PDA

Wyświetl pełną wersję : Jak oceniam dodatek Arcania Upadek Setarif?

Smutas
25-10-11, 17:19
Jak oceniam dodatek Arcania Upadek Setarif?

Byłbym zobowiązany, gdyby ktoś, kto w to zagrał, dał swoja ocenę. :-) Z uzasadnieniem oczywiście.

Nederland
25-10-11, 17:32
Dzisiaj podobno była światowa premiera. Kiedy polska?

Smutas
25-10-11, 17:43
Z tego co znalazłem w świecie nie światowa tylko w Niemczech... A o wydaniu w Polsce ani widu, ani słychu... Jest tylko info, że niby będzie i po polsku. Ale sądzę, że dopiero wtedy jak się ewentualnie jako tako sprzeda na niemieckim rynku, to zaczną dopiero tłumaczyć na polski. Szybciej chyba doczekamy się fanowskiego przekładu.

Mulambo69
25-10-11, 20:34
Zacząłem dzisiaj FoS i ...nic mnie w nim nie zaskoczyło ani nie rozczarowało tzn. gra wygląda zupełnie jak Arcania( i tu nie ma żadnego zdziwienia bo jest to po prostu wycięty fragmet podstawki na potrzeby DLC) są animacje takie jak spanie ,czytanie książek,praca przy stole alchem. i tak dalej ale nie ma to żadnego znaczenia bo i tak wszystko robimy(bronie,mikstury etc.) przez okno dialogowe otwierana za pomocą klawiatury,znowu jest dużo itemków jak bronie,tarcze,karwasze itd więc to można zapisać na + ,zadania jak zwykle takie same zabij ,przynieś , idź dalej i nie wracaj ,więc tutaj gra znowu leży ,łądnie prezentują się lokacje szczególnie Setarrif ,podziemia są zrobione jak w Arcanii tzn.1 wejście i 1 wyjście ,gra bardziej przypomina Diablo niż Gothica bo jest dużo siekania a mało rozwiązywania zadań,jak komuś przypadła do gustu Arcania to FoS jest dla niego/niej grą wartą zagrania , ja osobiście nie przepadam za H n`s więc raczej nie wrócę do tego tytułu ponownie

Nederland
25-10-11, 21:01
zadania jak zwykle takie same zabij ,przynieś , idź dalej i nie wracaj
...następny.

Smutas
25-10-11, 21:39
Zacząłem dzisiaj FoS i ...
Ot, ciekawośc. Zaczynasz postacią z wyzerowanym doświadczeniem? Bo skoro zapowiadano, że mozna importować postać z gry podstawowej z jej samego końca, to ciekawi mnie jak się zaczyna grę, gdy tego nie zrobimy?

Masato
25-10-11, 22:04
Przeszedłem grę , i ewidentnie widać, że jest to wycięty element podstawki. Dopiero w FOS jest prawdziwe zakończenie. W ogóle nie powinno być dodatku i wszystko powinno znaleźć się w podstawowej wersji.

Mulambo69
25-10-11, 23:06
Jeśli nie importujesz postaci z podstawki to ; wybierasz jedną z 3 klas postaci mag,wojownik,myśliwy i zaczynasz z 28 poziomem ,większa część pkt.umiejętności jest już przypisana do klasy a jest bodajże 15 które możesz włożyć w dowolną umiejętność.

Włśnie skończyłem FoS zajęło mi to 5.5 godz.wciąż mnie ta produkcja nie porywa ale grało mi się przyjemniej niż w Arcanie bo;widziałem nieśmiałe próby wprowadzenie humoru np.tekst Pastucha odnośnie jego fryzury ... ,nawiązanie w zakończeniu do jednego z tekstów który przewija się od początku serii ..., no i wreszcie zobaczyłem Setarrif , klimat w podziemiach wulkanu był bardziej przekonywujący niż ten w kazamatach Arcanii ,powiedzmy że gra zasługuje na 5/6 w skali do 10.

