PDA

Wyświetl pełną wersję : Co zrobić żeby był respawn ?

The Jogurth
03-07-10, 17:27
Czy wykonywanie jakichś czynności powoduje odradzanie się potworów, itemów w skrzyniach i rzeczy na sprzedaż u kupców ??

Sandris
03-07-10, 19:28
Potwory się nie odradzają, co do itemów, to zdaje się, że te w skrzyniach (niektórych) są generowane wraz z rozpoczęciem gry, a te u kupców generują się po ponownym wczytaniu save'a.

poxox
09-07-10, 17:45
Czy wykonywanie jakichś czynności powoduje odradzanie się potworów, itemów w skrzyniach i rzeczy na sprzedaż u kupców ??

Bardzo żadko i do tego nie odradzanie ale pojaianie sie nowych. Przykładem jest quest ''where is guru'' - ''gdzie jest guru'' w tym quescie po otwarciu skrzyni pojawia sie kilka potworkow ktore cie atakuja. Powiedzialem to jako ciekawostke choc watpie by o to ci chodzilo :)

The Jogurth
13-07-10, 20:42
ee co to za quest, bo nie kojarzę...

ralphonsinio
13-07-10, 22:16
Tutaj (http://forum.gothic.phx.pl/showthread.php?t=13286&page=3) Znajdziesz szczegóły dotyczące misji Where is the guru? (Gdzie jest guru?) Została ona dodana wraz z patchem 1.7 (CP). Jest to easter egg. Aby rozpocząć misję należy otworzyć uszkodzoną (albo zniszczoną) skrzynię na najbardziej wysuniętej wyspie na południe (niedaleko Mora Sul). Misja polega na otwieraniu odpowiednich skrzyń. Można w niej zdobyć bardzo ciekawe, nowe przedmioty i rośliny.
-------------------------------------------------------
Grałem na patchu 1.72 i tam respawn potworów dokonywał się automatycznie co jakiś czas. Wystarczyło oddalić się od jakiegoś miejsca na kilka godzin (rzeczywistych, nie w grze) i po powrocie można było znaleźć część zwierzątek żywych (zazwyczaj jakieś dziki, wilki i ścierwojady). Nie wiem dokładnie jak to działa, ale czytałem gdzieś na tym forum, że szybkość odnawiania się stworów zależy od ilości EXP otrzymywanego za nie. Prawdopodobnie nie odnawiają się potwory, za które po ich śmierci otrzymujemy więcej niż 300 EXP.
Skrzynie się nie odnawiają. Przynajmniej ja tego nie zauważyłem. Jeśli zaś chodzi o handlarzy to jest to podobnie do potworów. Co jakiś kilka godzin dodawany jest im nowy sprzęt (to co im sprzedaliśmy nie znika!). Nie wiem niestety, czy dotyczy to tylko złota, mikstur i "śmieci" (jakieś łopaty, kilofy, mapy itd.), czy także broni, planów, zwojów, przepisów itp.
Mam nadzieję, że choć trochę pomogłem.

Kyle
13-07-10, 22:59
Pytanie banalne, myślałem że wyląduje na śmietniku w kilka godzin, a tu nic...

Respawn potworów występuje od 1.70. Odnawia się losowa liczba zabitych uprzednio bestii. Następuje to co 3-5 dni w grze. Potwory mogą być trochę oddalone od swojego pierwotnego spawnu. Zawsze występują pojedynczo. Działa to na zwierzęta do 300 exp.

Skrzynie się nie odnawiają.

Przedmioty u kupców odnawiają się trochę wolniej niż potwory (przynajmniej takie odnoszę wrażenie). Działa to na każdej wersji gry. Odnosi się tylko do zaopatrzenia zużywanego podczas gry. Składników alchemicznych, mikstur, strzał, jedzenia... Broń czy przepisy generowane są podczas pierwszej rozmowy z npcem (nie wejścia w okno handlu!) i pozostają stałe do końca gry.

Strażnicy dziedzictwa dziadunia, to zwykły skrypt spawnujący bestię po wykonaniu przez bohatera akcji. Identyczny z demonem w klasztorze czy umarlakami w Mora Sul.

THC_Joint
30-01-14, 23:39
Jeśli chcesz mieć jak najwięcej expa i kasy to możesz najpierw odbić miasta z orków a potem wybić obozy buntowników. Dwie pieczenie na jednym ogniu :spox:

Lodowy wilk
29-06-14, 00:09
Czyli wybijając niektóre potworki, potem śpiąc kilka dni aż się odrodzą i tak w kółko jesteśmy w stanie nabić nieskończone ilości expa? Czy to ma jakiś limit i potworki po jakimś czasie przestaną się odnawiać?

TheArePro
27-07-14, 16:43
Hmm.. Raczej nikt nie odpowie na zadane przez Ciebie pytanie, bo nikt się nie bawi w takie coś. To psuje radość z gry, jak i jest dość bezsensowne. Na pewno można w taki sposób sporo wyciągnąć expa, ale to już odbiega od celu.