Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Sesje RPG (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=168)
-   -   Cena wolności - Hassan1, Kyrie (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=44632)

Mika 123 05-07-19 17:27

Oskarowi udało się pokonać ostatniego wilka z wody, ale nie wyszedł z tego bez obrażeń. Jednak wilki ścigającego go na brzegu nie odpuszczały.

Oskar: 50 PŻ

Hassan1 05-07-19 18:54

Oskar ocenił, że wilki na brzegu nie kwapia się, by wskoczyć do wody, lecz tego nie wykluczal. Nie mógł tracić czasu. Będąc w gotowości wypił esencję leczniczą i obserwował wilki. Miał zamiar sieknac je gdyby wskoczyły do niego. Jeśli miały zamiar czekać aż wyjdzie, powystrzela je z kuszy.

Mika 123 05-07-19 19:34

[Może się nie znam, ale nie wyobrażam sobie zbytnio strzelania z kuszy będąc w rwącej rzece :lol:]

Wilkom najwyraźniej się odechciało, bowiem nagle stanęły i zaczęły warczeć na Oskara, po czym odwróciły się i odeszły. Jeden problem z głowy, pozostala tylko obecność w rzece skutecznie oddalającej Nordmarczyka od celu.

Oskar: 100 PŻ

Hassan1 06-07-19 09:10

//Zakładałem, że woda jest na tyle płytka bym mógł w niej stanąć//

Oskar spróbował dostać się na brzeg. Musiał wypocząć. Miał dość przygód na dzień dzisiejszy.

Mika 123 06-07-19 11:25

Oskar dostał się na prawy brzeg. Było już po południu. Znalazł się w lesie przeciętym przez rzekę.

Straty: bełt 3x, esencja lecznicza 2x

Hassan1 06-07-19 12:31

Jako że umiał tropić, postanowił wrócić po śladach wilków nad most i kontynuować drogę. Przedtem jednak chwilę wypocznie.

Mika 123 06-07-19 12:59

Problem jest jednak taki, że wilki biegły lewym brzegiem, a Oskar był na prawym. Mógł jednak wrócić do mostu idąc w górę rzeki.

Hassan1 06-07-19 21:38

Tak też zrobił. Szedł w górę rzeki, kierując się ku mostowi. Zamierzał wypocząć, gdy tylko znajdzie się bliżej szlaku.

Mika 123 07-07-19 12:23

Trochę czasu minęło aż w końcu Oskar wrócił z powrotem na ścieżkę. Zdążył przy tym wyschnąć. Nordmarczyk usiadł na pobliskim kamieniu. Ampeldorf było już blisko.

Hassan1 08-07-19 06:51

Oskar odsapnal trochę, a następnie poszukal wzrokiem ciał zabitych wilków. Powinno byc tu co najmniej jedno. Chciał miec cos z tej przygody i chociaż zerwać z bestii futro.
Następnie ruszył w dalszą drogę

Mika 123 09-07-19 11:39

Wilki były aż dwa. Oskar zebrał z nich futro oraz mięso. Następnie ruszył dalej ścieżką. W końcu znalazł się przy miejskiej bramie. Strażnicy zatrzymali go.
- Stój. Czego tutaj szukasz?

Zyski: ekwipunek, 200 sztuk złota, zatrute żądło, łuk jesionowy, strzała 19x, mięso 2x, skóra wilka 2x
Straty: bełt 3x, esencja lecznicza 2x

Hassan1 10-07-19 09:13

- Alchemika - powiedział spokojnie Oskar. - Potrzebuję widzieć się z alchemikiem. Przybywam zza rzeki. Mogę przejść?

Mika 123 10-07-19 16:11

- Niech będzie - odparł strażnik. - Ale nie sprawiaj żadnych kłopotów.
Oskar przeszedł przez bramę i od razu trafił na rynek. Było dość gwarno, przy wszystkich pięciu straganach stali klienci. Czujni strażnicy pilnowali porządku. Wśród ludzi można było dostrzec także mężczyznę w niebieskiej szacie.

Hassan1 11-07-19 07:29

Oskar bez wahania podszedł do tej postaci, zakładając że jest tym, kogo szuka.
- Przepraszam- powiedział, by zwrócić jej uwagę. - Potrzebuję leczenia. I kilku mikstur. Mogę zająć chwilę?

Mika 123 11-07-19 16:39

- Oczywiście, że możesz, chłopcze - odparł mężczyzna. Był chyba nieco po pięćdziesiątce. - I tak już szedłem. Jednak mikstur dać ci nie mogę. Zaprowadzę cię do alchemika - powiedział, po czym odwrócił się i zaczął powoli iść.

Hassan1 13-07-19 13:44

Oskar liczył, ze podczas spotkania z alchemikiem uda mu się wypytać na temat tego zaginionego, o którym opowiadał mu starzec. Liczył, że w końcu trafi na trop. No i potrzebował mikstur.

Mika 123 13-07-19 15:59

Mężczyzna zaprowadził Oskara do niewielkiego sklepu z szyldem, na którym widniała menzurka. Za ladą stał młody mężczyzna w fartuchu.
- Och, klienci. Dzień dobry - powitał przybyszy. - Czego sobie życzycie?