Mixxer5
26-10-11, 19:33
Właśnie skończyłem... I zbieram szczękę z podłogi. TO JEST KATASTROFA! To już ten pieprzony "Zmierzch Bogów" przebija FoS o tysiąc tysięcy razy (i ewentualnie jeszcze jeden tysiąc). Opcja importu postaci nie działa (tj wyrzuca mnie do pulpitu-program Arcania przestał działać). Dostajemy postać sporo słabszą od tej z podstawki (przynajmniej sporo słabszą od mojej, a broń delikatnie mówiąc za dobra nie jest). Ale mniejsza- załóżmy że wszystko jest ok (technicznie). Dodatek to NIECAŁE 4 godziny. Ostatnia walka jest żałosna (taka jak w zakończeniu podstawki, ale potwory i Boss są znacznie bardziej wkur...). Większość gry przebiegłem bez walki z potworami, więc zdobyłem całe 3 (TRZY) poziomy doświadczenia. Walka jest tak nudna i denna, a potwory tak głupie, że mogłyby się same zabijać dla uproszczenia. Zadania poboczne- 2 (tak, dwa, chyba że w biegu coś przegapiłem, ale niewielka strata). "Odprowadzamy" (gówno- za przeproszeniem- prawda. Po prostu trzeba dobiec do odpowiedniego NPCa mając w głębokim poważaniu co tam z księżniczką), zabijamy wilki (12). Aj- jeszcze jedno- oddajemy znaleziony klucz więźniowi, którego ponoć znamy z podstawki- nie wiem, nie pamiętam- to było tak dawno... ;) Wszystko to zupełnie po drodze. Nigdzie, ale to nigdzie nie trzeba zbaczać ze ścieżki. Najwyżej się wrócić. W mieście podobno toczą się walki między Myrtańczykami, a Setarrifczykami. Nie wiem, wszystkich NPCów w grze jest z 15, a 5 do czegoś się nadaje. Za to co znajdujemy po wyjściu z grobowca? Niespodzianka- trzech kupców. Ot stoją sobie. Ale jak tam doszli, bo w pobliżu kręcą się bandy potworów, to już tajemnica twórców. Znowu "spotkamy" Xardasa- pojawi się na... pół minuty, powie co miał powiedzieć i pójdzie w cholerę. Nie wiem właściwie jak wyrazić moją złość i rozczarowanie, bo ten tekst to za mało. Tu by można było napisać rozprawkę (czy Jowood powinno dostać zakaz tworzenia gier i dlaczego tak?). Ginąłem w trakcie gry może z 5 razy, grałem na trudnym, co nie ma większego znaczenia, bo potwory są co najwyżej bardziej upierdliwe, ale niezbyt groźne. Wcielanie się w różne postacie, które było obiecane w zapowiedziach jest. Przez jakieś 10 minut (łącznie). Gramy jako Lester, a następnie Gorn. Szlachtujemy paru orków, kopiemy dupę Thorusowi, zginąć się przy tym nie da, mamy zapas mikstur na kilka takich starć. Nie wiem co jeszcze tu napisać. Żądanie 60zł za coś takiego to czysta kpina. 10 bym nie dał. Zakończenie- to żadna szczególna tajemnica, ani niespodzianka: (tekst na biało) Wykopujemy demona z tego świata (jedna zaraza wie, co ma on wspólnego ze Śniącym). Bezi- ten oryginalny, nie nasz pastuszek- decyduje się dogadać z Ethornem. Mediatorem jest właśnie nasz pastuszek.Jedyną naprawdę ciekawą rzeczą- jest to, że okazuje się, że Adanos to właśnie Bogini, a Innos i Adanos to jego aspekty (jasny i mroczny), które ludzie uznali za bogów. Wprawdzie jakby się przyjrzeć tej tezie, to ma parę dziur i szybko idzie na dno (chociaż mówi to postać, której raczej należy wierzyć), ale zawsze to coś oryginalnego.
Nie kupować! Nawet jeśli dodają za darmo do płatków śniadaniowych! Osobiście mam nadzieję, że kiedy Piranie zrobią własną część, to okaże się, że to wszystko to był tylko zły sen i akcja gry będzie iść dalej wmiejscu gdzie ją zakończyli (PRZED "Zmierzchem").

