Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4

Forum Gothic - ArcaniA: Gothic 4 (http://forum.gothic.phx.pl/index.php)
-   Mroczne Tajemnice (http://forum.gothic.phx.pl/forumdisplay.php?f=192)
-   -   Mroczne Tajemnice 2.1 (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=29992)

Luke 01-05-10 11:40

Mroczne Tajemnice 2.1

Stało się - patch do Mrocznych Tajemnic wraz z dubbingiem ujrzały światło dzienne. Lista zmian:
Cytat:

- dubbing (opcjonalny);
- poprawione błędy ortograficzne i gramatyczne;
- poprawione tłumaczenie CDP;
- naprawione wszystkie Bugi (w tym gra w kości u Yrpena);
- zwiększony poziom trudności;
- nowa walka z Urizielem;
- nowe potwory;
- nowe NPC;
- nowe zadania;
- nowe itemy;
- ostrzenie broni;
- zmieniony koncert In Extremo (7 utworów, długość ponad 33 minuty);
- zmieniona muzyka Muzycznego Kryształu;
- więcej eastergg'ów;
- inne, niewielkie poprawki.
News znajduje się na stronie Poziomkaz.

Mroczne Tajemnice 2.01 (bez dubbingu):
Hotfile
Megaupload

Dubbing:
Hotfile
Megaupload

Gratulujemy owoców ciężkiej pracy całego zespołu... i pozostajemy ufni, że to nie było ich ostatnie słowo ;)

Elem 01-05-10 14:31

Cytat:

Gratulujemy owoców ciężkiej pracy całego zespołu... i pozostajemy ufni, że to nie było ich ostatnie słowo
Czyżby kontynuacja MT w NK? ;)

Jako że mam już kilka godzin z MT 2.01 za sobą pozwolę wypisać swoje uwagi i spostrzeżenia.

Dubbing się udał,co prawda głos Bezimiennego nie pasuje,ale tu tylko J.Mikołajczak by pomógł.
Ciekaw jestem dlaczego zmieniono głosy niektórym oryginalnym postaciom np.Snaf,Kyle,kolega Draxa. Z tego co pamiętam są oni wykorzystywani przy questach wprowadzonych w MT lecz do zmiany głosu przyzwyczaiła mnie już Noc Kruka.Dla mnie mały minus bo głos Snafa był bardzo przekonywujący,tak jak Kyle'a.
Poziomki wróciły do czcionki z pierwszego Gothica,Garret tłumaczył już dlaczego,ale szkoda że się nie udało.
Znalazłem już kilka nowych przedmiotów,dwóch NPC (np.Konrad).Ciekaw jestem gdzie się podziali Strażnicy Przy Moście Do SO? Jakiś bug czy tak miało być?
Poprawiono kilka znanych mi bugów(np.przy pierwszym uruchamianiu,Podejrzanego Typa)

Z oceną wstrzymam się do Wygnania Śniącego,a teraz z przyjemnością wracam do gry.

PS:W gł.menu jest napis "Mroczne Tajemnice" a gdzieś widziałem "Mroczne Tajemnice 2.0" tak miał być?

PS2: Nie ma już "Poziomek"? Wszędzie zbieram "Jagody"? ;)

thorus334 01-05-10 16:06

Siemka, ściągnąłem ale mam wątpliwości co do instalacji. Czy zainstalować na starego gothica z patchami 1.01 i 1.03, czy wywalić wszystko i zainstalować na czystego gothica, bez patchy i orginalnego MT??? Proszę o pomoc!!!!

Elem 01-05-10 18:04

Ależ,proszę bardzo!

Ściągasz wersje MT 2.01,potem dubbing.A następnie instalujesz na czystego Gothica i uruchamiasz Gothic Starterem ;)

leon19951 01-05-10 18:16

Ma ktoś jakieś rozwiązanie by poszło na windows 7?

thorus333 01-05-10 20:38

Ściągnąłem sobie MT 2.1, zainstalowałem potem włączyłęm wszystko było okej. No to przyszła kolej na dubbing. Włączam instalator, czekam 10 minut i nic nawet 1% procenta instalacji nie ma. (Wiem, że było poczekać przy starej wersji jakię 5 min, a tu nic). A tak w ogóle ja zainstalowałem MT wersje 2.1, a w instalatorze dubbingu jest napisane że jest do 2.0. Może coś źle pobrałem??? BARDZO PROSZĘ O POMOC!!!

Luke 01-05-10 21:35

Co do podstawki, procedura "Gothic 1.08 -> PlayerKit" działa ;) Windows 7 - uruchom instalator w trybie zgodności z Windows XP SP3 i jako administrator, tak samo z grą, może zadziała. Jeśli masz kartę graficzną z rodziny nVidia, nie licz na grę w G1 ani G2 w ogóle, póki w sterownikach do Win 7 tego nie naprawią.

leon19951 01-05-10 21:55

No Luke mam kartę niestety z Rodziny nVidia. Orientujesz się może kiedy jakieś akie sterowniki wyjdą na rynek?

Luke 02-05-10 14:19

Temat był już na forum poruszany - sterowników nie ma i nie wiadomo kiedy będą.

thorus333 02-05-10 15:14

Problem z poprzedniego posta został rozwiązany. A tak w ogóle, bardzo fajnie się gra. Już trochę przeszedłem, dubbing nawet fajny. Ale znalazłem BARDZO WKURZAJĄCEGO BUGA. Idę do kopalni do Alepha i daje mu 100 bryłek rudy, dostaje: Hełm i klucz (do skrzyni takiego gościa co pilnuje składowiska.) Nakładam se hełm. Wychodzę z kopalni i nagle wszyscy się na mnie rzucają i chcą zabić. Przed zdobyciem hełmu nic takiego się nie robiło. Może to nie przez ten hełm tylko dlatego,że jak wejdziemy i wyjdziemy z kopalni to nas chcą zabić. Czy ktoś coś takiego miał. Spróbuje jeszcze w ogóle nie kupować hełmu i wyjść, albo wejść i wyjść u zobacz czy będzie ten sam błąd. Proszę o pomoc!!! A i miałem go 2 razy.

Elem 02-05-10 16:10

Cytat:

. Czy ktoś coś takiego miał. Spróbuje jeszcze w ogóle nie kupować hełmu i wyjść, albo wejść i wyjść u zobacz czy będzie ten sam błąd. Proszę o pomoc!!! A i miałem go 2 razy.
Nie miałem,wszystko ok,ja zawsze dawałem Alephowi 30bryłek i dostałem tylko klucz.Może coś ukradłeś,komuś się naraziłeś?

A co się stało z tymi strażnikami mostu do SO? U mnie ich nie ma.

I jakie są te nowe zadania,bo na żadne się nie natknąłem.

I gdzie znajdę Czarne Ziele?

thorus333 02-05-10 16:30

1. Nie nikomu nic nie ukradłem, po prostu w najnowszych Mrocznych Tajemnicach jest opcja dialogowa 100 bryłek rudy i dostajesz hełm, pierścień i klucz.

2. U mnie też nie ma tych strażników przy moście.

3. Czarne Ziele znajdziesz, jak idziesz do trolla koło obozu Quentina. Jak pójdziesz do trolla do masz trupa i koło niego jest czarne ziele.

Czasy w strefie GMT +2. Teraz jest 16:04.