Hassan1 14-07-19 08:16

- Mikstur leczniczych - powiedział Oskar, śmiało wchodząc do sklepu. Nie zapomniał również podziękować swojemu przewodnikowi. - Miałem małą przygodę pod miastem i mój zapas nieco uszczuplał.
Miał zamiar kupić pięć mikstur leczniczych, a następnie, po udanej transakcji zapytać o zaginionego alchemika.

Mika 123 14-07-19 20:21

- Ależ nie na za co, chłopcze - odpowiedział na podziękowania mężczyzna.
- A więc 5 mikstur leczniczych... trochę ogólny opis. Domyślam się jednak, że chodzi o esencje, czyż tak? - powiedział alchemik sięgając pod ladę. - To będzie 250 sztuk złota. Chyba że źle zrozumiałem zamówienie.
Padło pytanie o alchemika. Sprzedawca zmarszczył brwi w zamyśleniu.
- Nie... Nie słyszałem. U nas? - odpowiedział po chwili.
- Chyba ja wiem, o co ci chodzi - odezwał się mężczyzna w niebieskiej szacie. - O alchemika z Dusen, tego który dwa lata temu był świadkiem zamordowania Hokusa, założyciela sekty Czerwonego Bizona. Tak, słyszałem że ci szaleńca znów go porwali. Byłem niedawno w Dusen. Ta sekta znowu urosła w siłę...

Hassan1 15-07-19 08:28

Oskar zapłacił za esencje, po czym żywo włączył się w rozmowę.
- Dokładnie o niego mi chodzi. Słyszałem, że sekciarze są bardzo aktywni ostatnio. Zależy mi by dowiedzieć się jak najwięcej o nich i o tym wydarzeniu.

Mika 123 15-07-19 13:22

- Dziękuję - powiedział alchemik, po czym zniknął na zapleczu.
- Niestety nie było mnie wtedy w mieście, więc nie mogę za wiele powiedzieć. Wiele wskazuje jednak na to, że trzymają go tam, gdzie wcześniej. Zmienił się ich guru, ale mimo to wciąż spotykają się w tym samym miejscu. Że też nie nam mapy... To w górach na północ stąd... znajduje się tam ponoć naturalny kamienny ołtarz. Pochowano tam też Hokusa. Bez głowy, ale jednak.

Hassan1 20-07-19 10:50

- Wiesz może, kto zna więcej szczegółów dotyczących alchemika? Może ktoś widział jego ciało tuż po śmierci, jakiś strażnik czy przechodzień? Często zdarzają się ataki?

Mika 123 22-07-19 10:26

- Śmierci? Nie, jestem pewien, że żyje i produkuje dla nich mikstury. Potrzebują jego umiejętności, choć mogę się mylić. Więcej na ten temat to może wiedzieć tylko Straż Miejska Dusen. Alchemik był samotnikiem, nie miał czeladnika, ani bliskich... chyba. Ale ucznia nie miał na pewno. Ja osobiście nie zostałem zaatakowany, ale wiem że atakują głównie zbłąkanych wędrowców i wyznawców Innosa. Toczą ze sobą swego rodzaju wojnę, bo Magowie Ognia nie pozostają im dłużnik.

Hassan1 22-07-19 21:25

- Ktoś próbował zrobić na nich obławę? Zasadzkę? A może znasz kogoś ze straży miejskiej, który mógłby wiedzieć coś więcej? Zależy mi na informacjach, zostałem przez nich zaatakowany w drodze do miasta. I jeszcze jedno pytanie: czy znasz jakiś sposób, by przesłać wiadomość do Archolos?

Mika 123 23-07-19 11:13

- Chyba nikt nie próbował. Oni ponoć ciągle są w drodze, tyle że od czasu do czasu wracają do tego swojego ołtarza, ale nie jestem pewien. Nie, nie znam nikogo w Straży, kto by się tym interesował. Na razie miasto Ampeldorf jest bezpieczne, więc nie widzą potrzeby. A gdzie konkretnie zostałeś zaatakowany? W sprawie wiadomości, powinieneś znaleźć jakiegoś posłańca.
Wtem drzwi od zaplecza otworzyły się i wyszedł z nich sprzedawca że skrzynią z miksturami.
- Przepraszam, ale przypadkiem usłyszałem panów rozmowę. Myślę, że znam dobrego gońca. To mój dostawca ziół.
Alchemik zaczął rozkładać przyniesione eliksiry na półkach.

Hassan1 24-07-19 09:16

- Zaatakowano mnie kawałek za mostem, w stronę Archolos. Dlatego pomyślałem, że wyślę moim bliskim wiadomość, że dotarłem i jestem cały.
Oskar podziękował swojemu rozmówcy i następnie zwrócił się do nowo przybyłego.
- Jak szybko mógłby dostać się do Archolos?

Mika 123 25-07-19 09:09

Oskar podziękował, ale mężczyzna w niebieskiej szacie nie opuścił sklepu.
- Och, bardzo szybko - powiedział sprzedawca. - To bystry facet. I obowiązkowy. Powinien tu zaraz przyjść i przynieść mi kilka sztuk bardzo rzadkiego zioła, tak jak się umówiliśmy. Proszę poczekać.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 10:30.