P.S Jeśli ktoś znajdzie sposób na "przeskoczenie" do Thorniary na samym początku (tak jak do Setarrif w podstawce) i podzieli się nim tutaj, to będę bardzo wdzięczny.

GaweL
27-10-11, 14:34
Mixxer5 twoja "recenzja" jest na prawdę mało przemyślana i twój styl grania jest do d*** z tego co przeczytałem. Skoro biegniesz przez grę jak głupi i później się dziwisz czemu trwa 3-4h, czemu nie ma zadań pobocznych, czemu coś tam to najlepiej zostaw Gothica w spokoju i idź pograć w co innego ;)

Co do importu postaci to nie wina producenta, że ją tak słabo rozwinąłeś i wyposażyłeś.

"Tu by można było napisać rozprawkę (czy Jowood powinno dostać zakaz tworzenia gier i dlaczego tak?)" - Może zrobisz lepszą? A jak już Ci się nie podoba to graj sobie w co innego.

Tak więc uważam, że twój komentarz nie jest warty większej uwagi, a grę i tak kupię (co więcej na xboxa i nie będę zwracał większej uwagi na cenę).

Dla mnie nie są najważniejsze walki itd. to jest tylko dodatek, najbardziej pasjonuje mnie fabuła, która w podstawowej wersji gry była bardzo dobra.

Mixxer5
27-10-11, 17:50
My się tu chyba nie zrozumieliśmy... W ilu grach jesteś w stanie OMINĄĆ większość przeciwników? W ilu grach ich pokonanie zależy w zerowym stopniu od planowania i taktyki, a od zamęczania na zmianę lewego i prawego przycisku myszy? Jeśli chodzi o import postaci- moja- ta, którą skończyłem grę była BARDZO, ale to bardzo silna i rozwinięta- miała wyższy poziom i (chyba, bo nie pamiętam po tak długim czasie, jaki minął) silniejszy sprzęt, niż ta, którą rozszerzenie skończyłem. Rzecz w tym, że dopóki save z Arcanii jest na kompie, gra się wywala, co już NAPISAŁEM.
Opcja importu postaci nie działa (tj wyrzuca mnie do pulpitu-program Arcania przestał działać).
Walka jest denna, głupia, a zabicie arcydemona sprawiło, że odetchnąłem z ulgą, mając nadzieję iż więcej z taką walką do czynienia mieć nie będę. Jednocześnie w grze brakuje fabuły i NPC-ów (powtarzam jest ich 15, może więcej. A tylko 5 coś mówi.) Gothica 3 dla przykładu ukończyłem w 100 % (sprawdzałem z mapą interaktywną, ale może i coś pominąłem), oraz kilka razy bez wykonywania wszystkich zadań pobocznych. Skoro twórcy dają mi możliwość przebiegnięcia przez grę, to mój styl do dupy nie jest. Nie wykorzystywałem kodów, ani błędów gry (nawiasem- kiedy już kupisz wskocz do wody z klifów koło Thorniary i zobacz co się dzieje z bohaterem- przekomiczne, przynajmniej u mnie). Co ma do rzeczy moja umiejętność robienia gier? Nie umiem tego, nie zajmuję się tym. Ale większość gier, które powszechnie są uważane za dobre lubię i gram w nie. I co ma znaczyć "jak Ci się nie podoba to graj sobie w coś innego"? Przecież skąd ja mam do jasnej zarazy wiedzieć, czy gra będzie dobra zanim ją przejdę? Liczyć na recenzję w dniu premiery? A temat w którym piszę brzmi: "Jak oceniam dodatek Arcania Upadek Setarif?" Ocena może być też negatywna, wiesz? A co do ostatniego akapitu- skoro nie ma NPCów, to nie ma i fabuły. Nie można wybrać co chcesz powiedzieć (tj. wybrać możesz- tą jedną, jedyną linię dialogową, którą twórcy uznali za słuszną). Gra jest liniowa w najwyższym stopniu (nie ma ukrytych/ nieobowiązkowych miejsc, za wyjątkiem dwóch pieczar, a może raczej "pieczarek", gdzieś na początku gry, gdzie kręci się kilka topielców). A Arcania jest H'n'Slashem, w którym jest mniej fabuły niż w jednym akcie w Diablo, tak więc walka JEST istotnym elementem. Całą fabułę streściłem w swoim poprzednim poście- biała czcionka, więc trzeba zaznaczyć, albo wytężyć wzrok, toteż nikt przypadkiem nie przeczyta- ale i tak lepiej oszczędzić sobie tych paru godzin i to przeczytać (skoro zdołałem streścić wszystkie wątki fabularne w kilku linijkach, to na jaką fabułę Ty liczysz?)

