-07-09 19:08

Zagłosowałem na Faring ponieważ gdyby nie Xardas to może i by nie podbili tego zamku Orkowie być może się myle.

MagWody 28-07-09 11:00

Ja stawiam na Vengard. Jako Stolica miała pewnie najwięcej Wojska. Przez to orkowie mieli pewnie trudności z jej zdobyciem, potem np wezwali wsparcie i jak na filmiku z początku gry w końcu podbili miasto (prawie bo była bariera).

Jolaos 28-07-09 13:10

Podczas rozmów z orkami pilnującymi Gothy wyraźnie widac że to ona padła ostatnia, wydaje mi się nawet że jest to wprost powiedziane przez jednego z orkowych przywódców!

Maathew 28-07-09 19:04

to tęż bardzo mozliwe, bo logika mówi, że bezsensu się bronić, skoro stolica, w której przebywa król jest oblężona, raczej kiedy widać było, że nie mają szans, wysłali wszytsko żeby bronić króla i swojej stolicy;

myslę, że jakby przeanalizować wszytsko co NPC'y mówili o wojnie doszlibyśmy do rzwiązania ale kto to wszytsko spamięta ;(

Elrath 28-07-09 22:24

Faring i Gotha, jak Connor mówił o walce o Faring, orkowie nie posuwali się do przodu w ogóle, aż do momentu gdy Xardas nie przyszedł i nie poświecił kamieniem ogniskującym :p w Gothcie też potrzebna była większa siła,
w postaci demona, który pozamiatał paladynów ;p

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 01:59.