GaweL
28-10-11, 08:12
No cóż - rozumiem, troche mnie zniesmaczyłeś przed FoS, ale mimo wszystko chce spróbować w to zagrać. Wtedy będę oceniał grę.

Mixxer5
28-10-11, 15:11
Spoko. Absolutnie nie bronię, w końcu sam- chociaż wiedziałem, że FoS będzie podobny do Arcanii, która mi się podobała- zagrałem. Ale jak na mój gust, to lepiej wydać forsę na coś bardziej dopracowanego. I dłuższego, bo nawet gdybym zechciał zabić każdego potwora w grze, to zajęłoby to niewiele dłużej.

GaweL
29-10-11, 23:28
Ja nie mam innego wyboru jak kupić FoS-a. Właśnie skończyłem Arcanie 6 raz i myśle nad 7... Ta gra jest wspaniała.
Martwie się, bo nie moge znaleźć choćby angielskiej wersji FoS na xboxa... Są jakieś informacje gdzieś na temat wersji xboxowej (niemiecka pewnie jest ale...)? Jak ktoś ma jakieś info na ten temat będę wdzięczny.

Macrentofeth
30-10-11, 06:44
Nie ma i raczej nie będzie FoSa na xboxa. Nordic Games nie ma na start dużego budżetu, raczej ma długi po JoWooD ;). FoS na PC był już gotowy w paletach, wersje cyfrowe też prawie wydane, ale JWD w międzczasie padł, więc najpierw NG zajęli się dodatkiem

GaweL
30-10-11, 22:45
:C To może jak wydadza "Złotą Edycje" Arcani + dodatku i jak będzie tania to kupie. Bo FoS to nie jest samodzielny dodatek prawda?

Masato
31-10-11, 10:39
FoS to samodzielny dodatek.

Smutas
31-10-11, 16:04
Zablokowałem się. Znalazłem wszystko dla miltena, odpaliłem ten kamienny ołtarz i mam teraz iśc dalej. Na mapie w2idać znacznik zadania, ale ni cholery nie moge się tam dostać. Nie ma przejścia z tych ruin do następnych budowli. Jak się tam dostać?

Heh, głupi jestem... :-) Nie zauważyłem że Diego otworzył wejście.

Macrentofeth
31-10-11, 16:20
to nie jest temat do pomocy, sam go założyłeś i dałeś tytuł nie mający nic wspólnego z pomocą

Smutas
31-10-11, 17:49
Niby tak, ale nikomu nie chciało się 4 liter ruszyć, aby takie tematy założyć, a kto za to odpowiada nie?

Skończyłem ten dodatek. Jakie wrażenia? Takie same jak po grze w Arcanię.
W sumie to jakby zaden dodatek, tylko ciąg dalszy głównej gry. Trochę nowych broni i uzbrojenia, trochę nowych przepisów i nic więcej. Twórcy nawet nie pokusili się aby coś nowego dodać. Jakieś ciekawe rozwiązania czy coś w tym stylu. Po prostu nic. A mogli chociaz za czytanie pulpitów dodawać ciut doświadczenia...
Po prostu wyciągnięto kasę od ludzi i tyle. Sam pomysł na dodatek - zero myslenia. Nic. Mozna powiedziec, że to tylko kolejny rozdział Arcani, a nie kolejna gra. Pod tym względem jestem rozczarowany.

Jeżeli chodzi o sama grę, to tym którym się Arcania spodobała, dodatek tez podpasuje. Tym co nie - nie.

Kel'Thuzad
04-12-11, 10:08
Drodzy Panowie, a więc zdarzyło mi się kupić ten nieszczęsny dodatek.
Podkreślam, że Arcania Gothic 4 nawet mi się spodobała, zaś ogólne odczucia z rozgrywki mam z tym tytułem lepsze niż z Gothic 3, głównie za sprawą dobrze przemyślanego wątku głównego, który bije na głowę to... bicie po głowach orków/buntowników i zbieranie śmieci ze świątyń z Gothic 3. Dałem nowemu studiu kredyt zaufania, gdyż pomimo masy błędów i widocznego nieukończenia (np. animacje interakcji pozbawione znaczenia - łóżko, narzędzia oderwane od craftingu, którego okno nosi znamiona wybitnego doklejenia na szybko tuż przed tłoczeniem).

No więc kupiłem. I szybko, gdyż po ok. dwóch godzinach pokonałem tego RANDOM ARCHDEMON. Cała ta gra to jeden korytarz (na początku są ze trzy spore jaskinie, jednak oprócz jaszczurów i goblinów tam nic nie ma, strata czasu), gdzie bez wysiłku tniemy na dwa ciosy każdego przeciwnika na najwyższym poziomie trudności. Są chyba nawet całe 3 zadania poboczne, ale kto będzie się fatygował z odprowadzaniem jakiejś rozwydrzonej księżniczki z jej skrzyniami ubrań, gdy miasto leży w ruinie zapełnione demonicznymi sługami? Przez całą grę odbywamy chyba z 6 rozmów, zdarzy się nawet jakiś fajny żarcik, absolutnie wyjęty z miejsca i sytuacji, z tego, czym ten dodatek jest (w sensie, że da się uśmiechnąć, słuchając jak zakończył Thorus po tych wszystkich latach). Mamy dwa "epizody", gdzie kierujemy Lesterem i Gornem, lecz wszystko to polega na przejściu krótkiego korytarza, wymiany dwóch zdań i ubicia dziada (zajmuje to około dwóch minut).
Oczywiście nie napotykamy żadnych trudności, opętane trolle zdejmujemy na trzy strzały z łuku, toniemy w złocie i epickim sprzęcie. W dwóch miejscach gry napotykamy na siłę wlepionych RANDOM TRADER, który odkupi od nas wszystko. Zacząłem zastanawiać się, czy to nie action adventure, czy już może jednak jakiś horror psychologiczny, gdy po wyjściu ze starożytnego grobowca, zapomnianego na wieki, wpadłem na TRZECH RANDOM TRADERS, tuż u jego tylnego wyjścia, czekających na zgarnięcie mojego bezużytecznego syfu za grube tysiące.
Walka z RANDOM ARCHDEMON to kopia walki z Xeshą, z tą różnicą, że nie jest on w stanie zadać nam tyle obrażeń, żeby było to widoczne - moja importowana postać regenerowała się szybciej.
Dlaczego wszystko RANDOM?
Gdyż ta gra nie ma żadnej historii. Nic nie tłumaczy. Kim jest ten demon, dlaczego Hagen jest podejrzewany o jego przyzwanie, co tam w ogóle robi Thorus, co z tym grobowcem, co w ogóle się dzieje? A kupa się dowiemy, gdyż gra kończy się wesołym oberkiem w postaci fatalnego outra, w którym paru fatalnych voice actorów zawiera pokój. I koniec.

Fatalne, nie warte uwagi nawet, gdyby to było freeware. Jestem zniesmaczony, jeśli Nordic Games tak zaczyna swoją karierę, pozwalając na wydanie tego widocznego na pierwszy rzut oka crapu. 0/10

GaweL
04-12-11, 13:01
Mnie zirytowało, że nie ma FoS na x360 i jest dostępny tylko na Steam. Po waszych recenzjach rezygnuje z kupna dodatku w jakiejkolwiek formie. Teraz odkładam na Skyrima i zacieram ręce na Risen 2 :^)

kolarz3
10-12-11, 22:45
Według mnie :
+Ładna grafika
+Bohaterowie z poprzednich serii
-Sztuczne bariery(uwielbiałem poprzednie gothiki za to że właściwie wszędzie mogłem się udać)
-Niski poziom trudności
-Wypustoszały świat(mała ilość NPC i nawet zwykłych postaci czy mieszkańców)
-Bezmyślny system walki
-Brak zadań pobocznych
-Brak smaczków(nie ma właściwie w świecie gry żadnych ciekawych przedmiotów nawiązujących do poprzednich serii)
-Duże wymagania sprzętowe
-Wysoka cena gry i brak spolszczenia
Ogólnie dałbym grze 2/10 pkt.

syn VARANTU
11-12-11, 09:24
hej ale gdzie można kupić dodatek muszę go sobie kupić. Widziałem tylko jedną zapowiedz dodatku a później już nie mogę znaleźć ( szukam wersji pudełkowej )

Macrentofeth
11-12-11, 10:06
najblizej bedzie z niemieckiego amazonu http://www.amazon.de/Arcania-Gothic-AddOn-Fall-Setarrif/dp/B005OHD3P8?tag=gothicmultip-21

jak zamowisz jeszcze cos i bedzie ponad 15 ojro to zlapiesz darmowa dostawe (standard na zachodzie, ale nie w Polszy)

wersje cyfrowe czasami pojawiaja sie taniej na alledrogo

syn VARANTU
12-12-11, 12:07
Ale ja raczej polską wersje szukam. Coś na ternie polski

Cysu
12-12-11, 17:10
Pudełkowo gra wyszła tylko w krajach niemieckojęzycznych i w Skandynawii (albo wyjdzie :) )

czak121
02-01-12, 23:01
ja tak oceniam 7/10
- gra jest krótka
- wkurza to chodzenie po podziemiach (zbyt monotonne)

hebal
25-01-12, 15:47
Jeśli chodzi o Upadek Setariff to :
+ Zmniejszono wymagania graficzne ( W Arcani grałem na średnich , a tu na wysokich wymaganiach )
+ Dodano elementy chumorystyczne .
+ Kilka nowych typów zwierząt .
+ Zwiększono poziom trudności ( chyba , że ja straciłem refleks dedłem 4 razy na wysokim poziomie , a w Arcani też 4 i też na wysokim )
+ Dużo nowych broni .
- Mało zadań pobocznych .
- Niewyciągnięto żadnych wniosków z Arcani .
To by było na tyle , dodam jescze , że grałem w wersje polską i angielską . W polskiej zbiłem 34 level i brakło mi 1 prostokąta do następnego .
Ogólnie troche lepiej niż w Arcani - 8,5

Cysu
25-01-12, 18:18
Nie chce mi się zbytnio rozpisywać to dam w plusach i minusach. To tak:
+ Od biedy grafika Eh, i to by było na tyle. - Krótka i nudna - System walki - Fabuła, a w sumie jej brak - Cała reszta
Ocena: 2/10
Ogólnie to przy tym dodatku, Zmierzch Bogów to wyśmienita produkcja. Także lepiej te 40 zł przeznaczyć na coś innego :huh:

Emka48
26-01-12, 16:24
Ta gra jest bardzo fajna . Początek trochę dziwny , ale w Setarrif jest już bardzo fajnie . Ja patrzę na Arcanię inaczej , niż wy ! Bo ja nie miałem kontaktów z G1, G2 , G2 NK , ( Kupiłem je niedawno , ale nie miałem okazji zagrać ) .
Nie przechodziłem fabuły w G3 i G3 ZM , tylko chodziłem sobie i wykonywałem zadania ( grałem na kodach :( ) . Arcanię przeszedłem i Upadek Setarrif też .
Ale co mnie bardzo wkurza , to te jaskinie i podziemia ! Ile można !?

GaweL
07-02-12, 23:52
Niedawno udało mi się kupić ArcaniA:FoS w polskiej wersji. Cieszyłem się jak dziecko, że w końcu doczekałem się kontynuacji bardzo dobrej podstawki. Mimo niezbyt dobrych opisów gry na forum - cieszyłem się. Wynik końcowy? Zawiodłem się, jednak... Co to ma być? 3 godziny? Chyba sobie ktoś kpi, nie warte 40zł, może tylko o tyle, że zaspokoiłem swoją ciekawość.
Co do "nowych postaci" - pantery i te sztormowe kruki? Może zaliczali te same stwory tylko z nazwą "opętany"? Zawiodłem się.
Wcielanie się w super bohaterów na 3 minuty? Zawiodłem się.
Jeśli chodzi o oprawe graficzna (max) jest na bardzo wysokim poziomie. Uznaje jako plus.
Moja ocena: 3+/10
+: oprawa graficzna, ciekawa kontynuacja fabuły (można powiedzieć...).
-: krótka, zbyt łatwa (nawet na poz.Gothic), za mało nowych postaci, ograniczony obszar gry.

Zieelu1985
08-02-12, 13:59
Jak ja oceniam FoS ? Bardzo słabo 1,5/10. Myślałem, że gorszej gry od Arcanii zrobić niemożna, jednak myliłem się. Gra jest bardzo krótka monotonna i zrobiona na "odwal się" dla mnie to jest gra na którą szkoda pieniędzy. W poprzedniej części było chociaż to minimum grywalności, w tej części nawet tego nie było...

marcin8800
11-02-12, 13:45
Powiem krótko na tą grę szkoda czasu i pieniędzy.Jest bardzo krótka i monotonna chociaż grafikę ma na lepszym poziomie od arcani 4

szakal97
14-02-12, 19:17
Patrząc na tę grę sprawdza się moja teza że im nowsza część tym mniej grywalna.W ostatnich częściach nie ma już tego klimatu co kiedyś :mellow:

zzeedd
16-02-12, 00:33
najgorsza cześć wspaniałej sagi, żałuję wydania 40 zł no to co zobaczyłem, 2 godziny gry, zakończenie bez sensu. Ocena +1/10 plus za to że zanim zainstalowałem myślałem że będzie warta uwagi.

syn VARANTU
20-02-12, 00:43
Ja Teraz gram w podstawkę i już się nie moge doczekać dodatku na szczęście dodatek do tej cudownej gry jest wersji pudełkowej i w całości po polsku .

Cysu
21-02-12, 12:44
Ja Teraz gram w podstawkę i już się nie moge doczekać dodatku na szczęście dodatek do tej cudownej gry jest wersji pudełkowej i w całości po polsku .
Rozumiem o gustach się nie dyskutuje, no ale żeby od razu cudownej? :blink:

syn VARANTU
24-02-12, 14:14
tak Cysu wspaniała muzyka system walki kolorowa oprawa graficzna tak jak lubię ciekawa Fabuła pod tym względem cudowna fakt było kilka wad ale która gra ich nie ma . Najlepszą częścią jednak nadal pozostaje 3 potem Noc kruka potem sama 2 ,1 i Zmierzch bogów . A ArcaniA - Gothic 4 coś koło 2 części w tym rankingu .koniec off

Louisxxx
15-03-12, 20:32
A ja mam problem. Instaluję grę, włączam, wybieram "nowa gra", następnie poziom trudności i kiedy mam już wybierać, czy chcę nową postać czy zaimportować z wersji podstawowej gra się wyłącza i wyskakuje komunikat "program przestał działać".

Ktoś może zna rowiązanie tego problemu?
Nie jestem jakimś mózgiem komputerowym, ludzkim językiem prosiłbym ewentualną pomoc:P

Kel'Thuzad
04-05-12, 09:24
Drogie mi towarzystwo, jakże oceniam owy Upadek Setariff?

Źle oceniam, ot co. Względem, nierównego co prawda, ale w znacznej mierze dosyć znośnego, Gothic 4, owy dodatek jest kolosalnym decline pod każdym względem, nie wiem czy zasługującym nawet na określenie mianem DLC. Które zresztą z definicji są zawsze dosyć mierne i uwłaczające. Tak, jest aż tak źle. Co tu dużo mówić, zresztą. Niecałe dwie godziny korytarza, chyba pięć, lub sześć dialogów, z writingiem przypominającym pracę absolwenta amerykańskiej publicznej szkoły podstawowej, chyba dwa zadania poboczne, które są wręcz skandaliczne. Pozbyć się zgrai opętanych wilków, oraz niańczenie rozwydrzonej księżniczki, która w mieście wypełnionym armią opętanych demonów i żołnierzy każe nam gonić po pałacu za skrzynią z bielizną.
Poziom trudności to inna rzecz, gdyż jego tu w ogóle nie ma. Z zaimportowaną postacią każdy przeciwnik nie mógł się oprzeć nawet jednej mojej wystrzelonej strzale. Dobrze, przyznam się: trolle padały po czterech, ale z drugiej strony ten owy RANDOM ARCHDEMON, poddał mi się po trzech.
Pokonanie maszkary nic tak naprawdę nam nie rozjaśnia, gdyż w chwilę po epickim pojedynku jesteśmy żegnani enigmatycznym obrazem zburzonego miasta tytułowego i krótką rozmową głównych "bohaterów" całej "opowieści". Delikatnie rzecz ujmując, pozostawiło mnie to z uczuciem lekkiego niedosytu, biorąc pod uwagę sumę 15 euro.

Ale, każda, nawet najgorsza gra posiada chociaż jeden pozytyw, więc bez strachu, moi drodzy. W Upadku Setariff jest nią Thorus wciśnięty do skrzyni.

Sashiku
05-08-14, 00:01
Jeśli mam być szczery to tak:
-Gra bardzo fajna, miło mi się grało chociaż trochę krótko a szkoda dlatego strata kasy lepiej ściągnąć. Jako fan gothica przeszedłem z ciekawości i byłem zainteresowany po Arcani która w miarę mi się spodobała
- Hmm minusy za brak npc, brak możliwości wyboru (ciągła fabuła) , bardzo ale to bardzo mało zadań dodatkowych :(

Max0
06-08-14, 13:27
To jakby ktoś wyciął ostatni rozdział. Pokazuje w jakim kierunku zmierza dzisiejszy przemysł (nawet Piranie robiły DLC do Risena, żałosne).

Testodan
19-08-14, 18:56
Myślałem, że gorszej gry od Arcanii nie da sie zrobić, a jednak. Jedyne co w tej grze jest dobre to grafika. Bardzo mało questów pobocznych, ten sam słaby system walki. Gra bardzo krótka i nudna. Oprócz tego mała ilość NPC i niski poziom trudności. Gra bardzo słaba 1/10

Za wami też w Thorniarze chodziła owca? :lol: